Cena Patrika Hrošovského padá dolů. Bývalý klenot plzeňské Viktorky ztrácí po přestupu do Genku na hodnotě

Cena Patrika Hrošovského padá dolů. Bývalý klenot plzeňské Viktorky ztrácí po přestupu do Genku na hodnotě

Plzeňská sestava bez Patrika Hrošovského? Ne, to si dlouho nešlo představit. Slovenský záložník byl totiž klíčovým Viktorky. Nic ale netrvá věčně.

Patrik Hrošovský patříval k nejvytíženějším hráčem Fortuna ligy a klíčovým mužům Plzně. Výkony slovenského záložníka šly rok co rok nahoru a neunikly pozornosti zahraničních skautů. Byl v hledáčku klubů z Anglie, Německa, Itálie a Španělska. Bylo jasné, že Plzeň svou oporu neudrží věčně.

Slovenský reprezentant přišel do Plzně v roce 2011. Byl na hostování v Sokolově, Ústí nad Labem a Znojmě, v prvním týmu Viktorky začal pravidelně nastupovat až v jarní části sezony 2013/14.  Tehdy byla jeho tržní cena zhruba 600 tisíc eur.

Od té doby jeho hodnota prudce rostla. Zatímco ještě v létě roku 2016 činila podle portálu TransferMarkt dva miliony eur, o tři roky později byla víc než třikrát tak vysoká - šest a půl milionu eur. Nakonec odešel loni v létě do belgického Genku za téměř šest milionů eur - v přepočtu tedy stál zhruba 150 milionů korun.

Jenže od té doby už jeho tržní cena padá jen dolů. Letos v březnu ji TransferMarkt vyčíslil na pět milionů eur, o měsíc později byla o další milion nižší a podle poslední říjnové aktualizace je nyní Hrošovského hodnota 3,5 milionu eur. To však moc nekoresponduje s hráčovými výkony. V aktuální sezoně patří totiž k oporám mužstva. Minulý týden v utkání na hřišti Gentu byl u obou gólů svého týmu (jeden dal a na druhý nahrál) a získal ocenění pro hvězdu zápasu. Je docela možné, že za půl roku bude cena osmadvacetiletého borce opět stoupat k výšinám...

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud