David Cienciala (Oceláři Třinec) – 0+7  Čtvrtfinálová série play-off v roce 2018 mezi Třincem a Pardubicemi dospěla až do sedmého duelu. Čekalo se drama do poslední minuty, Oceláři však jasně dominovali a vyhráli 8:1. Hrdinou zápasu se stal tehdy dvaadvacetiletý třinecký útočník David Cienciala, který si v zápase připsal sedm asistencí. To se do té doby nikomu nepovedlo. Profimedia.cz
 Pavel Geffert (Sparta) – 2+5  Pavel Geffert se zapsal do historie už v prvním ročníku samostatné extraligy. Tehdejší sparťanský útočník řídil vysokou výhru nad Plzní, která si z Prahy odvezla výprask 2:8. Účastník olympijských her v Lillehammeru dal v zápase dva góly a přidal pět nahrávek. Profimedia.cz
 Tomáš Sršeň (Vsetín) – 5+2  Sedm kanadských bodů v jednom zápase dokázal posbírat i Tomáš Sršeň. Vsetínský útočník se blýskl pěti góly a dvěma nahrávkami v play-off sezony 1996/97, ve kterém Valaši rozstříleli Pardubice vysoko 10:1. Vsetín tehdy došel až na vrchol a Sršen získal třetí z celkových pěti titulů. Profimedia.cz
 Jan Čaloun (Litvínov) – 5+2  Dalším sedmibodovým rekordmanem je Jan Čaloun. Olympijský šampion z Nagana, který odehrál 24 zápasů v NHL v dresech San Jose a St. Louis, a mistr světa z roku 1999, se blýskl v ročníku 2004/2005. Tehdy hrál za Čerepovec, Novosibirsk, ale také v Litvínově, kde zažil přestřelku proti Jihlavě, kterou severočeský klub zvládl a vyhrál 8:5. Hlavní zásluhu na tom měl právě Čaloun. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Frajeři! 5 hokejistů, kteří v jednom utkání nejvyšší české soutěže zaznamenali 7 bodů

Branko Radivojevič si v sezoně 2015/16 chvíli užíval vyrovnání extraligového rekordu v počtu získaných kanadských bodů v jednom zápase. Původně jich liberecký útočník měl sedm, nakonec mu zůstalo ale „pouze“ šest. Několik hráčů ale magickou sedmičku ve statistikách utkání má zapsanou.

slide-sedmibodoví.jpg

Zaznamenat sedm bodů v jednom zápase, to už je něco. V historii elitní české hokejové soutěže se to podařilo pouze pěti hokejistům. Kteří borci to dokázali, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Cienciala (Oceláři Třinec) – 0+7

David Cienciala Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Čtvrtfinálová série play-off v roce 2018 mezi Třincem a Pardubicemi dospěla až do sedmého duelu. Čekalo se drama do poslední minuty, Oceláři však jasně dominovali a vyhráli 8:1. Hrdinou zápasu se stal tehdy dvaadvacetiletý třinecký útočník David Cienciala, který si v zápase připsal sedm asistencí. To se do té doby nikomu nepovedlo.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Pavel Geffert (Sparta) – 2+5

Pavel Geffert1.jpg

Pavel Geffert se zapsal do historie už v prvním ročníku samostatné extraligy. Tehdejší sparťanský útočník řídil vysokou výhru nad Plzní, která si z Prahy odvezla výprask 2:8. Účastník olympijských her v Lillehammeru dal v zápase dva góly a přidal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Sršeň (Vsetín) – 5+2

Tomáš Sršeň12.jpg

Sedm kanadských bodů v jednom zápase dokázal posbírat i Tomáš Sršeň. Vsetínský útočník se blýskl pěti góly a dvěma nahrávkami v play-off sezony 1996/97, ve kterém Valaši rozstříleli Pardubice vysoko 10:1. Vsetín tehdy došel až na vrchol a Sršen získal třetí z celkových pěti titulů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Čaloun (Litvínov) – 5+2

JAn Čaloun Litvínov.jpg

Dalším sedmibodovým rekordmanem je Jan Čaloun. Olympijský šampion z Nagana, který odehrál 24 zápasů v NHL v dresech San Jose a St. Louis, a mistr světa z roku 1999, se blýskl v ročníku 2004/2005. Tehdy hrál za Čerepovec, Novosibirsk, ale také v Litvínově, kde zažil přestřelku proti Jihlavě, kterou severočeský klub zvládl a vyhrál 8:5. Hlavní zásluhu na tom měl právě Čaloun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Čajánek (Zlín) – 6+1

Petr Čajánek1.jpg

Šest gólů v jednom zápase? Téměř nemožné. Zlínský útočník Petr Čajánek to ale dokázal. Bylo to v sezoně 1997/98 a trojnásobný mistr světa si smlsl na soupeři z Opavy.

Bývalý forvard St. Louis, Kazaně či Petrohradu přidal k šesti trefám ještě jednu asistenci a podílel se na zlínské kanonádě, která se zastavila na konečném výsledku 10:2. Tento moment je dodnes jednou z nejvýraznějších událostí v extraligové historii.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud