Eneo Bitri  Albánský stoper přišel v zimě do Baníku a na jaře patřil ke klíčovým hráčům ostravského celku. Ten na něm chtěl stavět i letos, sedmadvacetiletý Eneo Bitri ale v tomto ročníku odehrál jen čtyři zápasy a zase zamířil jinam. Zlákala ho nabídka norské Valerengy.
 Ergys Kace  Bývalý albánský reprezentant přišel v roce 2016 do Plzně, která ho přivedla na hostování z řeckého celku PAOK Soluň. Třicetiletý záložník si ale v lize připsal jen čtyři starty, gólově se neprosadil a v zimě byl zpátky v Řecku. Poté působil v několika dalších klubech, hrál i v Litvě a od září nastupuje za řecký celek Eolikos.
 Qazim Laci  Sedmadvacetiletý albánský reprezentant přišel v zimě z francouzského Auxerre do Sparty. Na jaře zasáhl do 17 zápasů a pražskému celku pomohl k titulu. Letos se pohybuje na hraně základní sestavy a lavičky náhradníků, patří však k důležitým postavám rudé družiny. V aktuálním ročníku si v lize připsal deset startů, dal gól a přidal pět nahrávek. V albánské reprezentaci zatím odehrál 21 zápasů.
 Kristi Qose  Kristi Qose hrál tři roky za Karvinou. Dal devět branek, přidal šest nahrávek a stal se jednou z ústředních postav slezského celku. Loni v létě zamířil do Plzně, jenže v lize odehrál jediný poločas, pak v zápase béčka napadl rozhodčího a ve Viktorce skončil. V zimě odešel do Michalovců a od léta je osmadvacetiletý záložník v Košicích.
5
Fotogalerie

Hráli za Spartu, Plzeň i Slavii. 5 fotbalistů z Albánie, kteří prošli českou ligou

České reprezentanty dnes čeká důležitý kvalifikační zápas o postup na EURO v Albánii. Tedy v zemi, která „vyslala“ několik fotbalistů i do české ligy.

V české Fortuna lize v současné době působí jeden albánský reprezentant, v elitní tuzemské soutěži však v minulosti hráli i další Albánci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Bekim Balaj

Bez názvu.jpg

Dvaatřicetiletý útočník přišel v roce 2012 z Tirany do Sparty. Na Letné se však moc neprosadil, v ročníku 2012/13 zasáhl jen do dvanácti ligových zápasů a vstřelil tři branky. Z Prahy odešel hostovat do Polska a během podzimu sezony 2014/15 hrál za Slavii. Ani v Edenu toho ale moc neukázal, připsal si 13 ligových startů a přidal tři góly. V zimě odešel do chorvatské Rijeky, byl taky v Rusku, Turecku či Rakousku a teď je zpátky v Albánii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Eneo Bitri

Eneo Bitri Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Albánský stoper přišel v zimě do Baníku a na jaře patřil ke klíčovým hráčům ostravského celku. Ten na něm chtěl stavět i letos, sedmadvacetiletý Eneo Bitri ale v tomto ročníku odehrál jen čtyři zápasy a zase zamířil jinam. Zlákala ho nabídka norské Valerengy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ergys Kace

Ergys Kace.jpg

Bývalý albánský reprezentant přišel v roce 2016 do Plzně, která ho přivedla na hostování z řeckého celku PAOK Soluň. Třicetiletý záložník si ale v lize připsal jen čtyři starty, gólově se neprosadil a v zimě byl zpátky v Řecku. Poté působil v několika dalších klubech, hrál i v Litvě a od září nastupuje za řecký celek Eolikos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Qazim Laci

Quazim Laci Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý albánský reprezentant přišel v zimě z francouzského Auxerre do Sparty. Na jaře zasáhl do 17 zápasů a pražskému celku pomohl k titulu. Letos se pohybuje na hraně základní sestavy a lavičky náhradníků, patří však k důležitým postavám rudé družiny. V aktuálním ročníku si v lize připsal deset startů, dal gól a přidal pět nahrávek. V albánské reprezentaci zatím odehrál 21 zápasů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Kristi Qose

Kristi Qose Pavel Mazáč CNC  Profimedia.jpg

Kristi Qose hrál tři roky za Karvinou. Dal devět branek, přidal šest nahrávek a stal se jednou z ústředních postav slezského celku. Loni v létě zamířil do Plzně, jenže v lize odehrál jediný poločas, pak v zápase béčka napadl rozhodčího a ve Viktorce skončil. V zimě odešel do Michalovců a od léta je osmadvacetiletý záložník v Košicích.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud