Jiří Fleišman (35 let, Baník Ostrava) – 400 tis. eur.  Bývalý hráč Liberce a Mladé Boleslavi je v Ostravě třetím rokem. Je mu sice už 35 let, stále se ale udržuje ve velmi dobré kondici a drží si pevný flek v základní sestavě. V letošních 14 startech dal gól a přidal tři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Matúš Kozáčik (35 let, Viktoria Plzeň) – 400 tis. eur.  Chytal za Spartu i Slavii a několik posledních let je v Plzni, kdy byl dlouhou dobu jedničkou a zachytal si i v Lize mistrů. Jenže už loni pětatřicetiletého Matúše Kozáčika začal z brány vytlačovat Aleš Hruška, který si drží pevnou pozici i letos. Kozáčik se v aktuálním ligovém ročníku do brány ještě nedostal. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Jan Laštůvka (37 let, Baník Ostrava) – 450 tis. eur.  Další brankář na seznamu. Ještě loni byl sedmatřicetiletý Jan Laštůvka neotřesitelnou jedničkou Baníku, letos ale více prostoru dostává mladší Viktor Budinský. Laštůvka v aktuálním ročníku zasáhl do čtyř zápasů, ve kterých dostal čtyři góly. Foto: Profimedia.cz
 Roman Hubník (35 let, Viktoria Plzeň) – 500 tis. eur.  Dlouho byl neodmyslitelným článkem základní sestavy plzeňské Viktorky, jenže letos do hry ještě nezasáhl. Trápilo ho zranění a na plac ho nepustí ani výkony jeho konkurentů. Aktuální plzeňskou stoperskou jedničkou je Jakub Brabec, vedle něhož nastupují Lukáš Hejda nebo Luděk Pernica. Jaká bude další role pětatřicetiletého Romana Hubníka? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Drazí veteráni. Toto je 5 nejhodnotnějších ligových fotbalistů, kterým je 35 let a víc

K nejlepším hráčům Fortuna ligy patří teprve sedmnáctiletý Adam Hložek ze Sparty. Na domácí scéně se prosazují i další mladíci, důležitou roli však stále plní i veteráni.

Bez názvu.jpg

K ligovým osobnostem patří Pavel Zavadil, Milan Baroš či Marek Matějovský, kterým už dávno bylo přes třicet, a v případě Zavadila, i čtyřicet let. My se ale nyní zaměříme na jiné veterány. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a vybrali z něj pět nejdražších hráčů, kterým už bylo 35 let. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jiří Fleišman (35 let, Baník Ostrava) – 400 tis. eur

Jiří Fleišman Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý hráč Liberce a Mladé Boleslavi je v Ostravě třetím rokem. Je mu sice už 35 let, stále se ale udržuje ve velmi dobré kondici a drží si pevný flek v základní sestavě. V letošních 14 startech dal gól a přidal tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Matúš Kozáčik (35 let, Viktoria Plzeň) – 400 tis. eur

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Chytal za Spartu i Slavii a několik posledních let je v Plzni, kdy byl dlouhou dobu jedničkou a zachytal si i v Lize mistrů. Jenže už loni pětatřicetiletého Matúše Kozáčika začal z brány vytlačovat Aleš Hruška, který si drží pevnou pozici i letos. Kozáčik se v aktuálním ligovém ročníku do brány ještě nedostal.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Laštůvka (37 let, Baník Ostrava) – 450 tis. eur

Jan Laštůvka Baník 2.jpg

Další brankář na seznamu. Ještě loni byl sedmatřicetiletý Jan Laštůvka neotřesitelnou jedničkou Baníku, letos ale více prostoru dostává mladší Viktor Budinský. Laštůvka v aktuálním ročníku zasáhl do čtyř zápasů, ve kterých dostal čtyři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Roman Hubník (35 let, Viktoria Plzeň) – 500 tis. eur

Roman Hubník.jpg

Dlouho byl neodmyslitelným článkem základní sestavy plzeňské Viktorky, jenže letos do hry ještě nezasáhl. Trápilo ho zranění a na plac ho nepustí ani výkony jeho konkurentů. Aktuální plzeňskou stoperskou jedničkou je Jakub Brabec, vedle něhož nastupují Lukáš Hejda nebo Luděk Pernica. Jaká bude další role pětatřicetiletého Romana Hubníka?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Limberský (36 let, Viktoria Plzeň) – 600 tis. eur

David Limberský Plzeň 4.jpg

V Plzni v létě skončili Marek Bakoš, Daniel Kolář či Milan Petržela, pár veteránů ale ve Viktorce ještě zůstalo. Jedním z nich je David Limberský, který i v 36 letech patří k pilířům západočeské družiny. V letošních deseti startech dal jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud