Daniel Holzer – 1. FC Slovácko Býval velkým klenotem Baníku. Brzy se stal kapitánem Ostravy, odkud však v roce 2016 zamířil do Sparty. Jenže na Letné se příliš neprosadil, a tak se oklikou přes Zlín vrátil v roce 2018 do Baníku. Výkony pětadvacetiletého Holzera, který umí naskočit na kraji zálohy i obrany, už ale nebyly takové, jaké by si od něj v Ostravě přáli. Zato ve Slovácku, které jej přivedlo na přestup, mu opět hodně věří.  Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Robert Hrubý - Fastav Zlín  Stejně jako Fillo míří do Baťova města. Sedmadvacetiletý Robert Hrubý v lize debutoval ve Slavii, v sezoně 2015/16 však zamířil do Baníku, kde se rychle zařadil mezi opory záložní řady. Už v uplynulém ročníku ale hostoval v Jablonci, a přestože odehrál povedenou sezonu, tak v Ostravě další šanci nedostane. Ve Zlíně na něm však budou hodně stavět.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Patrizio Stronati - Puskás Akadémia Byl považován za jednoho z nejlepších ligových stoperů. Dokonce se o něm mluvilo v souvislosti s nominací na EURO, Patrizio Stronati se však nakonec pozvánky nedočkal. Konečně se ale dočkal vytouženého přestupu do maďarského klubu Puskás Akadémia, který o něj už dlouho stál. Šestadvacetiletý bek, jenž v lize hrával taky za Mladou Boleslav, už dříve působil v Austrii Vídeň. V Maďarsku se potká s Jakubem Peškem či Alexandrem Balutou Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ondřej Šašinka - 1. FC Slovácko Třiadvacetiletý útočník má na kontě téměř stovku ligových startů. Většinu z nich si připsal v dresu Baníku - s výjimkou první poloviny sezony 2019/20, kdy hostoval ve Slovácku. Tehdy nastřílel pět branek a prožíval své nejlepší období. V uplynulém ročníku se v dresu Baníku prosadil jen jednou, a tak se vrací zpátky do Uherského Hradiště. Zatím na hostování, ovšem s opcí.  Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Fotbalová přestavba v Ostravě. Pět důležitých hráčů, kteří opustili kabinu Baníku

Baníku poslední ligová sezona příliš nevyšla. Ostravané skončili až osmí, což není nic, s čím by byli v klubu spokojení. I proto nyní dochází k velkým změnám.

Do Baníku míří ze Sparty stoper David Lischka, žádnou přestupovou pecku ale Ostravané dosud neodpálili. Naopak, kabinu Baníku opouští pět, ještě nedávno, důležitých hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Martin Fillo – Fastav Zlín 

Martin Fillo Banik Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Pětatřicetiletý Martin Fillo přišel do Baníku v rozehrané sezoně 2017/18. Dříve nastupoval na ofenzivních pozicích, v Ostravě se ale stáhl dozadu a patřil k pilířům slezského týmu. Ještě v uplynulém ročníku zasáhl do 32 duelů, v závěru sezony ale chodil do hry spíše coby střídající hráč, a tak nyní změnil dres. Bývalý hráč Plzně, Mladé Boleslavi, Příbrami či Teplic zamířil do Zlína. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Daniel Holzer – 1. FC Slovácko 

Daniel Holzer Baník Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Býval velkým klenotem Baníku. Brzy se stal kapitánem Ostravy, odkud však v roce 2016 zamířil do Sparty. Jenže na Letné se příliš neprosadil, a tak se oklikou přes Zlín vrátil v roce 2018 do Baníku. Výkony pětadvacetiletého Holzera, který umí naskočit na kraji zálohy i obrany, už ale nebyly takové, jaké by si od něj v Ostravě přáli. Zato ve Slovácku, které jej přivedlo na přestup, mu opět hodně věří. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Robert Hrubý - Fastav Zlín 

Robert Hrubý Baník 20 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Fillo míří do Baťova města. Sedmadvacetiletý Robert Hrubý v lize debutoval ve Slavii, v sezoně 2015/16 však zamířil do Baníku, kde se rychle zařadil mezi opory záložní řady. Už v uplynulém ročníku ale hostoval v Jablonci, a přestože odehrál povedenou sezonu, tak v Ostravě další šanci nedostane. Ve Zlíně na něm však budou hodně stavět. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Patrizio Stronati - Puskás Akadémia 

Patrizio Stronati Baník 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Byl považován za jednoho z nejlepších ligových stoperů. Dokonce se o něm mluvilo v souvislosti s nominací na EURO, Patrizio Stronati se však nakonec pozvánky nedočkal. Konečně se ale dočkal vytouženého přestupu do maďarského klubu Puskás Akadémia, který o něj už dlouho stál. Šestadvacetiletý bek, jenž v lize hrával taky za Mladou Boleslav, už dříve působil v Austrii Vídeň. V Maďarsku se potká s Jakubem Peškem či Alexandrem Balutou. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ondřej Šašinka - 1. FC Slovácko 

Ondřej Šašinka Baník 19 Alexander Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý útočník má na kontě téměř stovku ligových startů. Většinu z nich si připsal v dresu Baníku - s výjimkou první poloviny sezony 2019/20, kdy hostoval ve Slovácku. Tehdy nastřílel pět branek a prožíval své nejlepší období. V uplynulém ročníku se v dresu Baníku prosadil jen jednou, a tak se vrací zpátky do Uherského Hradiště. Zatím na hostování, ovšem s opcí. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud