Fámy, nebo realita? 4 slavní fotbalisté, kteří byli spojováni s příchodem do Sparty

Sparta je sice od roku 2014 bez ligového titulu, stále je ale prestižní fotbalovou adresou. Důkazem je i dění na přestupovém trhu.

Sparta v létě získala Jana Kuchtu, Lukáše Sadílka nebo Jaroslava Zeleného. Pražský klub však údajně lákal i další hráče s hodně zvučnými jmény. Čtyři z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Jan Morávek 

profimedia-0663280377.jpg

Kdo ví, kde by byl, kdyby jeho kariéru nebrzdily zdravotní problémy. Jan Morávek zamířil v roce 2009 z Bohemians do Schalke, odkud později odešel do Augsburgu. Za ten hrál deset let a na konto si připsal téměř 170 bundesligových startů. Vedení klubu však s dvaatřicetiletým záložníkem neprodloužilo smlouvu a Morávek je bez angažmá. Nedávno se psalo o jeho příchodu do Sparty, nakonec ale zůstalo jen u spekulací. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Juraj Kucka 

profimedia-0708928502.jpg

S příchodem do Sparty byl spojován taky Juraj Kucka. Slovenský záložník má sice už 35 let, stále má ale obrovský zápal a své spoluhráče dokáže strhnout. Na Letné už dříve působil, poté nastupoval taky za Janov, AC Milán, Trabzonspor, Watford a Parmu. V té v létě skončil a řešil svou budoucnost. Nakonec zakotvil ve Slovanu Bratislava. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Alex Král 

Alex Král WH.jpg

Jsou tomu už tři roky, co Alex Král opustil Slavii a zamířil do Spartaku Moskva. V Rusku se mu dařilo a vysloužil si hostování ve West Hamu, jenže v Anglii se neprosadil a jeho kariéra se zadrhla. Do Ruska se vrátit nechtěl, a tak se v létě dlouho spekulovalo o tom, co s ním bude dál. Nějakou dobu se dokonce psalo o příchodu čtyřiadvacetiletého záložníka do Sparty, Král ale nakonec zamířil do německého Schalke. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Jankto 

profimedia-0659322096.jpg

Šestadvacetiletý reprezentační záložník před rokem opustil italskou Serii A a vydal se do Getafe. Angažmá v La Lize mu však nesedlo a Jakub Jankto ve Španělsku končí. Nový klub si zatím nenašel, to by se však už brzy mohlo změnit. Účastník loňského EURA totiž jedná o hostování ve Spartě. Pokud se jeho příchod dotáhne, bude to hodně pikantní, Jankto je totiž odchovancem Slavie... 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud