5. Jamal Musiala, 18 let (Bayern Mnichov) – 50 milionů eur  Loni v červnu se Jamal Musiala stal historicky nejmladším hráčem mnichovského velkoklubu, který nastoupil do bundesligového utkání. Bylo mu 17 let a 115 dní. O něco později se stal nejmladším střelcem klubu. Akcie osmnáctiletého teenagera na fotbalovém trhu rychle rostou. Bývalý trenér rezervního celku Bayernu o něm prohlásil, že je to hráč „ledově chladný a soustředěný“. Musiala je vysoký a hubený. Postavou připomíná Dele Alliho. Má výbornou techniku a ďábelskou pravou nohu. Je skvělým střelcem. Když na sobě bude pracovat stejným tempem jako dosud, brzy může být hvězdou Bundesligy. Jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt činí 50 milionů eur. Zřejmě to nebude dlouho trvat, a bude ještě vyšší. Profimedia.cz

5. Jamal Musiala, 18 let (Bayern Mnichov) – 50 milionů eur
Loni v červnu se Jamal Musiala stal historicky nejmladším hráčem mnichovského velkoklubu, který nastoupil do bundesligového utkání. Bylo mu 17 let a 115 dní. O něco později se stal nejmladším střelcem klubu. Akcie osmnáctiletého teenagera na fotbalovém trhu rychle rostou. Bývalý trenér rezervního celku Bayernu o něm prohlásil, že je to hráč „ledově chladný a soustředěný“. Musiala je vysoký a hubený. Postavou připomíná Dele Alliho. Má výbornou techniku a ďábelskou pravou nohu. Je skvělým střelcem. Když na sobě bude pracovat stejným tempem jako dosud, brzy může být hvězdou Bundesligy. Jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt činí 50 milionů eur. Zřejmě to nebude dlouho trvat, a bude ještě vyšší. | Profimedia.cz

 4. Florian Wirtz, 18 let (Bayer Leverkusen) – 65 milionů eur  Zázračné dítě německého fotbalu. I tak mnozí odborníci nazývají osmnáctiletého ofenzivního záložníka Bayeru Leverkusen Floriana Wirtze. Odchovanec Kolína nad Rýnem se přesunul do současného působiště loni v lednu za pouhých 200 tisíc eur. Necelé dva roky činí jeho hodnota podle portálu TransferMarkt 65 milionů eur a o podpis supertalentovaného teenagera se ucházejí nejbohatší evropské kluby. Dynamický fotbalista, který může hrát nejen na postu ofenzivní středopolaře, ale též na hrotu útoku nebo jako křídlo, už má na kontě první čtyři starty v německé seniorské reprezentaci. V aktuální bundesligové sezoně nastřílel ve 12 zápasech pět gólů a zaznamenal osm asistencí. Profimedia.cz
 2. - 3. Alphonso Davies, 21 let (Bayern Mnichov) – 70 milionů eur  Jednadvacetiletý Alphonso Davies je bezpochyby největším současným talentem kanadského fotbalu. Navzdory mladému věku má už na kontě tři desítky reprezentačních startů a deset gólů. Už coby šestnáctiletý teenager nesmírně imponoval skautům z nejbohatších evropských klubů. Na soupisku ho chtěli zapsat v Manchesteru United, Liverpoolu a Chelsea, nakonec však souboj o jeho podpis vyhrál Bayern Mnichov, který za něho poslal v roce 2019 do Vancouveru deset milionů eur. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt sedmkrát vyšší a v blízké budoucnosti může ještě dál růst. Profimedia.cz
 2. – 3. Jude Bellingham, 18 let (Borussia Dortmund) – 70 milionů eur  Anglický záložník Jude Bellingham přišel do Borussie Dortmund loni v červenci za 25 milionů liber (k nimž mohou v příštích letech naskákat další miliony za výkony hráče či další přestup) z Birminghamu a stal se nejdražším sedmnáctiletým fotbalistou v historii. V dresu City působil od sedmi let, a když mu bylo 16 roků a 38 dní, odbyl si debut v prvním týmu, čímž se stal nejmladší hráčem v historii Birminghamu. V dresu Dortmundu debutoval 14. září 2020 v základní sestavě v pohárovém utkání proti Duisburgu, v němž přispěl jedním gólem k výhře 5:0 a stal se nejmladším střelcem Borussie v historii ve všech soutěžích. O pět dní později debutoval v Bundeslize a hned si připsal do statistik asistenci. Dnes už má na kontě přes čtyři desítky bundesligových utkání a také deset startů v anglické reprezentaci. Profimedia.cz
 1. Erling Haaland, 21 let (Borussia Dortmund) – 150 milionů eur  Erling Haaland je v současnosti patrně nejsledovanějším fotbalovým mladíkem v Evropě. Jednadvacetiletý norský reprezentant, který je synem někdejšího hráče Nottinghamu Forest, Leedsu a Manchesteru City Alfa-Inge Haalanda, je téměř dvoumetrovým útočníkem, který se do povědomí širší veřejnosti dostal na předloňském mistrovství světa hráčů do 20 let, kde si devíti brankami vystřílel Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra turnaje. Všechny je nasázel v jediném utkání proti Hondurasu, které Norové vyhráli 12:0. Od té doby stačil přestoupit z rakouského Salzburku do Dortmundu, kde se okamžitě stal superhěvzdou týmu. Je to rozený kanonýr, který jednou může Borussii dotáhnout k titulu v německé Bundeslize a třeba i k triumfu v Lize mistrů. Jeho cena je podle portálu TransferMarkt doslova astronomická a činí 150 milionů eur. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Fotbalové drahokamy. 5 nejdražších mladíků v německé Bundeslize. Absolutním králem je Haaland

Mladí a talentovaní fotbalisté jsou na trhu žádaným zbožím. Jsou totiž hodně perspektivní a tomu často odpovídá i jejich mimořádně vysoká tržní hodnota.

Německá Bundesliga je jednou z nejkvalitnějších fotbalových soutěží na světě, a to i kvůli perfektní práci s mládeží. Po trávnících v Dortmundu, Mnichově, Leverkusenu i jinde pobíhají desítky nesmírně nadějných talentů. V následujících kapitolách najdete pětici mladých hráčů, z nichž žádný nemá víc než 21 let, kteří mají momentálně podle portálu TransferMarkt nejvyšší tržní hodnotu.

Pokračování 2 / 6

5. Jamal Musiala, 18 let (Bayern Mnichov) – 50 milionů eur

Jamal Musiala1.jpg

Jamal Musiala se narodil ve Stuttgartu. Matka je Němka, otec Nigerijec. Když mu bylo sedm let, rodina se přestěhovala do Anglie a malý Jamal nastoupil do akademie Chelsea. Tam se fotbalové vzdělával osm let, ale v roce 2019 činovníci londýnského klubu usoudili, že není dost fyzicky silný na ostrovní fotbal a pustili ho do Bayernu. Nyní tohoto rozhodnutí možná začínají litovat.

Loni v červnu se Musiala stal historicky nejmladším hráčem mnichovského velkoklubu, který nastoupil do bundesligového utkání. Bylo mu 17 let a 115 dní. O něco později se stal nejmladším střelcem klubu.

Akcie osmnáctiletého teenagera na fotbalovém trhu rychle rostou. Bývalý trenér rezervního celku Bayernu o něm prohlásil, že je to hráč „ledově chladný a soustředěný“. Musiala je vysoký a hubený. Postavou připomíná Dele Alliho. Má výbornou techniku a ďábelskou pravou nohu. Je skvělým střelcem. Když na sobě bude pracovat stejným tempem jako dosud, brzy může být hvězdou Bundesligy.

Pokud jde o jeho reprezentační budoucnost, vybíral mezi Anglií a Německem a zvolil zemi, v níž se narodil. V mládežnických týmech však vyzkoušel obě varianty. Jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt činí 50 milionů eur. Zřejmě to nebude dlouho trvat, a bude ještě vyšší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Florian Wirtz, 18 let (Bayer Leverkusen) – 65 milionů eur

Florian Wirtz.jpg

Zázračné dítě německého fotbalu. I tak mnozí odborníci nazývají osmnáctiletého ofenzivního záložníka Bayeru Leverkusen Floriana Wirtze. Odchovanec Kolína nad Rýnem se přesunul do současného působiště loni v lednu za pouhých 200 tisíc eur. Necelé dva roky činí jeho hodnota podle portálu TransferMarkt 65 milionů eur a o podpis supertalentovaného teenagera se ucházejí nejbohatší evropské kluby.

Dynamický fotbalista, který může hrát nejen na postu ofenzivní středopolaře, ale též na hrotu útoku nebo jako křídlo, už má na kontě první čtyři starty v německé seniorské reprezentaci. V aktuální bundesligové sezoně nastřílel ve 12 zápasech pět gólů a zaznamenal osm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

2. - 3. Alphonso Davies, 21 let (Bayern Mnichov) – 70 milionů eur

Alphonso Davies-Bayern.jpg

Jednadvacetiletý Alphonso Davies je bezpochyby největším současným talentem kanadského fotbalu. Navzdory mladému věku má už na kontě tři desítky reprezentačních startů a deset gólů. Už coby šestnáctiletý teenager nesmírně imponoval skautům z nejbohatších evropských klubů. Na soupisku ho chtěli zapsat v Manchesteru United, Liverpoolu a Chelsea, nakonec však souboj o jeho podpis vyhrál Bayern Mnichov, který za něho poslal v roce 2019 do Vancouveru deset milionů eur. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt sedmkrát vyšší a v blízké budoucnosti může ještě dál růst.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. – 3. Jude Bellingham, 18 let (Borussia Dortmund) – 70 milionů eur

Jude Bellingham.jpg

Anglický záložník Jude Bellingham přišel do Borussie Dortmund loni v červenci za 25 milionů liber (k nimž mohou v příštích letech naskákat další miliony za výkony hráče či další přestup) z Birminghamu a stal se nejdražším sedmnáctiletým fotbalistou v historii. V dresu City působil od sedmi let, a když mu bylo 16 roků a 38 dní, odbyl si debut v prvním týmu, čímž se stal nejmladší hráčem v historii Birminghamu.

V dresu Dortmundu debutoval 14. září 2020 v základní sestavě v pohárovém utkání proti Duisburgu, v němž přispěl jedním gólem k výhře 5:0 a stal se nejmladším střelcem Borussie v historii ve všech soutěžích. O pět dní později debutoval v Bundeslize a hned si připsal do statistik asistenci. Dnes už má na kontě přes čtyři desítky bundesligových utkání a také deset startů v anglické reprezentaci. Bellingham je nesmírně silný na balonu, ale taky poctivý v defenzívě. Hráč, který prošel všemi mládežnickými výběry Albionu, je obrovským talentem a příslibem do budoucna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Erling Haaland, 21 let (Borussia Dortmund) – 150 milionů eur

Erling Haaland-Dortmund1.jpg

Erling Haaland je v současnosti patrně nejsledovanějším fotbalovým mladíkem v Evropě. Jednadvacetiletý norský reprezentant, který je synem někdejšího hráče Nottinghamu Forest, Leedsu a Manchesteru City Alfa-Inge Haalanda, je téměř dvoumetrovým útočníkem, který se do povědomí širší veřejnosti dostal na předloňském mistrovství světa hráčů do 20 let, kde si devíti brankami vystřílel Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra turnaje. Všechny je nasázel v jediném utkání proti Hondurasu, které Norové vyhráli 12:0.

Od té doby stačil přestoupit z rakouského Salzburku do Dortmundu, kde se okamžitě stal superhěvzdou týmu. Je to rozený kanonýr, který jednou může Borussii dotáhnout k titulu v německé Bundeslize a třeba i k triumfu v Lize mistrů. Jeho cena je podle portálu TransferMarkt doslova astronomická a činí 150 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud