Jean-David Beauguel (Plzeň) - 10 gólů Společně s Jurečkou nasázel během podzimu deset gólů a drží se v čele tabulky kanonýrů. Jenže také Jean-David Beauguel má před sebou poslední půlrok smlouvy v Plzni a zda bude ve Viktorce pokračovat, to teď nikdo neví. Francouzský šutér totiž už několikrát řekl, že by z České republiky chtěl odejít. Pokud na něm chce západočeský klub vydělat, má nyní poslední možnost. 
 Jan Kuchta (Slavia) - 9 gólů V loňské sezoně se blýskl patnácti góly a vysloužil si zájem z druhé anglické ligy. Slavia jej ale neprodala a do Edenu navíc přivedla konkurenci. I tak si Jan Kuchta udržel silnou pozici, dostal se do reprezentace a podzim končil s devíti góly. Další už bude střílet v Rusku - během zimy totiž pětadvacetiletý útočník odešel do Lokomotivu Moskva. 
 Fortuna Bassey (České Budějovice) - 9 gólů Třiadvacetiletý nigerijský útočník se stal jedním z ligových objevů podzimu. Zatímco v loňských šesti startech se netrefil ani jednou, letos se na podzim blýskl devíti góly. Zaujal Spartu, zdálo se, že je blízko přestupu do Slavie, ta od něj ale dala ruce pryč. Fortune Bassey se přesto dočkal zajímavého přestupu a odešel do maďarského Ferencvárose. 
 Martin Doležal (Jablonec) - 2 góly Pravda, podzim mu moc nevyšel a Martin Doležal se během něj trefil jen dvakrát. V posledních třech ročnících se ale pokaždé dostal alespoň na deset gólů a loni se trefil čtrnáctkrát. Dostal se i do reprezentace a v zimě nečekaně změnil dres. Jednatřicetiletý útočník zamířil z Jablonce do polského Lubinu. 
5
Fotogalerie

Elitní ligoví střelci prchají do zahraničí. Kdo už odešel a kdo je ještě na odchodu?

Hvězda Adama Hložka září naplno a sparťanský klenot v létě s největší pravděpodobností odejde do zahraničí. Už teď ale Fortuna ligu opustili jiní kanonýři.

Hložek dal na podzim jen pět ligových branek, na jaře ale klidně může zabojovat o korunu pro krále ligových střelců. Tím spíš, když někteří elitní ligoví kanonýři už odešli do zahraničí a další se do ciziny ještě možná vydají. O kom je řeč? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Václav Jurečka (Slovácko) - 10 gólů 

Václav Jurečka Slovácko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Odehrál životní podzim, ve Slovácku skvěle zastoupil Jana Klimenta a na kontě má už deset branek. Jenže po sezoně mu končí smlouva a dohoda s klubem z Uherského Hradiště je v nedohlednu. Co se tedy bude dít dál? Jednou z možností je, že Václav Jurečka odehraje jaro ve slováckém béčku, což by ale byla ohromná škoda. Láká ho však polský Raków, kam by mohl už brzy odejít a zájem má i Plzeň. Jenže ta by jej nejradši přivedla až po sezoně a zadarmo. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jean-David Beauguel (Plzeň) - 10 gólů 

Jean D. Beauguel Plzeň 2 Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Společně s Jurečkou nasázel během podzimu deset gólů a drží se v čele tabulky kanonýrů. Jenže také Jean-David Beauguel má před sebou poslední půlrok smlouvy v Plzni a zda bude ve Viktorce pokračovat, to teď nikdo neví. Francouzský šutér totiž už několikrát řekl, že by z České republiky chtěl odejít. Pokud na něm chce západočeský klub vydělat, má nyní poslední možnost. 

Foto: Ladislav Němec / MAFRA  / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Kuchta (Slavia) - 9 gólů 

Jan Kuchta 21 Michal Růžička MAFRA Profimedia.jpg

V loňské sezoně se blýskl patnácti góly a vysloužil si zájem z druhé anglické ligy. Slavia jej ale neprodala a do Edenu navíc přivedla konkurenci. I tak si Jan Kuchta udržel silnou pozici, dostal se do reprezentace a podzim končil s devíti góly. Další už bude střílet v Rusku - během zimy totiž pětadvacetiletý útočník odešel do Lokomotivu Moskva. 

Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Fortuna Bassey (České Budějovice) - 9 gólů 

Fortune Bassey ČB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský útočník se stal jedním z ligových objevů podzimu. Zatímco v loňských šesti startech se netrefil ani jednou, letos se na podzim blýskl devíti góly. Zaujal Spartu, zdálo se, že je blízko přestupu do Slavie, ta od něj ale dala ruce pryč. Fortune Bassey se přesto dočkal zajímavého přestupu a odešel do maďarského Ferencvárose. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Doležal (Jablonec) - 2 góly 

Martin Doležal JAblonec 2.jpg

Pravda, podzim mu moc nevyšel a Martin Doležal se během něj trefil jen dvakrát. V posledních třech ročnících se ale pokaždé dostal alespoň na deset gólů a loni se trefil čtrnáctkrát. Dostal se i do reprezentace a v zimě nečekaně změnil dres. Jednatřicetiletý útočník zamířil z Jablonce do polského Lubinu. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud