Drahé klenoty. 3 čeští fotbaloví reprezentanti, kteří mají podle portálu TransferMarkt nejvyšší tržní cenu

V sobotu sehrají čeští fotbalisté třetí utkání v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2024. Jejich soupeřem bude výběr Faerských ostrovů. Soudě podle tržních cen hráčů na obou stranách to bude souboj Davida s Goliášem.

Zatímco nejdražší reprezentant v kádru Faerských ostrovů má podle renomovaného portálu TransferMarkt hodnotu několika set tisíc eur, v českém nároďáku najdeme řadu mnohonásobně dražších fotbalistů. Trojici těch nejhodnotnějších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Vladimír Coufal (West Ham United) – 9 milionů eur

Vladimír Coufal.jpg

Chtěla ho Sparta, kroužila okolo něho Slavia, ale Vladimír Coufal zůstal až do léta roku 2018 v Liberci, kde patřil k pilířům defenzivních řad. Pak přestoupil do Edenu, kde se stal jedním z klíčových hráčů týmu a vysloužil si lukrativní zahraniční angažmá.

Stál o něho stál Freiburg, v roce 2020 však zamířil za více než 140 milionů korun do West Hamu, kde se rychle adaptoval a získal okamžitě místo v základní sestavě. V seniorské reprezentaci České republiky dosud odehrál 36 zápasů a vstřelil jeden gól. Portál TransferMarkt vyčísluje cenu čerstvého vítěze Konferenční ligy na devět milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Adam Hložek (Bayer Leverkusen) – 15 milionů eur

Adam Hložek-repre1.jpg

Útočník Adam Hložek loni v létě odcházel ze Sparty do Leverkusenu coby nejdražší hráč české ligy. Německý klub za něho zaplatil 13 milionů eur. Jen tento jediný přestup talentovaného dvacetiletého mladíka katapultoval mezi nejhodnotnější tuzemské fotbalisty všech dob. Jeho aktuální cenu vyčísluje portál TransferMarkt ještě o dva miliony eur výše.

Hodně vysokou cenu měl však už v okamžiku prvního startu v seniorské reprezentaci. Bylo to 4. září 2020 v utkání se Slovenskem v Lize národů. Na Tehelném poli nastoupil v základní sestavě, na hřišti vydržel 72 minut a podílel se na výhře 3:1. Jeho tržní hodnotu tehdy vyjádřil portál TransferMarkt částkou devíti milionů eur. Momentálně má na kontě 21 reprezentačních startů a jednu vstřelenou branku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Tomáš Souček (West Ham United) – 35 milionů eur

Tomáš Souček3.jpg

Tomáš Souček by několik sezon motorem Slavie, s níž vybojoval dva mistrovské tituly. V lednu roku 2020 odešel za čtyři a půl milionu eur na hostování do West Hamu United, kde si vedl tak dobře, že si vysloužil přestup v hodnotě 16,2 milionu eur. Když se tyto částky sečtou a převedou na českou měnu, vyjde skoro půl miliardy korun, což je suma, která ze Součka dělá absolutně nejdražšího hráče v historii klubu.

Nejvyšší cenu má momentálně také mezi tuzemskými reprezentanty. Portál TransferMarkt ji vyčísluje na 35 milionů eur. Osmadvacetiletý kapitán národního celku má dosud na kontě 58 startů a devět vstřelených gólů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud