Gulaš vypadl, další se vrací. Kteří třicátníci se dostali do hokejové reprezentace?

Miloš Říha staví tým, jehož vrcholem bude květnový šampionát v Bratislavě. Zatím však příliš neexperimentuje a bere do něj osvědčené tváře.

Každý tým má ve svém středu několik zkušených hráčů. Trenér Říha bere do Moskvy čtyři hokejisty (Milan Gulaš se omluvil kvůli zranění), kterým už bylo třicet let. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Zohorna (Chabarovsk) – 30 let

Tomáš Zohorna 2016 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeho bratři, Hynek a Radim, se představili už na Karjala Cupu. Do Moskvy se podívá i třicetiletý Tomáš Zohorna, který má na kontě účast na světových šampionátech v roce 2016 a 2017 i start na olympijských hrách. Bývalý pardubický útočník je už čtvrtým rokem v Chabarovsku, kde se mu letos daří. Na kontě má zatím šest gólů a osm nahrávek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jakub Kindl (Plzeň) -  31 let

Jakub Kindl Plzeň.jpg

Několik let patřil Detroitu, pevné místo v kádru Red Wings ale nikdy nezískal. Sezonu 2016/17 strávil na Floridě a loni už hrál za Plzeň. Teď se účastník světového šampionátu z roku 2014 vrací i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ondřej Němec (Kometa) – 34 let

Ondřej Němec Kometa 2.jpg

Ondřej Němec startoval na olympijském turnaji a poté oznámil konec v reprezentaci. Teď se však čtyřiatřicetiletý bek Komety, se kterou získal dva extraligové tituly v řadě, vrací. Trenér Říha po něm chce, aby „vychoval“ novou generaci, která jednou potáhne národní tým. A tato vize beka s dlouholetými zkušenostmi z KHL zlákala.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jiří Novotný (Ambri–Piotta) – 35 let

JIří Novotný ČR.jpg

Pětatřicetiletý útočník, který si zahrál na řadě světových šampionátů i na olympiádě v Soči, se v reprezentaci naposledy představil na domácím mistrovství světa v roce 2015. Říha ho chtěl vyzkoušet už na Karjala Cupu, tehdy ale Jiřího Novotného vyřadilo zranění. Teď se však zkušený útočník, který sezonu začal v Plzni, vrací – dokonce jako kapitán.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud