Tomáš Souček (West Ham United)  - V Edenu moc dobře věděli, že o svou oporu přijdou. Bylo jen otázkou času, kdy ze Slavie odejde. Ten čas nastal v zimě a Tomáš Souček zamířil na hostování s opcí do anglického West Hamu. Pokud se kladiváři udrží v Premier League, tak čtyřiadvacetiletého reprezentanta získají natrvalo a ze Součka se stane nejdražší hráč v ligové historii. Foto: Profimedia.cz
 Milan Škoda (Caykur Rizespor)  - Čtyřiatřicetiletý útočník byl v Edenu dlouhých osm let. Jeho úloha v poslední sezoně slábla, přesto na podzim nastřílel pět branek a mezi útočníky byl nejlepším střelcem Slavie. V zimě zamířil do tureckého Rizesporu, ve kterém se uvedl skvěle – ve čtyřech ligových zápasech dal už tři góly. Foto: Profimedia.cz
 Josef Hušbauer (Dynamo Drážďany)  - Po příchodu ze Sparty se stal jedním z klíčových hráčů Slavie. Sešívaným pomohl ke dvěma titulům i postupu do Ligy mistrů. Na mezinárodní scéně sice už tolik prostoru nedostával, ve Fortuna lize byl ale velmi platný a letos přidal dalších pět branek. Od zimy však zachraňuje druholigové německé Drážďany. Foto: Profimedia.cz
 Mick van Buren (ADO Den Haag)  - Sedmadvacetiletý nizozemský útočník přišel do Slavie před necelými čtyřmi lety. V sezoně 2017/18 dal pět branek, na takové číslo už se ale nikdy nedostal. Letos se trefil jen jednou a v zimě odešel na hostování do Haagu, ve kterém působí i Tomáš Necid. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Hodně velké změny v Edenu. Podívejte se, kteří hráči v zimě opustili mistrovský kádr Slavie

Kádr Slavie v průběhu zimy prošel razantní proměnou. Do Edenu přišlo pár mladých posil, několik zkušených hráčů ale taky odešlo.

Bez názvu.jpg

Slavia v zimě získala Davida Zimu či Patrika Hellebranda. Z Edenu však i několik hráčů odešlo. A nebylo jich málo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Tomáš Souček (West Ham United)

Tomáš Souček West Ham 2.jpg

V Edenu moc dobře věděli, že o svou oporu přijdou. Bylo jen otázkou času, kdy ze Slavie odejde. Ten čas nastal v zimě a Tomáš Souček zamířil na hostování s opcí do anglického West Hamu. Pokud se kladiváři udrží v Premier League, tak čtyřiadvacetiletého reprezentanta získají natrvalo a ze Součka se stane nejdražší hráč v ligové historii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Milan Škoda (Caykur Rizespor)

Milan Škoda Rizespor.jpg

Čtyřiatřicetiletý útočník byl v Edenu dlouhých osm let. Jeho úloha v poslední sezoně slábla, přesto na podzim nastřílel pět branek a mezi útočníky byl nejlepším střelcem Slavie. V zimě zamířil do tureckého Rizesporu, ve kterém se uvedl skvěle – ve čtyřech ligových zápasech dal už tři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Josef Hušbauer (Dynamo Drážďany)

Josef Hušbauer Drážďany.jpg

Po příchodu ze Sparty se stal jedním z klíčových hráčů Slavie. Sešívaným pomohl ke dvěma titulům i postupu do Ligy mistrů. Na mezinárodní scéně sice už tolik prostoru nedostával, ve Fortuna lize byl ale velmi platný a letos přidal dalších pět branek. Od zimy však zachraňuje druholigové německé Drážďany.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Mick van Buren (ADO Den Haag)

Mick van Buren Haag.jpg

Sedmadvacetiletý nizozemský útočník přišel do Slavie před necelými čtyřmi lety. V sezoně 2017/18 dal pět branek, na takové číslo už se ale nikdy nedostal. Letos se trefil jen jednou a v zimě odešel na hostování do Haagu, ve kterém působí i Tomáš Necid.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Jakub Hromada (Slovan Liberec)

Jakub Hromada Slavia.jpg

Slovenský záložník přišel do Slavie v roce 2017 poté, co měl za sebou úspěšné angažmá v Plzni. Jenže v Edenu jej provázely zdravotní problémy, kvůli kterým Jakub Hromada odehrál v sešívaném dresu jen 15 ligových zápasů. Debut v letošní sezoně si odbyl v prvním jarním kole, ovšem na hostování v Liberci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Jakub Hora (FK Teplice)

Jakub Hora Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Slavia v průběhu podzimu přivedla několik hráčů na hostování. Jedním z nich byl Jakub Hora, který byl předtím produktivní v Teplicích. V sešívaném dresu si připsal čtyři starty a jednu asistenci, trenéry ale nepřesvědčil a Slavia na něj opci neuplatnila. Osmadvacetiletý záložník se vrátil do Teplic, ty jej však obratem poslaly hostovat do lotyšské Rigy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Imad Rondič (Slovan Liberec)  

Imad Rondič Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Společně s Hromadou odešel do Liberce také Imad Rondič. Jednadvacetiletý bosenský útočník, jenž v Edenu neodehrál ani jeden ligový zápas, však pod Ještěd zamířil na přestup. Ligovou premiéru si odbyl ve vítězném duelu proti Spartě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Jaroslav Zelený (FK Mladá Boleslav)

Jaroslav Zelený Slavia MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Zdálo se, že sedmadvacetiletý univerzál na jaře zabojuje o místo ve Slavii, za kterou si na podzim připsal sedm ligových startů. Jenže minulý čtvrtek se dohodl na hostování v Mladé Boleslavi, za kterou už v pátek odehrál první soutěžní zápas...

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud