Juraj Mikuš (Vítkovice Ridera) Třiatřicetiletý slovenský obránce, jehož v roce 2007 draftovalo Toronto, si v extralize zahrál za Spartu, Kometu či Pardubice. Z těch v létě přišel do Vítkovic a v ostravských barvách se mu daří náramně. Juraj Mikuš má na kontě jeden gól, dvanáct nahrávek a je druhým nejproduktivnějším zahraničním bekem soutěže. 
 Peter Čerešňák (Dynamo Pardubice)  Zatímco Mikuš před sezonou z Pardubic odešel, Peter Čerešňák do Dynama přišel. Devětadvacetiletý slovenský bek, jenž získal se Slováky olympijský bronz, dorazil z Plzně, kde dozrál do pozice jednoho z nejlepších beků soutěže. V minulé sezoně se dostal na 40 kanadských bodů. Teď jich má zatím dvanáct, s Dynamem vládne celé tabulce. 
 Marko Daňo (Oceláři Třinec)  V roce 2013 prošel prvním kolem draftu NHL, ve které pak hrával za Columbus, Chicago, Winnipeg a Colorado. Loni už byl ale v Třinci a s Oceláři získal extraligový titul, ke kterému pomohl celkem 19 body. Letos jich sedmadvacetiletý Marko Daňo určitě přidá víc, už teď jich má totiž na kontě patnáct. 
 Libor Hudáček (Oceláři Třinec)  Libor Hudáček zářil v extralize už v sezoně 2019/20, kdy v barvách Liberce posbíral 60 bodů. Už tehdy ho chtěl Třinec, dvaatřicetiletý útočník ale odešel do KHL. V té pokračoval i loni, zahrál si taky za Lugano, byl na olympiádě a od léta je hráčem Třince. Za Oceláře dal zatím osm gólů, ke kterým přidal tři nahrávky. 
6
Fotogalerie

Extraliga plná Slováků. Poskládali jsme z nich ideální formaci, podívejte se

V české Tipsport extralize působí řada slovenských hokejistů. A někteří z nich o sobě dávají nahlas vědět.

V české soutěži hrají hokejisté zpoza Atlantiku, ze severu Evropy, ale taky ze Slovenska. Rozhodli jsme se proto, že poskládáme elitní slovenskou extraligovou formaci. Jak by vypadala? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Branislav Konrád (HC Olomouc) 

Branislav Konrád Olomouc Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do letošního extraligového ročníku zatím zasáhli čtyři slovenští gólmani. Dobrá čísla mají Marek Čiliak nebo Matej Tomek, nejlépe si však vede olomoucký Branislav Konrád, jenž v deseti zápasech inkasoval jen 19 gólů a úspěšností zákroků překonal 93%. Aktuálně je však pětatřicetiletý brankář zraněný. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Juraj Mikuš (Vítkovice Ridera) 

Juraj Mikuš Vítkovice ALEXANDR SATINSKÝ MAFRA Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý slovenský obránce, jehož v roce 2007 draftovalo Toronto, si v extralize zahrál za Spartu, Kometu či Pardubice. Z těch v létě přišel do Vítkovic a v ostravských barvách se mu daří náramně. Juraj Mikuš má na kontě jeden gól, dvanáct nahrávek a je druhým nejproduktivnějším zahraničním bekem soutěže. 

Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Peter Čerešňák (Dynamo Pardubice) 

Peter Čerešňák Pardubice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zatímco Mikuš před sezonou z Pardubic odešel, Peter Čerešňák do Dynama přišel. Devětadvacetiletý slovenský bek, jenž získal se Slováky olympijský bronz, dorazil z Plzně, kde dozrál do pozice jednoho z nejlepších beků soutěže. V minulé sezoně se dostal na 40 kanadských bodů. Teď jich má zatím dvanáct, s Dynamem vládne celé tabulce. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Marko Daňo (Oceláři Třinec) 

Marko Daňo Třinec ALEXANDR SATINSKÝ MAFRA Profimedia.jpg

V roce 2013 prošel prvním kolem draftu NHL, ve které pak hrával za Columbus, Chicago, Winnipeg a Colorado. Loni už byl ale v Třinci a s Oceláři získal extraligový titul, ke kterému pomohl celkem 19 body. Letos jich sedmadvacetiletý Marko Daňo určitě přidá víc, už teď jich má totiž na kontě patnáct. 

Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Libor Hudáček (Oceláři Třinec) 

Libor Hudáček Třinec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Libor Hudáček zářil v extralize už v sezoně 2019/20, kdy v barvách Liberce posbíral 60 bodů. Už tehdy ho chtěl Třinec, dvaatřicetiletý útočník ale odešel do KHL. V té pokračoval i loni, zahrál si taky za Lugano, byl na olympiádě a od léta je hráčem Třince. Za Oceláře dal zatím osm gólů, ke kterým přidal tři nahrávky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Andrej Kudrna (Verva Litvínov) 

profimedia-0669650738.jpg

Litvínov v létě přišel o Františka Lukeše a Viktora Hübla, za které musel najít nové lídry. Jedním z nich je letos jednatřicetiletý slovenský útočník Andrej Kudrna, který dříve hrával i za Spartu. V Litvínově odehrál už loňský ročník, během něhož posbíral 23 bodů. Letos má na kontě devět branek, na jeden gól taky přihrál. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud