Michael Krmenčík  - Nějakou dobu byl útočnou reprezentační jedničkou, poté ale musel své místo přenechat Schickovi. V zimě přestoupil z Plzně do belgických Brugg, se kterými v ukončené sezoně oslavil zisk titulu. Gólově se sice v novém prostředí neprosadil, pracuje však na sobě tak, aby byl v příští sezoně platným článkem týmu. Jeho pozice v reprezentaci by měla zůstat pevná. Foto: Profimedia.cz
 Zdeněk Ondrášek  - Pamatujete na zápas proti Anglii? Zdeněk Ondrášek na něj nikdy nezapomene. Proti Albionu svou první reprezentační trefou rozhodl o českém triumfu a stal se oblíbencem českých fanoušků. Je však otázkou, kdy se rozběhne zámořská MLS, ve které hraje za Dallas, dlouhá pauza by totiž jednatřicetiletému útočníkovi mohla uškodit. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Pekhart  - O své místo se nahlas hlásí i Tomáš Pekhart, který v zimě zamířil ze Španělska do Legie Varšava. Úvod v novém angažmá má jako z říše snů a na kontě má čtyři branky v pěti zápasech. V reprezentaci se jednatřicetiletý účastník evropského šampionátu z roku 2012 už nějakou dobu neobjevil, na podzim by ale svou sbírku 19 startů mohl rozšířit. Foto: Profimedia.cz
 Matěj Vydra  - Před koronavirovou pauzou se do dobré formy dostával také Matěj Vydra, který dal v únoru první dva góly v sezoně Premier League. Osmadvacetiletý útočník Burnley věřil, že mu to pomůže i směrem k reprezentaci, kde se vždy pohybuje na hraně nominace. O účast na evropském šampionátu hodně stál a v zimě kvůli tomu uvažoval i o hostování ve Spartě. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Hledají se parťáci k Schickovi. Toto je 7 útočníků, kteří mohou jet za rok na EURO

Jednou z největších hvězd současné české fotbalové reprezentace je Patrik Schick, který je suverénní útočnou jedničkou. O své místo se však hlásí i další.

Patrik Schick ČR 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Už tento pátek mělo odstartovat fotbalové mistrovství Evropy, na kterém se měli představit i čeští fotbalisté. Největší útočnou hrozbou souboru trenéra Jaroslava Šilhavého měl být Patrik Schick, na čemž se nic nezmění ani za rok. Odložení šampionátu o rok však dává příležitost i dalším. Kterých sedm útočníků by se mělo porvat o místo za Schickem? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 8

Michael Krmenčík

MIchael Krmenčík Bruggy.jpg

Nějakou dobu byl útočnou reprezentační jedničkou, poté ale musel své místo přenechat Schickovi. V zimě přestoupil z Plzně do belgických Brugg, se kterými v ukončené sezoně oslavil zisk titulu. Gólově se sice v novém prostředí neprosadil, pracuje však na sobě tak, aby byl v příští sezoně platným článkem týmu. Jeho pozice v reprezentaci by měla zůstat pevná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Zdeněk Ondrášek

Zdeněk Ondrášek Dallas.jpg

Pamatujete na zápas proti Anglii? Zdeněk Ondrášek na něj nikdy nezapomene. Proti Albionu svou první reprezentační trefou rozhodl o českém triumfu a stal se oblíbencem českých fanoušků. Je však otázkou, kdy se rozběhne zámořská MLS, ve které hraje za Dallas, dlouhá pauza by totiž jednatřicetiletému útočníkovi mohla uškodit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Tomáš Pekhart

Tomáš Pekhart Legia.jpg

O své místo se nahlas hlásí i Tomáš Pekhart, který v zimě zamířil ze Španělska do Legie Varšava. Úvod v novém angažmá má jako z říše snů a na kontě má čtyři branky v pěti zápasech. V reprezentaci se jednatřicetiletý účastník evropského šampionátu z roku 2012 už nějakou dobu neobjevil, na podzim by ale svou sbírku 19 startů mohl rozšířit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Matěj Vydra

Matěj Vydra Burnley.jpg

Před koronavirovou pauzou se do dobré formy dostával také Matěj Vydra, který dal v únoru první dva góly v sezoně Premier League. Osmadvacetiletý útočník Burnley věřil, že mu to pomůže i směrem k reprezentaci, kde se vždy pohybuje na hraně nominace. O účast na evropském šampionátu hodně stál a v zimě kvůli tomu uvažoval i o hostování ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl 19.jpg

Úplně bez šance není ani Stanislav Tecl, který těží z důvěry slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského. Ten mu hodně věří a devětadvacetiletý útočník se mu odvděčil skvělými výkony. Aktuálně patří k nejlepším hráčům Slavie, která míří za obhajobou titulu. Trápí ho však produktivita – v letošní sezoně se trefil jen třikrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Martin Doležal

Martin Doležal JAblonec 2.jpg

Ve hře je i Martin Doležal, kterému dal trenér Šilhavý šanci už v několika zápasech. Třicetiletý jablonecký útočník má na kontě pět reprezentačních startů, na první gól ale čeká. V lize se letos trefil desetkrát, naposledy však v prosinci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Adam Hložek

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Zapomenout nesmíme ani na Adama Hložka. Sedmnáctiletý sparťanský klenot sice v reprezentaci ještě nehrál, klidně se ale může stát, že za rok už bude pevnou součástí týmu. Jeho výhodou je, že může naskočit i na křídle.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud