Dříve byli sešívaní, teď patří Viktorce. 3 hráči Plzně, kteří hráli ligu taky ve Slavii

Fotbalová Fortuna liga o víkendu zažije další šlágr. Proti sobě se postaví druhá Plzeň a vedoucí Slavia, která v současné době disponuje nejlepším týmem ze všech. Přitom pár jejich bývalých hráčů nyní působí i na západě Čech.

Bez názvu.jpg

Ze Slavie do Plzně před nějakou dobou odešel Pavel Bucha a stejným směrem se v minulých dnech vydal i Marko Alvir. V současném kádru Viktorky jsou i tři další hráči, kteří dříve hráli ligu za Slavii. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Pětatřicetiletý slovenský gólman chytal za všechny tři elitní ligové kluby. V české lize debutoval v sezoně 2003/04 v dresu Slavie, ve které působil i v dalších třech letech. V roce 2007 Matúš Kozáčik zamířil do Sparty a na Letné si během dvou let připsal 16 ligových startů. Poté působil na Kypru a před sezonou 2012/13 posílil Plzeň. V bráně Viktorky byl dlouho neotřesitelnou jedničkou, teď už ale pouze kryje záda Aleši Hruškovi.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Adam Hloušek

Adam Hloušek Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý krajní obránce či záložník debutoval v lize v sezoně  2006/07 v Jablonci. Po třech letech odešel do Slavie, která za něj zaplatila okolo 25 milionů korun. Rychle si vybojoval místo v sestavě, jenže na jaře se zranil a několik měsíců byl mimo hru. V roce 2011 se vrátil do Jablonce, odkud odešel do Německa. V sezoně 2011/12 odehrál dalších jedenáct zápasů v sešívaném dresu a od léta je v Plzni.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jan Kovařík

Jan Kovařík 2.jpg

Jednatřicetiletý záložník přišel v sezoně 2012/13 do Plzně, kde působí dodnes. Předtím hrával v Jablonci a v lize debutoval v ročníku 2008/09 v dresu Českých Budějovic. Tehdy si však připsal jeden start i za Slavii a na jedenáct minut zasáhl do utkání proti Žižkovu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud