Vladimír Svačina (32 let) - Ještě loni slavil titul s Třincem, před sezonou si ale nové extraligové angažmá nenašel. Válel v prvoligové Porubě, odkud v průběhu října odešel do Komety. O dva měsíce později se ale bývalý forvard Vítkovic či Liberce stěhoval znovu a zamířil na hostování do Pardubic. Za Dynamo zatím odehrál devět zápasů, dal dvě branky a přidal pět nahrávek. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kolář (33 let) - Třiatřicetiletý bek, jenž startoval na čtyřech světových šampionátech, včetně toho posledního v Bratislavě, už dříve s Pardubicemi získal dva tituly. Několik posledních let však působil v KHL, odkud se před sezonou vrátil domů do Dynama. Letos dal tři góly, přidal 12 nahrávek a jeho role je stále klíčová. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Johan Harju (33 let) - Za Pardubice měl původně hrát Kanaďan Corey Locke, ten ale v září nečekaně ukončil kariéru, a tak za něj Dynamo hledalo náhradu. Tou se stal bývalý švédský reprezentant Johan Hajru, který si zahrál i v NHL. A jak si třiatřicetiletý forvard, jenž se ukázal i na dvou světových šampionátech, v extralize vede? V 35 zápasech dal šest branek a přidal osm asistencí. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Vondrka (37 let) - Bývalý dlouholetý reprezentant přišel v roce 2018 do Mladé Boleslavi a v uplynulé sezoně posbíral 41 bodů. Letos ale jeho role slábla, už nebyl tolik produktivní a bylo otázkou času, kdy změnil dres. Sedmatřicetiletý forvard, který hrával i za Spartu či Chomutov, posílil Pardubice a premiéru v novém dresu hned ozdobil gólem. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Dynamo věří zkušeným. Toto je 5 třicátníků, kteří Pardubice mohou udržet v extralize

Do hry o přímý sestup jsou namočeny tři týmy – kromě Vítkovic a Litvínova také Pardubice, které se však nechtějí vzdát bez boje. I proto stále zbrojí.

Bez názvu1.jpg

Pardubice před sezonou zajímavě posílily a fanoušci věřili, že letos se jim boje o záchranu vyhnou. To se ale nestalo a Dynamo je stále poslední. Východočeši se však nevzdávají a stále věří, že se mezi elitou udrží. Jména pěti zkušených třicátníků, kteří se o to mají postarat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vladimír Svačina (32 let)

Vladimír Svačina Pardubice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě loni slavil titul s Třincem, před sezonou si ale nové extraligové angažmá nenašel. Válel v prvoligové Porubě, odkud v průběhu října odešel do Komety. O dva měsíce později se ale bývalý forvard Vítkovic či Liberce stěhoval znovu a zamířil na hostování do Pardubic. Za Dynamo zatím odehrál devět zápasů, dal dvě branky a přidal pět nahrávek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Kolář (33 let)

Jan Kolář Pardubice 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý bek, jenž startoval na čtyřech světových šampionátech, včetně toho posledního v Bratislavě, už dříve s Pardubicemi získal dva tituly. Několik posledních let však působil v KHL, odkud se před sezonou vrátil domů do Dynama. Letos dal tři góly, přidal 12 nahrávek a jeho role je stále klíčová.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Johan Harju (33 let)

Johan Harju Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Za Pardubice měl původně hrát Kanaďan Corey Locke, ten ale v září nečekaně ukončil kariéru, a tak za něj Dynamo hledalo náhradu. Tou se stal bývalý švédský reprezentant Johan Hajru, který si zahrál i v NHL. A jak si třiatřicetiletý forvard, jenž se ukázal i na dvou světových šampionátech, v extralize vede? V 35 zápasech dal šest branek a přidal osm asistencí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michal Vondrka (37 let)

Michal Vondrka MB Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý dlouholetý reprezentant přišel v roce 2018 do Mladé Boleslavi a v uplynulé sezoně posbíral 41 bodů. Letos ale jeho role slábla, už nebyl tolik produktivní a bylo otázkou času, kdy změnil dres. Sedmatřicetiletý forvard, který hrával i za Spartu či Chomutov, posílil Pardubice a premiéru v novém dresu hned ozdobil gólem.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Rolinek (39 let)

Tomáš Rolinek Pardubice 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kapitán mistrů světa z roku 2010 sezonu načal v Pardubicích, postupně se ale propadal sestavou a odešel do druholigového Vrchlabí. Zdálo se, že jeho profesionální kariéra je u konce, v tom se ale znovu ozvalo Dynamo a Tomáš Rolinek je zpátky na scéně. Dovede „svůj“ klub k záchraně?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud