Hovorka už dohrál, co další? Podívejte se, komu ve Slavii po sezoně skončí smlouva

David Hovorka se před pár dny rozloučil s kariérou. V pokračování mu zabránily zdravotní problémy, po sezoně mu navíc v Edenu končila smlouva.

David Hovorka však nebyl jediným hráčem Slavie, který měl platný kontrakt jen do konce letošního ročníku. Komu ještě po sezoně smlouva vyprší? Podívejte se.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Jan Bořil – 32 let

Jan Bořil Slavia 21 Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

V Edenu byl kapitánem, měl pevný flek na levém kraji obrany, jenže po evropském šampionátu nebyl zdravotně v pořádku. V minulé sezoně odehrál v lize jen pět zápasů a letos ještě v akci nebyl. Rozehrává se v B týmu, ve výběru trenéra Jindřicha Trpišovského ale na „jeho“ místě vládne David Jurásek. Ten sice po sezoně možná odejde do zahraničí, bude ale pro dvaatřicetiletého Bořila v sešívané sestavě ještě místo?

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Peter Olayinka – 27 let

Peter Olayinka Slavia 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý nigerijský fotbalista přišel do Edenu v létě roku 2018. Ve Slavii si vybudoval velmi silnou pozici a stal se i kapitánem. Získal tři tituly, zahrál si Ligu mistrů, dal řadu důležitých branek. Letos se trefil už desetkrát, aktuálně je však kvůli disciplinárnímu trestu mimo hru. Od příští sezony bude hrát v srbském Bělehradě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Stanislav Tecl – 32 let

Stanislav Tecl Slavia 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na kontě má už deset branek. Dvaatřicetiletý útočník dal však devět gólů na podzim a na jaře se trefil pouze jednou. Na hrotu sestavy dostávají přednosti jiní, trenér Trpišovský ovšem Stanislava Tecla pořád velmi chválí. Je pro něj velmi důležitý, v Edenu může pokračovat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Mick van Buren – 30 let

Mick van Buren Slavia 23 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Moc lidí už zřejmě nečekalo, že se ještě objeví v Edenu. Možná s tím nepočítal ani on sám. Mick van Buren se ovšem během podzimního hostování v Liberci blýskl devíti góly a v zimě se vrátil do Slavie. Za sešívané se trefil už čtyřikrát, v posledním duelu s Olomoucí byl i v základní sestavě. Hraje o budoucnost, smlouva mu končí už v létě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud