Matěj Stránský - Dallas Stars  Stejným draftem jako Ondřej Palát prošel i Matěj Stránský, jenž poslední dvě sezony odehrál ve švýcarském Davosu, kam zamířil po dvou letech v Třinci. V extraligovém ročníku 2020/21 se stal nejlepším střelcem soutěže. V draftu na něho ukázal Dallas a Stránský odehrál čtyři dobré sezony ve farmářské AHL. Do NHL však nikdy nenakoukl, a tak v roce 2017 svou zámořskou misi ukončil a zamířil do Čerepovce.
 Daniel Přibyl - Montreal Canadiens  Coby 168. hráč v pořadí prošel draftem roku 2011 Daniel Přibyl, na něhož ukázal Montreal. Útočník, který právě v sezoně 2010/11 odehrál premiérové extraligové zápasy za Spartu, kde hrál až do minulého ročníku, během něhož zamířil do Mladé Boleslavi. Zkoušel se prosadit i v Calgary, jeho kariéru však zabrzdily vleklé zdravotní problémy, kvůli nimž čtyři roky neodehrál ani jeden zápas.
 Richard Nedomlel – Detroit Red Wings  Draftem NHL v roce 2011 prošel i Richard Nedomlel, na kterého ukázal Detroit. Ovšem ani on se do nejlepší hokejové soutěže světa neprobojoval. Urostlý obránce byl v zámoří šest let, okusil AHL, v roce 2016 to ale zabalil a vrátil se domů. V extralize si nejprve zahrál za Spartu, chvíli hostoval v Mladé Boleslavi a více než čtyři sezony působil v Hradci Králové. Převážkou část minulého ročníku strávil v Liberci a o toho příštího bude hájit barvy Třince.
 Petr Plaček - Philadelphia Flyers  Ještě před Ondřejem Palátem šel na řadu i Petr Plaček, na kterého v šestém kole draftu ukázala Philadelphia. Že vám jeho jméno nic moc neříká? Není se čemu divit. Plaček už v roce 2008 odešel z Kladna do zámoří, ovšem díru do hokejového světa neudělal. Po sezoně 2013/14 pověsil brusle na hřebík.
5
Fotogalerie

Draft 2011. 5 Čechů, kteří šli na řadu dříve než Ondřej Palát, ale nikdy si nezahráli v NHL

Draft NHL bývá hodně nevyzpytatelný. Své by o tom mohl vyprávět nejeden hokejista.

Ondřej Palát prošel draftem NHL v roce 2001. Tehdy na něj, až v osmém kole a na 208. pozici, ukázala Tampa Bay, se kterou posléze získal dva Stanley Cupy v řadě. Společně s Palátem prošli v roce 2011 draftem také Dmitrij Jaškin nebo Lukáš Sedlák, ale také pět jiných českých hokejistů, kteří sice šli na řadu dříve než Palát, ale do NHL nikdy nenakoukli. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Honzík - Vancouver Canucks (71. v celkovém pořadí)

David Honzík Litvínov Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Byl jediným českým brankářem v draftu 2011. Davida Honzíka ulovil Vancouver, do NHL se ale nikdy nedostal. Tři roky chytal v zámoří, pak se však vrátil domů a působil mimo jiné v Karlových Varech, ve Spartě, Slavii či Litvínově. V příštím ročníku bude chytat v Pardubicích.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Matěj Stránský - Dallas Stars (165. v celkovém pořadí)

Matěj Stránský Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejným draftem jako Ondřej Palát prošel i Matěj Stránský, jenž poslední dvě sezony odehrál ve švýcarském Davosu, kam zamířil po dvou letech v Třinci. V extraligovém ročníku 2020/21 se stal nejlepším střelcem soutěže.

V draftu na něho ukázal Dallas a Stránský odehrál čtyři dobré sezony ve farmářské AHL. Do NHL však nikdy nenakoukl, a tak v roce 2017 svou zámořskou misi ukončil a zamířil do Čerepovce.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Daniel Přibyl - Montreal Canadiens (168. v celkovém pořadí)

Daniel Přibyl2.jpg

Coby 168. hráč v pořadí prošel draftem roku 2011 Daniel Přibyl, na něhož ukázal Montreal. Útočník, který právě v sezoně 2010/11 odehrál premiérové extraligové zápasy za Spartu, kde hrál až do minulého ročníku, během něhož zamířil do Mladé Boleslavi. Zkoušel se prosadit i v Calgary, jeho kariéru však zabrzdily vleklé zdravotní problémy, kvůli nimž čtyři roky neodehrál ani jeden zápas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Richard Nedomlel – Detroit Red Wings (175. v celkovém pořadí)

Richard Nedomlel HK Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Draftem NHL v roce 2011 prošel i Richard Nedomlel, na kterého ukázal Detroit. Ovšem ani on se do nejlepší hokejové soutěže světa neprobojoval. Urostlý obránce byl v zámoří šest let, okusil AHL, v roce 2016 to ale zabalil a vrátil se domů. V extralize si nejprve zahrál za Spartu, chvíli hostoval v Mladé Boleslavi a více než čtyři sezony působil v Hradci Králové. Převážkou část minulého ročníku strávil v Liberci a o toho příštího bude hájit barvy Třince.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Plaček - Philadelphia Flyers (176. v celkovém pořadí)

GetThumbNail (1).jpg

Ještě před Ondřejem Palátem šel na řadu i Petr Plaček, na kterého v šestém kole draftu ukázala Philadelphia. Že vám jeho jméno nic moc neříká? Není se čemu divit. Plaček už v roce 2008 odešel z Kladna do zámoří, ovšem díru do hokejového světa neudělal. Po sezoně 2013/14 pověsil brusle na hřebík.

Doporučujeme

Články odjinud