Hráli na Letné, teď jsou ale v Edenu. Tři bývalí hráči Sparty, kteří nyní nosí dres Slavie

Dnes je na programu derby Fortuna ligy mezi Spartou a Slavií, které se však kvůli koronavirové situaci ponese v úplně jiné atmosféře, než jaká by panovala za normálních okolností. I tak se ale bude jednat o hodně vypjatý souboj.

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Derby pražských S bývá pokaždé velmi bouřlivé. Dnes bude na tribunách sice klid, na hřišti to ale bude znovu jiskřit. Speciální náboj bude utkání mít i pro tři hráče současného kádru Slavie, kteří hráli ligu i ve Spartě. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

David Hovorka

David Hovorka Slavia.jpg

Sedmadvacetiletý stoper je sparťanským odchovancem, za první tým toho ale moc neodehrál. První ligovou šanci dostal v Liberci, odkud se vrátil na Letnou. V sezoně 2016/17 sice zasáhl do 19 zápasů v rudém dresu, pak jej ale pražský klub poslal do Jablonce, odkud loni v létě přišel do Slavie. V Edenu se rozehrál do velmi dobré formy, naplno ukázal, co v něm je a dokonce nakoukl i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela Slavia 19 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý stoper odstartoval ligovou kariéru v sezoně 2004/05 ve Slovácku. Zahrál si taky za Kladno a v roce 2007 byl členem stříbrné české dvacítky na mistrovství světa v Kanadě. V ročníku 2008/09 odehrál šest ligových zápasů za Spartu, na Letné se ale dlouho neohřál a putoval do Mladé Boleslavi. Poté hrál i za Liberec a v polovině sezony 2017/18 zamířil do Edenu.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu Slavia.jpg

Letenský klub jej koupil na začátku roku 2018 za téměř sto milionů korun, jenže Nicolae Stanciu už po roce odešel do Saúdské Arábie. Loni v létě se však vrátil do Prahy, ovšem Spartu vyměnil za Slavii, což mu příznivci rudého klubu neodpustili. Se Slavií už získal titul, zahrál si Ligu mistrů a také letos patří ke klíčovým hráčům sešívané družiny.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud