Radko Gudas  - Z Philadelphie by měl dorazit i Radko Gudas. Důrazný bek budí respekt a mladší spoluhráči za ním jdou. Pokud by se stalo, že Voráček nepřijede, tak by jej mohl zastoupit právě osmadvacetiletý bek Flyers. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Nakládal  - Reprezentace na něj v posledních letech hodně spoléhala. Hrál na Světovém poháru i na loňských olympijských hrách. Na Karjala Cupu byl dokonce kapitánem českého týmu, jenže po sezoně jej trápí zranění a jeho start na šampionátu je proto nejistý. Foto: Profimedia.cz
 Jan Kovář  - Moc dobře už ví, jaké to je dělat kapitána v reprezentaci. Na loňském mistrovství světa sice nehrál, jinak ale stále patří k tahounům národního týmu a je pravidelným účastníkem reprezentačních akcí. Po návratu ze zámoří zakotvil v Plzni a ihned se stal hvězdou extraligy. Jakou roli bude mít na šampionátu? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Jordán  - Také Michal Jordán už si vyzkoušel, jaké to je plnit funkci reprezentačního kapitána. Tím se stal před loňským mistrovství světa, na kterém pak přidal už čtvrtý start na šampionátu. V aktuální sezoně osmadvacetiletý bek odehrál  v národním týmu pět zápasů a k lídrům by měl patřit i na turnaji na Slovensku. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Hledá se kapitán reprezentace. 6 hráčů, kteří na šampionátu mohou hrát s céčkem na prsou

Start světového šampionátu se blíží. Na tom loňském byl kapitánem českého týmu Roman Červenka, v Bratislavě ale zkušený útočník hrát nebude. Kdo převezme „jeho“ céčko?

Být kapitánem reprezentačního výběru na světovém šampionátu, to je ohromná čest. Kouč Miloš Říha má na tuto roli několik adeptů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jakub Voráček

Jakub Voráček kapitán.jpg

Šance Philadelphie na postup do play-off NHL jsou mizivé. Zato šance, že Jakub Voráček přijede na světový šampionát, s každým dnem rostou. Bourák z Philadelphie má zájem a chce být součástí českého týmu, který už řadu let čeká na medaili. Pokud skutečně přijede, tak se nejspíš stane, stejně jako v roce 2015, kapitánem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Radko Gudas

Radko Gudas  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Z Philadelphie by měl dorazit i Radko Gudas. Důrazný bek budí respekt a mladší spoluhráči za ním jdou. Pokud by se stalo, že Voráček nepřijede, tak by jej mohl zastoupit právě osmadvacetiletý bek Flyers.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jakub Nakládal

Jakub Nakládal OH.jpg

Reprezentace na něj v posledních letech hodně spoléhala. Hrál na Světovém poháru i na loňských olympijských hrách. Na Karjala Cupu byl dokonce kapitánem českého týmu, jenže po sezoně jej trápí zranění a jeho start na šampionátu je proto nejistý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jan Kovář

Jan Kovář ČR Foto Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Moc dobře už ví, jaké to je dělat kapitána v reprezentaci. Na loňském mistrovství světa sice nehrál, jinak ale stále patří k tahounům národního týmu a je pravidelným účastníkem reprezentačních akcí. Po návratu ze zámoří zakotvil v Plzni a ihned se stal hvězdou extraligy. Jakou roli bude mít na šampionátu?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Michal Jordán

Michal Jordán kapitán Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Také Michal Jordán už si vyzkoušel, jaké to je plnit funkci reprezentačního kapitána. Tím se stal před loňským mistrovství světa, na kterém pak přidal už čtvrtý start na šampionátu. V aktuální sezoně osmadvacetiletý bek odehrál  v národním týmu pět zápasů a k lídrům by měl patřit i na turnaji na Slovensku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jan Kolář

Jan Kolář ČR2.jpg

Dvaatřicetiletý bek Chabarovsku má zkušenosti na rozdávání. Startoval na třech světových šampionátech i na loňských olympijských hrách, kde byl dokonce asistentem kapitána. V reprezentaci odehrál už 87 zápasů, což je nejvíc ze všech obránců současného týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud