Alex Král (23 let, Spartak Moskva)  Třiadvacetiletý záložník je hráčem moskevského Spartaku, není však žádným tajemstvím, že ho sledují i kluby z Anglie. Mluví se například o zájmu West Hamu, Spartak chce ale za českého reprezentanta, jehož přivedl ze Slavie, tučné odstupné. Alex Král se mohl na EURU „prodat”, úvodní duel proti Skotsku mu ale příliš nesedl a proti Chorvatům začal jen mezi náhradníky. Foto: Profimedia.cz
 Antonín Barák (26 let, Hellas Verona)   Do utkání se Skotskem nezasáhl, proti Chorvatům hrál krátce. Antonín Barák hraje také o svou budoucnost - končí mu totiž povedené hostování v Hellasu a měl by se vrátit do Udine. Tam ale s českým záložníkem nepočítají a Barák by měl odejít jinam. Údajně jej láká také Neapol a Monako.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Souček (26 let, West Ham United)   V uplynulé sezoně anglické ligy nasázel z pozice defenzivního záložníka deset branek a zařadil se mezi hlavní hvězdy Premier League. Tomáš Souček si s West Hamem vybojoval Evropskou ligu, zároveň ale zaujal slavné giganty, mezi něž se údajně řadí i Bayern Mnichov nebo Manchester United. Bude hodně zajímavé sledovat, co se okolo něj bude dít po EURU. Foto: Profimedia.cz
 Michal Sadílek (22 let, Slovan Liberec)   Je jediným hráčem v české nominaci, který startoval na mistrovství Evropy jednadvacítek a dostal se i na současné EURO. Michala Sadílka na šampionát vynesly povedené výkony v Liberci, kde hostoval z PSV Eindhoven. Do slavného nizozemského klubu se však nejspíš nevrátí a po turnaji se rozhodne, kam povedou jeho další kroky.  Foto: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia
8
Fotogalerie

EURO a po něm přestup. Podívejte se, kteří Češi by po šampionátu mohli změnit dres

Český tým se na mistrovství Evropy prezentuje zatím dobrými výkony. Porazil Skotsko, remizoval s Chorvatskem a sahá po postupu ze skupiny. Řada hráčů navíc na turnaji hraje o svou budoucnost.

Tým trenéra Jaroslava Šilhavého je blízko postupu ze skupiny. Ovšem až turnaj pro český výběr skončí, tak řada jeho členů začne řešit svou budoucnost. Kdo by po šampionátu mohl změnit dres? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 9

Tomáš Vaclík (32 let, Sevilla FC) 

Tomáš Vaclík  EURO 20.jpg

Tomáš Vaclík sice po třech letech skončil v Seville, o svou budoucnost by se ale neměl bát. Tím spíš poté, co předvedl v utkání se Skotskem, ve kterém doslova čaroval. Dvaatřicetiletý Tomáš Vaclík je údajně na radaru Besiktase, je však spojován i s Realem Madrid. Z nabídek si bude vybírat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Alex Král (23 let, Spartak Moskva) 

Alex Král EURO.jpg

Třiadvacetiletý záložník je hráčem moskevského Spartaku, není však žádným tajemstvím, že ho sledují i kluby z Anglie. Mluví se například o zájmu West Hamu, Spartak chce ale za českého reprezentanta, jehož přivedl ze Slavie, tučné odstupné. Alex Král se mohl na EURU „prodat”, úvodní duel proti Skotsku mu ale příliš nesedl a proti Chorvatům začal jen mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Antonín Barák (26 let, Hellas Verona) 

Antonín Barák ČR 21.jpg

Do utkání se Skotskem nezasáhl, proti Chorvatům hrál krátce. Antonín Barák hraje také o svou budoucnost - končí mu totiž povedené hostování v Hellasu a měl by se vrátit do Udine. Tam ale s českým záložníkem nejspíš nepočítají a Barák by měl odejít jinam. Údajně jej láká také Neapol a Monako. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Tomáš Souček (26 let, West Ham United) 

Tomáš Souček  EURO 20.jpg

V uplynulé sezoně anglické ligy nasázel z pozice defenzivního záložníka deset branek a zařadil se mezi hlavní hvězdy Premier League. Tomáš Souček si s West Hamem vybojoval Evropskou ligu, zároveň ale zaujal slavné giganty, mezi něž se údajně řadí i Bayern Mnichov nebo Manchester United. Bude hodně zajímavé sledovat, co se okolo něj bude dít po EURU. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Michal Sadílek (22 let, Slovan Liberec) 

Michal Sadílek Liberec LUDĚK OVESNÝ  MAFRA  Profimedia.jpg

Je jediným hráčem v české nominaci, který startoval na mistrovství Evropy jednadvacítek a dostal se i na současné EURO. Michala Sadílka na šampionát vynesly povedené výkony v Liberci, kde hostoval z PSV Eindhoven. Do slavného nizozemského klubu se však nejspíš nevrátí a po turnaji se rozhodne, kam povedou jeho další kroky. 

Foto: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Adam Hložek (18 let, Sparta Praha) 

Adam Hložek ČR 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V reprezentaci toho zatím odehrál jen málo, přesto je největším klenotem českého týmu. Osmnáctiletý Adam Hložek naskočil do části zápasu proti Skotsku i Chorvatsku a ukázal, že v něm je ohromný potenciál. V letošním ročníku Fortuna ligy nastřílel 15 branek a znovu zaujal zahraniční giganty. Hložek bude mít nabídky už po EURU, ve Spartě ale věří, že jej ještě rok udrží na Letné. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Michael Krmenčík (28 let, Club Bruggy) 

Michael Krmenčík PAOK.jpg

Po turnaji by mělo být jasno také o budoucnosti Michaela Krmenčíka. Ten prožil úspěšné jarní hostování v řeckém celku PAOK Soluň, jenže patří Bruggám. V Belgii však moc prostoru nedostal a pokračovat by měl jinde. O bývalého plzeňského útočníka se přetahuje Sparta se Slavií, což znamená, že by se osmadvacetiletý kanonýr brzy mohl zase objevit na tuzemských ligových trávnících. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Další hráči

Tomáš Koubek Augsburg.jpg

Jakub Pešek si už před turnajem plácl se Spartou a také po šampionátu se může stát ještě ledacos. V zákulisí se spekuluje o možném přestupu Aleše Mandouse z Olomouce do Slavie, ve které by mohl nahradit Ondřeje Koláře. Se svým vytížením v Augsburgu není spokojený Tomáš Koubek a Jakub Brabec byl zase spojován s návratem do Sparty či odchodem do Dinama Záhřeb. Uvidíme, co všechno se na přestupovém trhu odehraje.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud