16. Marek Kulič – 69 žlutých karet  Marek Kulič prošel několika ligovými kluby. Výrazně na sebe upoutal pozornost v Mladé Boleslavi, odkud se dostal do Sparty i do národního týmu. V reprezentaci odehrál 12 zápasů a připsal si tři góly. Vynikal výbornou technikou, s míčem u nohy byl hodně šikovný, ale občas taky fauloval víc, než bylo třeba. Devětašedesát žlutých karet, které v lize posbíral, je toho jasným důkazem. Profimedia.cz
 15. Jakub Mareš - 69 žlutých karet  Když po uplynulé sezoně opouštěl útočník Jakub Mareš nejvyšší českou soutěže a mířil zakončit kariéru do čtvrté rakouské ligy, odcházel jako jeden z z těch, kdo nastříleli mezi tuzemskou elitou víc než 50 branek. K nim zaznamenal ve 309 zápasech ještě 30 asistencí, ale též slušnou porci žlutých karet. Od sezony 2004/05, kdy se poprvé objevil v dresu Teplic, až do konce ročníku 2021/22 jich viděl devětašedesát. Kromě Teplic sbíral disciplinární napomenutí také jako hráč Slovácka, Sparty, Mladé Boleslavi a pražské Dukly. Profimedia.cz
 14. Petr Lukáš – 69 žlutých karet  Věštila se mu světlá budoucnost. V Liberci z něj vyrostl lídr a kapitán, kterého v roce 2005 koupila Sparta. Jenže stoper Petr Lukáš se na Letné téměř neprosadil a po roce ho Michal Bílek poslal do rezervy. Kariéru končil v Teplicích s 69 žlutými kartami na krku. V průměru se mu zažlutilo před očima v každém třetím ligovém zápase. Profimedia.cz
 13. Milan Petržela - 72 žlutých karet  Mnohokrát se v minulosti zdálo, že je v Plzni na odpis, Milan Petržela ale všechny krize ustál a v sestavě týmu byl skoro dvanáct let. S Viktorkou získal čtyři mistrovské tituly. O ten pátý ho „připravilo“ angažmá v Augsburgu, kam odešel po Euru v Polsku a na Ukrajině. Momentálně devětatřicetiletý záložník má na kontě 459 ligových zápasů, ve kterých nastřílel 55 branek a k nim si připsal do statistik 59 nahrávek. Také se mu však poměrně často žlutilo před očima. Dvaasedmdesát karet ho řadí na 13. místo v historii české nejvyšší soutěže. Profimedia.cz
17
Fotogalerie

Hříšníci. 17 fotbalistů, kteří vyfasovali nejvíc žlutých karet v historii české nejvyšší soutěže

Sto žlutých ligových karet v české nejvyšší fotbalové soutěži, to je (nelichotivá) meta, na kterou až do sezony 2018/19 žádný fotbalista nedosáhl. Dnes už je překonána a přiblížili se jí i další borci.

Jsou hráči, kteří se „žlutí" jen zřídkakdy. Pak jsou ale takoví, kteří sbírali (nebo stále sbírají) žluté karty jako na běžícím páse. Patří mezi ně nejen důrazní obránci, ale také tvořiví záložníci i produktivní útočníci. Sestavili jsme žebříček 17 nejžlutějších hříšníků v historii české ligy a řada jmen vás v něm možná překvapí. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 18

17. Miroslav Holeňák – 69 žlutých karet

Miroslav Holeňák.jpg

Miroslav Holeňák pomohl v roce 2002 k libereckému titulu. Později měl odejít do Sparty, ale rozmyslel si to a zamířil do Slavie. Kariéru, během které odehrál přes čtyři stovky ligových zápasů, končil pod Ještědem. Posbíral během ní 69 žlutých karet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 18

16. Marek Kulič – 69 žlutých karet

Marek Kulič.jpg

Marek Kulič prošel několika ligovými kluby. Výrazně na sebe upoutal pozornost v Mladé Boleslavi, odkud se dostal do Sparty i do národního týmu. V reprezentaci odehrál 12 zápasů a připsal si tři góly. Vynikal výbornou technikou, s míčem u nohy byl hodně šikovný, ale občas taky fauloval víc, než bylo třeba. Devětašedesát žlutých karet, které v lize posbíral, je toho jasným důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 18

15. Jakub Mareš - 69 žlutých karet

Jakub Mareš.jpg

Když po uplynulé sezoně opouštěl útočník Jakub Mareš nejvyšší českou soutěže a mířil zakončit kariéru do čtvrté rakouské ligy, odcházel jako jeden z z těch, kdo nastříleli mezi tuzemskou elitou víc než 50 branek. K nim zaznamenal ve 309 zápasech ještě 30 asistencí, ale též slušnou porci žlutých karet. Od sezony 2004/05, kdy se poprvé objevil v dresu Teplic, až do konce ročníku 2021/22 jich viděl devětašedesát. Kromě Teplic sbíral disciplinární napomenutí také jako hráč Slovácka, Sparty, Mladé Boleslavi a pražské Dukly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 18

14. Petr Lukáš – 69 žlutých karet

Petr Lukáš.jpg

Věštila se mu světlá budoucnost. V Liberci z něj vyrostl lídr a kapitán, kterého v roce 2005 koupila Sparta. Jenže stoper Petr Lukáš se na Letné téměř neprosadil a po roce ho Michal Bílek poslal do rezervy. Kariéru končil v Teplicích s 69 žlutými kartami na krku. V průměru se mu zažlutilo před očima v každém třetím ligovém zápase.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 18

13. Milan Petržela - 72 žlutých karet

Milan Petržela-Slovácko1.jpg

Mnohokrát se v minulosti zdálo, že je v Plzni na odpis, Milan Petržela ale všechny krize ustál a v sestavě týmu byl skoro dvanáct let. S Viktorkou získal čtyři mistrovské tituly. O ten pátý ho „připravilo“ angažmá v Augsburgu, kam odešel po Euru v Polsku a na Ukrajině.

Momentálně devětatřicetiletý záložník má na kontě 459 ligových zápasů, ve kterých nastřílel 55 branek a k nim si připsal do statistik 59 nahrávek. Také se mu však poměrně často žlutilo před očima. Dvaasedmdesát karet ho řadí na 13. místo v historii české nejvyšší soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 18

12. Tomáš Rada – 73 žlutých karet

Tomáš Rada.jpg

Obránce, který prošel i pražskou Spartou, byl u začátku zlaté éry plzeňského fotbalu. Přes Sivasspor a Jihlavu se Petr Rada dostal do Slovácka, kde v roce 2017 ukončil kariéru. Během ní viděl zblízka třiasedmdesátkrát žlutou kartu a třikrát červenou v 252 ligových zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 18

11. Jan Krob - 78 žlutých karet

Jan Krob.jpg

Svého času býval považován za jednoho z nejlepších levých beků ligy. Jeho jméno bylo spojováno s několika elitními ligovými kluby, Jan Krob ale působil převážnou část kariéry v Teplicích. Teď je čtvrtým rokem v Jablonci, který na zkušenosti pětatřicetiletého zadáka, jenž má na kontě i osm ligových startů za Spartu, hodně spoléhá. Řízný bek je pilným sběratelem karet. V aktuálním ročníku už viděl dvě žluté a také červenou, celkem má na kontě 78 žlutých karet a třikrát se mu před očima červenalo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 18

10. Libor Došek – 81 žlutých karet

Libor Došek Slovácko 2.jpg

Vytáhlý útočník nastřílel během aktivní kariéry 125 ligových branek a dostal se do elitního Klubu ligových kanonýrů. Bývalý forvard Liberce, Sparty, Brna či Slovácka byl obávaným střelcem, ale také hráčem, se kterým bolel každý souboj. Došek do nich chodil tvrdě a výsledkem je 81 žlutých karet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 18

9. Tomáš Řepka – 81 žlutých karet

Tomáš Řepka Sparta.jpg

Bylo by obrovským překvapením, kdyby v tomto žebříčku chyběl Tomáš Řepka. Bývalý rebel a pan „Blikanec,“ jak mu bylo často přezdíváno, byl na hřišti schopný udělat ledacos. Výsledkem bylo 81 žlutých karet. Červené vyfasoval čtyři.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 18

8. Miloslav Penner – 82 žlutých karet

Miroslav Penner.jpg

Miloslav Penner byl ligovým unikátem. V nejvyšší soutěži hrál za pět týmů - Uherské Hradiště, Karvinou, České Budějovice, Příbram a Zlín a se všemi „zvládl“ sestoupit do druhé ligy.

Během kariéry zažil sedm pádů a v tomto ohledu nemá konkurenci. Mezi rekordmany ho řadí i devět červených karet. Těch žlutých vyfasoval dvaaosmdesát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 18

7. Rudolf Otepka – 86 červených karet

Rudolf Otepka.jpg

Někdejší záložník Příbrami, Baníku či Olomouce měl výbornou kopací techniku. Z každé standardní situace, kterou zahrával, hrozilo nebezpečí. Rudolf Otepka byl ale také pořádný svéráz, který se s nikým a s ničím nemazlil, 86 žlutých a osm červených karet svědčí o mnohém.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 18

6. David Limberský - 89 žlutých karet

Limbersky.jpg

David Limberský se v minulosti zkoušel prosadit ve Spartě, hrál i v Itálii nebo anglickém Tottenhamu, pravé fotbalové štěstí ale našel až v Plzni. Místní rodák, který býval v minulosti jednou z opor české reprezentace, byl u pěti mistrovských titulů Viktorie. Jeho cesta za ligovými úspěchy je však dlážděna kartami žluté barvy. Celkem jich vyfasoval devětaosmdesát, což ho řadí na šesté místo v historické tabulce nejvyšší soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 18

5. Tomáš Hunal – 89 žlutých karet

Tomáš Hunal.jpg

Obránce Tomáš Hunal byl v roce 1996 členem zlatého slávistického týmu. Hrával také za Mladou Boleslav, Kladno, Žižkov, Teplice, Příbram či České Budějovice. Když potřeboval, uměl přitvrdit. 89 žlutých a sedm červených karet je toho jasným důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 18

4. Václav Procházka - 90 žlutých karet

Václav Procházka-Zlín.jpg

V 38 letech toho má Václav Procházka za sebou už opravdu hodně. Plzeňský odchovanec pomohl Viktorce ke třem mistrovským titulům a vítězství v tuzemském Superpoháru, s Mladou Boleslaví zase triumfoval v Českém poháru. Nyní už třetí sezonu hájí barvy Zlína, kam přišel v roce 2020 z Baníku Ostrava. Zkušený zadák je pořád nesmírně platným hráčem, který se s protihráči moc nemaže, za což se mu dost často žlutí před očima. Celkem to už v lize zažil devadesátkrát a šestkrát vyfasoval červenou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 18

3. Marek Matějovský - 96 žlutých karet

Matějovský.jpg

Bývalý reprezentant a momentálně hráč Mladé Boleslavi Marek Matějovský oblékal v lize také dresy Jablonce, kde jeho kariéra startovala, a Sparty. Na Letné dokonce dělal kapitána a v roce 2014 pomohl vybojovat mistrovský titul. Čtyřicetiletý veterán má nyní na kontě 381 ligových utkání, ve kterých rozhodně nehrával v bílých rukavičkách, ale pěkně zostra a někdy i neférově. Důkazem je jeho 96 žlutých karet, k nimž vyfasoval třikrát i červenou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 18

2. Pavel Horváth – 97 žlutých karet

Pavel Horváth T.jpg

Přiznejte se, čekali jste toto jméno na nelichotivém druhém místě v této statistice? Pavel Horváth byl geniálním typem fotbalisty, nastartoval novou éru plzeňské Viktorky, kterou dvakrát dovedl do Ligy mistrů, v lize odehrál 426 zápasů a vyfasoval v nich úcty(ne)hodných 97 žlutých karet. Pětkrát šel předčasně do sprch.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 18 / 18

1. Admir Ljevakovič – 106 žlutých karet

Admir Ljevakovič.jpg

Bosenský záložník Admir Ljevakovič, který byl od roku 2007 až do konce sezony 2021/22 hráčem Teplic, byl horkokrevný a důrazný borec. Jako vůbec první hráč v historii české nejvyšší soutěže překonal metu stovky žlutých karet. Je zajímavé, že červenou kartu viděl v 306 zápasech jen jednou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud