Baník Ostrava – Udine (100 mil. Kč)  V Baníku se Vydra uvedl skvěle, ve druhém zápase vstřelil během dvanácti minut na hřišti dva góly Olomouci a stal se miláčkem ostravských fanoušků. Ve 14 startech dal čtyři branky, prosadil se proti Slavii a Teplicím a po půl roce znovu měnil dres. Tentokrát přestoupil za sto milionů korun do Udine. Foto: Profimedia.cz
 Udine – Watford (cca 270 mil. Kč)  V Itálii se Matěj Vydra neprosadil. Udine ho půjčilo Bruggám, Watfordu nebo West Bromwichi Albion, v jehož barvách si zahrál v Premier League. Nejvíc se mu ale dařilo ve Watfordu, který střelecky dotáhl až do finále play-off o postup mezi elitu. Úspěšnější však tehdy byl Crystal Palace. Vydra se do Watfordu vrátil před sezonou 2014/15 a s týmem vybojoval postup do Premier League. Klub ho po roce koupil za 270 milionů korun a český forvard podepsal smlouvu na pět let. Pořádnou šanci ale nedostal a odešel na další hostování do Readingu. Foto: Profimedia.cz
 Watford – Derby County (cca 317 mil. Kč)  Ve Watfordu pořádnou šanci v Premier League nedostal, jenže se mu moc nedařilo ani v Readingu, přesto se před šesti lety stal nejdražší posilou v historii Derby County, které za něho zaplatilo přibližně 317 milionů korun. Úvodní ročník mu moc nevyšel, v tom dalším ale řádil, dal 21 branek a stal se nejlepším střelcem anglické Championship. Do Premier League ale Derby neprotlačil. Foto: Profimedia.cz
 Derby County – Burnley (cca 319 mil. Kč)  Derby County se v létě roku 2018 ujal Frank Lampard, který se rozhodl omladit a přebudovat kádr. Částečně chtěl své plány realizovat z prodeje Matěje Vydry, který měl namířeno do Leedsu. Nakonec ale změnil kurz a zamířil do Burnley a do Premier League. Přestupová částka činila přibližně 11 milionů liber, tedy zhruba 319 milionů korun. Burnley tak za Vydru zaplatilo ještě více, než dva roky předtím Derby County. V novém působišti však českého reprezentanta žádné velké štěstí nečekalo. V premiérové sezoně byl pouze třikrát v základní sestavě. Nejvíc si zahrál v ročníku 2020/21, kdy nastoupil do 28 ligových utkání, z toho patnáctkrát jako člen zahajovací jedenáctky. V další sezoně už ale jen paběrkoval minuty jako střídající hráč. Poté co mu vypršela v létě 2022 smlouva byl chvíli bez angažmá, načež se v letos v lednu jako volný hráč upsal do roku 2025 Plzni. Fot
5
Fotogalerie

Drahý útočník. 5 přestupů Matěje Vydry - v součtu stály více než miliardu korun

V 31 letech toho má Matěj Vydra už hodně za sebou. Přes tři desítky zápasů odehrál v české soutěži, působil také v Itálii, Belgii a Anglii. Prošel už deseti kluby. které za něho dohromady zaplatily více než miliardu korun.

Matěj Vydra patří k nejdražším českým fotbalistům všech dob. Pokud sečteme všechny jeho přestupy, dostaneme se na částku přesahující jednu miliardu korun. Které kluby za něho platily? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vysočina Jihlava – Baník Ostrava (20 mil. Kč)

Matěj Vydra Baník.jpg

Z Chotěboře se už v nízkém věku dostal Matěj Vydra do Jihlavy, kde si ho vyhlédla Sparta či Slavia. Mladý útočník dal ale v roce 2010 přednost nabídce Baníku a za dvacet milionů korun přestoupil do Ostravy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Baník Ostrava – Udine (100 mil. Kč)

Vydra-Udine.jpg

V Baníku se Vydra uvedl skvěle, ve druhém zápase vstřelil během dvanácti minut na hřišti dva góly Olomouci a stal se miláčkem ostravských fanoušků. Ve 14 startech dal čtyři branky, prosadil se proti Slavii a Teplicím a po půl roce znovu měnil dres. Tentokrát přestoupil za sto milionů korun do Udine.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Udine – Watford (cca 270 mil. Kč)

Vydra1.jpg

V Itálii se Matěj Vydra neprosadil. Udine ho půjčilo Bruggám, Watfordu nebo West Bromwichi Albion, v jehož barvách si zahrál v Premier League. Nejvíc se mu ale dařilo ve Watfordu, který střelecky dotáhl až do finále play-off o postup mezi elitu. Úspěšnější však tehdy byl Crystal Palace.

Vydra se do Watfordu vrátil před sezonou 2014/15 a s týmem vybojoval postup do Premier League. Klub ho po roce koupil za 270 milionů korun a český forvard podepsal smlouvu na pět let. Pořádnou šanci ale nedostal a odešel na další hostování do Readingu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Watford – Derby County (cca 317 mil. Kč)

Matěj Vydra Derby.jpg

Ve Watfordu pořádnou šanci v Premier League nedostal, jenže se mu moc nedařilo ani v Readingu, přesto se před šesti lety stal nejdražší posilou v historii Derby County, které za něho zaplatilo přibližně 317 milionů korun. Úvodní ročník mu moc nevyšel, v tom dalším ale řádil, dal 21 branek a stal se nejlepším střelcem anglické Championship. Do Premier League ale Derby neprotlačil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Derby County – Burnley (cca 319 mil. Kč)

Matěj vydra-Burnley.jpg

Derby County se v létě roku 2018 ujal Frank Lampard, který se rozhodl omladit a přebudovat kádr. Částečně chtěl své plány realizovat z prodeje Matěje Vydry, který měl namířeno do Leedsu. Nakonec ale změnil kurz a zamířil do Burnley a do Premier League. Přestupová částka činila přibližně 11 milionů liber, tedy zhruba 319 milionů korun. Burnley tak za Vydru zaplatilo ještě více, než dva roky předtím Derby County.

V novém působišti však českého reprezentanta žádné velké štěstí nečekalo. V premiérové sezoně byl pouze třikrát v základní sestavě. Nejvíc si zahrál v ročníku 2020/21, kdy nastoupil do 28 ligových utkání, z toho patnáctkrát jako člen zahajovací jedenáctky. V další sezoně už ale jen paběrkoval minuty jako střídající hráč. Poté co mu vypršela v létě 2022 smlouva byl chvíli bez angažmá, načež se v letos v lednu jako volný hráč upsal do roku 2025 Plzni.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud