Extraliga přijde o kvalitní brankáře. 4 muži v maskách, kteří mohou odejít do zahraničí

Český hokej v posledních letech bojuje s různými problémy. U koho je ale moc řešit nemusí, to jsou brankáři.

Do letošní sezony NHL zasáhlo už osm českých gólmanů. Další chytají v AHL i v elitních zahraničních ligách. Hodně kvalitní brankáři působí taky v extralize. Čtyři z nich mohou ale elitní domácí soutěž už brzy opustit. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Petr Kváča (25 let, Liberec)

Petr Kváča Liberec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2017 prošel draftem NHL, ve kterém jej získalo Colorado. Petr Kváča však do zámoří neodešel a přes České Budějovice, Spartu, Litvínov či Třinec se dostal do Liberce. V bráně Bílých Tygrů má pevnou pozici, je jedním z nejlepších gólmanů extraligy a chytá i za reprezentaci. Extraligu ovšem po sezoně nejspíš opustí a vydá se do švédského Rögle.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Matěj Machovský (29 let, Mountfield HK)

Matěj Machovský HK Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý rodák z Opavy loni chytal za Rigu a Spartu. Letošní ročník načal ve Finsku, na severu Evropy se ale příliš neprosadil, a tak přišel do Hradce Králové. V Mountfieldu plní roli dvojky, smlouvu má jen do konce sezony. Takže co bude dál? Zkusí to zase někde v zahraničí?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Aleš Stezka (26 let, Vítkovice)

Aleš Stezka Vítkovice.jpg

V zahraničí už byl, zkoušel se prokousat do NHL, před lety mu ale jeho mise nevyšla. Aleš Stezka se proto vrátil domů, byl v Liberci nebo Chomutově, pořádně se mu ale začalo dařit až v prvoligovém Havířově. Od té doby stoupá vzhůru a letos je druhým rokem oporou Vítkovic. Už se dostal i do reprezentace a má slušnou šanci, že se podívá na mistrovství světa. Dokonce už zase zaujal kluby z NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Miroslav Svoboda (28 let, Plzeň)

profimedia-0756955048.jpg

Před příchodem Stezky do Ostravy byl ve Vítkovicích, poslední dva roky ale působí zase v Plzni, za kterou chytal už dříve. Osmadvacetiletý Miroslav Svoboda má za sebou i rok v zámoří, byl taky ve Finsku a rakouském Dornbirneru. Od příštího ročníku bude působit zase ve Finsku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud