Česká republika – Ázerbájdžán 0:0 (2016, kvalifikace MS) Češi měli co napravovat a tři dny po porážce v Německu přivítali doma Ázerbájdžán. Jarolímovi svěřenci si v Ostravě chtěli spravit chuť, upadli ale ještě do větší šedi. Dočkal a spol. totiž nedokázali najít recept na obranu soupeře, nevytvořili si skoro žádnou šanci a uhráli jen bezbrankovou remízu. Byl to už třetí zápas v řadě, kdy mužstvo nedalo gól.
 Severní Irsko – Česká republika 2:0 (2017, kvalifikace MS) Do konce kvalifikace zbývaly tři zápasy. Češi za sebou měli remízu v Norsku a domácí duel s Německem, ve kterém statečně vzdorovali a prohráli 1:2. Do Severního Irska letěli s nadějí, v zápase ale znovu nepředvedli vůbec nic. Jarolímovi svěřenci museli vyhrát, nevypracovali si ale žádnou šanci, naopak dvakrát inkasovali ze standardních situací a bylo po naději.
 Česká republika – Austrálie 0:4 (2018, přátelský zápas) Češi, na rozdíl od Austrálie, na světový šampionát do Ruska nepostoupili. První červnový den na sebe oba týmy narazily v rakouském Sankt Pöltenu a zápas se nesl v režii protinožců. Jarolímův výběr kupil chybu za chybou, Jugas si dal dokonce vlastní gól a Austrálie vyhrála s přehledem 4:0.
 Česká republika – Ukrajina 1:2 (2018, Liga národů) Novou soutěž Češi zahájili domácím soubojem s Ukrajinou. Zápas začal dobře a už ve čtvrté minutě se prosadil Patrik Schick. Pak už ale vládli Ukrajinci, kteří domácí tým jasně přehrávali a k ničemu ho nepustili. V závěru první půle srovnali a z poslední akce zápasu rozhodli. Pro Čechy to byla smolná, ale zasloužená porážka. Už tak chabá Jarolímova pozice se začala ještě více otřásat.
6
Fotogalerie

Hodně nepovedené angažmá. Připomeňte si 6 propadáků kouče Karla Jarolíma u české fotbalové reprezentace

Když nastupoval v roce 2016 jako trenér k české fotbalové reprezentaci po Pavlu Vrbovi, mnozí fanoušci vzhlíželi k jeho osobě s velkým očekáváním. Jejich naděje však Karel Jarolím nenaplnil a po dvou letech národní tým nevesele opustil.

Definitivní stopku v pozici kouče českého fotbalového výběru vystavila Karlovi Jarolímovi nejhorší porážka v dějinách národního týmu v Rusku. U reprezentace však zažil i další propadáky. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Německo – Česká republika 3:0 (2016, kvalifikace MS)

Lukáš Droppa Německo Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Karlu Jarolímovi nástup k reprezentaci vyšel a Češi v prvním zápase porazili 3:0 Arménii. V úvodním kvalifikačním duelu o postup na mistrovství světa v Edenu sice tým uhrál bezbrankovou remízu se Severním Irskem, nepředvedl ale špatný výkon. Pak přišlo vystřízlivění. Češi nebyli v Německu favoritem, nepředvedli ale vůbec nic a mohli být rádi, že prohráli jen 0:3. Dvakrát se tehdy trefil Müller a jeden gól dal Kroos.

Foto: Czech News Center, a.s./Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Česká republika – Ázerbájdžán 0:0 (2016, kvalifikace MS)

Bořek Dočkal ČR.jpg

Češi měli co napravovat a tři dny po porážce v Německu přivítali doma Ázerbájdžán. Jarolímovi svěřenci si v Ostravě chtěli spravit chuť, upadli ale ještě do větší šedi. Dočkal a spol. totiž nedokázali najít recept na obranu soupeře, nevytvořili si skoro žádnou šanci a uhráli jen bezbrankovou remízu. Byl to už třetí zápas v řadě, kdy mužstvo nedalo gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Severní Irsko – Česká republika 2:0 (2017, kvalifikace MS)

Tomáš Vaclík Irsko MICHAL Sváček MAFRA Profimedia.jpg

Do konce kvalifikace zbývaly tři zápasy. Češi za sebou měli remízu v Norsku a domácí duel s Německem, ve kterém statečně vzdorovali a prohráli 1:2. Do Severního Irska letěli s nadějí, v zápase ale znovu nepředvedli vůbec nic. Jarolímovi svěřenci museli vyhrát, nevypracovali si ale žádnou šanci, naopak dvakrát inkasovali ze standardních situací a bylo po naději.

Foto: MICHAL Sváček / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Česká republika – Austrálie 0:4 (2018, přátelský zápas)

Antonín Barák Austrálie Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Češi, na rozdíl od Austrálie, na světový šampionát do Ruska nepostoupili. První červnový den na sebe oba týmy narazily v rakouském Sankt Pöltenu a zápas se nesl v režii protinožců. Jarolímův výběr kupil chybu za chybou, Jugas si dal dokonce vlastní gól a Austrálie vyhrála s přehledem 4:0.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Česká republika – Ukrajina 1:2 (2018, Liga národů)

Patrik Schick Ukrajina Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Novou soutěž Češi zahájili domácím soubojem s Ukrajinou. Zápas začal dobře a už ve čtvrté minutě se prosadil Patrik Schick. Pak už ale vládli Ukrajinci, kteří domácí tým jasně přehrávali a k ničemu ho nepustili. V závěru první půle srovnali a z poslední akce zápasu rozhodli. Pro Čechy to byla smolná, ale zasloužená porážka. Už tak chabá Jarolímova pozice se začala ještě více otřásat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Rusko - Česká republika 5:1 (2018, přátelský zápas)

Karel Jarolím1.jpg

Po domácí porážce od Ukrajiny se český výběr vypravil na východ, ale jen málokterý fanoušek věřil, že by nároďák v Rusku mohl překvapit domácí výběr. Málokdo ale také asi čekal takovou tragédii, jaká z toho nakonec byla.

Češi dostali v Rostovu na Donu napráskáno a odjížděli s porážkou 1:5. A to byl ještě hodně milosrdný výsledek, protože Rusové měli tolik šancí, že při troše štěstí klidně mohli vyhrát i dvouciferným počtem nastřílených branek. Vedení české fotbalové asociace pak už na nic nečekalo a Karla Jarolíma od národního celku odvolalo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud