Michael Frolík  Pamatujete na mistrovství světa, které se hrálo v roce 2019 v Bratislavě? Michael Frolík tehdy řádil a patřil k nejlepším hráčům českého týmu. Jenže v průběhu další sezony přišel o místo v Calgary, pak toho moc nenahrál v Buffalu a loni si připsal jen osm startů za Montreal. Třiatřicetiletý útočník, který se bude snažit prosadit v St. Louis, není v ideální pozici.
 Libor Hájek  Třiadvacetiletý bek odehrál v uplynulé sezoně 44 zápasů za New York Rangers a v organizaci si vybudoval dobrou pozici. Jenže pevný flek v týmu stále nemá a o své místo se bude muset i nadále rvát. Navíc mu příliš nevyšel světový šampionát v Rize, kde měl patřit k lídrům české defenzivy. Jeho nominace do Pekingu bude hodně na hraně. 
 Jan Jeník  Mladík z Arizony by naopak mohl patřit k tajným trumfům českého týmu. Jednadvacetiletý útočník si v uplynulé sezoně odbyl premiéru v NHL a ve dvou zápasech za tým Coyotes vstřelil dvě branky. Kolik prostoru dostane letos? 
 David Kämpf  Počítalo se s ním pro letošní šampionát v Rize, David Kämpf ale do Lotyšska nakonec neodjel. Šestadvacetiletý útočník má za sebou čtyři sezony v Chicagu, ve kterém se zařadil mezi důležité hráče. Teď je před ním ale nová výzva. Defenzivní útočník zamířil do Toronta, které myslí na Stanley Cup. Pokud se český forvard dokáže v silné konkurenci prosadit, zřejmě pojede i na olympiádu, jestli mu ale bude chybět herní praxe, tak jeho situace bude složitá. 
10
Fotogalerie

Dostanou se do Pekingu? 10 Čechů z NHL, kteří se nemusí vejít do olympijské nominace

Už je to jisté. NHL pustí své hvězdy na olympiádu a příští rok se tak v Pekingu odehraje parádní hokejový turnaj. V jaké síle se na něm ukáže český tým?

Hráči jako David Pastrňák, Ondřej Palát, Filip Hronek nebo Jakub Voráček mají účast pod pěti kruhy jistou. Dalších deset českých hokejistů, kteří zasáhli do loňského ročníku NHL (nepočítáme mezi ně brankáře), ale budou muset o své místo bojovat. Kteří Češi z NHL jsou na hraně olympijské nominace? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 11

Martin Frk 

Martin Frk LA.jpg

Má pořádně tvrdou střelu, umí přesně zamířit, jenže ani to mu na místo v NHL nestačí. Sedmadvacetiletý útočník loni odehrál za Los Angeles jediný zápas a je otázkou, co s ním bude dál. V reprezentaci si připsal jen tři starty v sezoně 2017/18 a šance na to, že si zahraje na olympiádě, moc vysoké nejsou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Michael Frolík 

Michael Frolík Montreal.jpg

Pamatujete na mistrovství světa, které se hrálo v roce 2019 v Bratislavě? Michael Frolík tehdy řádil a patřil k nejlepším hráčům českého týmu. Jenže v průběhu další sezony přišel o místo v Calgary, pak toho moc nenahrál v Buffalu a loni si připsal jen osm startů za Montreal. Třiatřicetiletý útočník, který se bude snažit prosadit v St. Louis, není v ideální pozici. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Libor Hájek 

Libor Hájek NYR 19.jpg

Třiadvacetiletý bek odehrál v uplynulé sezoně 44 zápasů za New York Rangers a v organizaci si vybudoval dobrou pozici. Jenže pevný flek v týmu stále nemá a o své místo se bude muset i nadále rvát. Navíc mu příliš nevyšel světový šampionát v Rize, kde měl patřit k lídrům české defenzivy. Jeho nominace do Pekingu bude hodně na hraně. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Jan Jeník 

Jan Jeník Arizona 2.jpg

Mladík z Arizony by naopak mohl patřit k tajným trumfům českého týmu. Jednadvacetiletý útočník si v uplynulé sezoně odbyl premiéru v NHL a ve dvou zápasech za tým Coyotes vstřelil dvě branky. Kolik prostoru dostane letos? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

David Kämpf 

David Kampf Chicago.jpg

Počítalo se s ním pro letošní šampionát v Rize, David Kämpf ale do Lotyšska nakonec neodjel. Šestadvacetiletý útočník má za sebou čtyři sezony v Chicagu, ve kterém se zařadil mezi důležité hráče. Teď je před ním ale nová výzva. Defenzivní útočník zamířil do Toronta, které myslí na Stanley Cup. Pokud se český forvard dokáže v silné konkurenci prosadit, zřejmě pojede i na olympiádu, jestli mu ale bude chybět herní praxe, tak jeho situace bude složitá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Ondřej Kaše 

David Kaše Boston.jpg

Společně s Kämpfem zamířil do Toronta taky Ondřej Kaše. Pětadvacetiletý útočník si v NHL budoval skvělou pozici, patřil ke klíčovým hráčům Anaheimu, jenže v posledních letech ho provází zdravotní trable. V průběhu ročníku 2019/20 zamířil do Bostonu, ovšem za ten odehrál jen dvacet zápasů. Pokud však bude fit a ve formě, tak má českému týmu rozhodně co nabídnout. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Martin Kaut 

Martin Kaut Colorado gól.jpg

O své místo v NHL se bude rvát také Martin Kaut. Bývalý pardubický útočník naskočil v sezoně 2019/20 do devíti zápasů, loni už ho ale Colorado poslalo do akce jen pětkrát. Pokud jednadvacetiletý forvard nedostane více prostoru, tak se do Pekingu nejspíš nepodívá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Dominik Simon 

Dominik Simon Calgary.jpg

Stejně jako Frolík odehrál povedené mistrovství světa na Slovensku. Před minulou sezonou však zamířil z Pittsburghu do Calgary a za to si loni připsal jen jedenáct startů. Kanadské angažmá sedmadvacetiletému útočníkovi nevyšlo, teď je však Dominik Simon zpátky v Pittsburghu. Využije tuto příležitost k restartu? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Jakub Zbořil 

Jakub Zbořil Boston 21.jpg

Zajímavé bude také sledovat, v jaké pozici bude Jakub Zbořil. Čtyřiadvacetiletý obránce v uplynulé sezoně odehrál 42 zápasů za Boston a na konto si připsal devět asistencí. V reprezentaci ještě nehrál, to by se ale na olympiádě klidně mohlo změnit. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Radim Zohorna 

Radim Zohorna Pittsburgh.jpg

Jeho bratři Tomáš s Hynkem toho v reprezentaci odehráli už hodně, ovšem v Číně se ani jeden z nich nejspíš neobjeví. Ale co Radim? Pětadvacetiletý útočník loni debutoval v NHL a v osmi startech za Pittsburgh dal dva góly, ke kterým přidal dvě nahrávky. Vedení Penguins s ním bylo spokojeno, a pokud dostane prostor i letos, klidně může zabojovat o olympijskou nominaci. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud