Jan Kliment (Slovácko - Wisla Krakov) Hvězda domácího EURA jednadvacítek z roku 2015 má za sebou parádní sezonu v dresu Slovácka. Jan Kliment dokázal restartovat svou kariéru, loni nasázel deset branek a řekl si o další velký přestup. Bývalý útočník Stuttgartu byl spojován s odchodem do Sparty či Slavie, nakonec ale zamířil do Polska a stal se novou posilou Wisly Krakov. V úvodních pěti duelech polské ligy se osmadvacetiletý rodák z Jihlavy trefil dvakrát. 
 Abdallah Sima (Slavia – Brighton) O jeho odchodu se spekulovalo dlouho. Dříve okolo něj údajně kroužil Manchester United, Arsenal nebo Juventus, jenže během jara se Abdallah Sima zranil a do předešlé formy se zatím nedostal. V ideálním rozpoložení nebyl ani v úvodu nového ročníku a jeho cena výrazně klesla. Zahraničního přestupu se ale dvacetiletý klenot ze Senegalu dočkal. Sima nakonec podepsal čtyřletou smlouvu s Brightonem, který za něj zaplatil okolo 250 milionů korun, i když původně vedení sešívaného klubu počítalo s daleko větší sumou. Sima však v Premier League zatím hrát nebude a odešel na roční hostování do druholigového Stoke. 
 Patrizio Stronati (Baník - Puskás Akadémia) Fortuna ligu opustil taky Patrizio Stronati. Šestadvacetiletý bek, z něhož vyzrál jeden z nejlepších stoperů domácí soutěže, už dříve působil v Austrii Vídeň a tentokrát zamířil do Maďarska. Člen širšího kádru české reprezentace přestoupil za necelý milion eur do maďarského celku Puskás Akadémia, ve kterém se ihned zařadil mezi největší opory. V české lize, ve které nastupoval i za Mladou Boleslav, odehrál téměř 150 zápasů. 
 David Zima (Slavia – FC Turín) Další stoper, který odešel vstříc vysněnému zahraničnímu angažmá. David Zima má za sebou rok a půl ve Slavii, se kterou získal dva tituly a nabral velmi cenné zkušenosti v Evropské lize. Po boku Ondřeje Kúdely ohromně vyzrál a dostal se i na EURO. Výkony dvacetiletého beka zaujaly i zahraniční kluby - nejvíce pak italský FC Turín, se kterým Zima podepsal čtyřletý kontrakt. Cena za jeho přestup by se měla pohybovat zhruba na 150 milionech korun. 
5
Fotogalerie

Fortuna liga počítá ztráty. 5 největších hvězd, které v létě odešly do zahraničí

Adam Hložek zůstal ve Spartě a Ondřej Kolář pokračuje ve Slavii, několik dalších ligových hvězd ale v létě odešlo do zahraničí. Ztráty počítá i Slavie.

Napsalo se toho hodně. Kromě Koláře a Hložka zahraniční kluby sledovaly taky Petera Olainku, Jana Kuchtu nebo Nicolae Stancia, ti všichni ale pokračují ve Fortuna lize. Tu naopak opustilo jiných pět hvězd, které se vydaly zkusit štěstí do ciziny. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jakub Brabec (Plzeň - Aris Soluň) 

Jakub Brabec Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Účastník nedávného EURA míří vstříc svému třetímu zahraničnímu angažmá. Na začátku sezony 2016/17 odešel ze Sparty do belgického Genku, odkud se později vydal do Turecka. V průběhu ročníku 2018/19 přišel do Plzně a ve Viktorce se stal dokonce kapitánem.

Už nějakou dobu se ale hovořilo o jeho odchodu, ve kterém mu vedení západočeského klubu nebránilo. Devětadvacetiletý stoper před pár dny odešel do Arisu Soluň, který skončil v minulém ročníku řecké ligy třetí. Jakub Brabec ve svém novém klubu podepsal smlouvu na tři roky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Kliment (Slovácko - Wisla Krakov) 

Jan Kliment Slovácko 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Hvězda domácího EURA jednadvacítek z roku 2015 má za sebou parádní sezonu v dresu Slovácka. Jan Kliment dokázal restartovat svou kariéru, loni nasázel deset branek a řekl si o další velký přestup. Bývalý útočník Stuttgartu byl spojován s odchodem do Sparty či Slavie, nakonec ale zamířil do Polska a stal se novou posilou Wisly Krakov. V úvodních pěti duelech polské ligy se osmadvacetiletý rodák z Jihlavy trefil dvakrát. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Abdallah Sima (Slavia – Brighton) 

Abdallah Sima Slavia 20_3 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O jeho odchodu se spekulovalo dlouho. Dříve okolo něj údajně kroužil Manchester United, Arsenal nebo Juventus, jenže během jara se Abdallah Sima zranil a do předešlé formy se zatím nedostal.

V ideálním rozpoložení nebyl ani v úvodu nového ročníku a jeho cena výrazně klesla. Zahraničního přestupu se ale dvacetiletý klenot ze Senegalu dočkal.

Sima nakonec podepsal čtyřletou smlouvu s Brightonem, který za něj zaplatil okolo 250 milionů korun, i když původně vedení sešívaného klubu počítalo s daleko větší sumou. Sima však v Premier League zatím hrát nebude a odešel na roční hostování do druholigového Stoke. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Patrizio Stronati (Baník - Puskás Akadémia)

Patrizio Stronati Baník 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Fortuna ligu opustil taky Patrizio Stronati. Šestadvacetiletý bek, z něhož vyzrál jeden z nejlepších stoperů domácí soutěže, už dříve působil v Austrii Vídeň a tentokrát zamířil do Maďarska. Člen širšího kádru české reprezentace přestoupil za necelý milion eur do maďarského celku Puskás Akadémia, ve kterém se ihned zařadil mezi největší opory. V české lize, ve které nastupoval i za Mladou Boleslav, odehrál téměř 150 zápasů. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Zima (Slavia – FC Turín) 

David Zima 21.jpg

Další stoper, který odešel vstříc vysněnému zahraničnímu angažmá. David Zima má za sebou rok a půl ve Slavii, se kterou získal dva tituly a nabral velmi cenné zkušenosti v Evropské lize. Po boku Ondřeje Kúdely ohromně vyzrál a dostal se i na EURO. Výkony dvacetiletého beka zaujaly i zahraniční kluby - nejvíce pak italský FC Turín, se kterým Zima podepsal čtyřletý kontrakt. Cena za jeho přestup by se měla pohybovat zhruba na 150 milionech korun. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud