Hušbauer nemusí být jediný. 3 čeští fotbalisté, kteří se už brzy mohou potkat v Drážďanech

Před pár dny se v německých Drážďanech odehrál extraligový zápas mezi hokejisty Sparty a Litvínova. A pozornost českých fanoušků se už brzy zaměří také na místní fotbalové Dynamo.

Bez názvu.jpg

Dynamo neprožívá dobré časy. Drážďany jsou v tabulce druhé Bundesligy poslední a na jaře je čeká pořádná fuška. Pro české fanoušky se ale tento tým stává hodně zajímavým, už brzy se v něm totiž mohou potkat tři čeští fotbalisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý záložník získal titul se Spartou, dva se Slavií a ještě na podzim dal ve Fortuna lize pět branek. V Edenu ale chtějí dát šanci mladším, a tak Josef Hušbauer začal hledat nové angažmá. Chvíli to vypadalo, že zakotví v Bulharsku, nakonec ale odešel do Drážďan. Ty jej získaly na půlroční hostování s opcí.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Vasil Kušej

Vasil Kušej Drážďany.jpg

Devatenáctiletý talentovaný útočník se narodil v Ústí nad Labem, odkud taky v roce 2015 odešel do Drážďan. V mládežnických kategoriích Dynama o sobě dával docela vědět a nastupoval v mládežnické Bundeslize. Do prvního týmu se však zatím neprosadil, a tak v létě odešel na roční hostování do rakouského Innsbrucku. V Drážďanech má ale smlouvu až do roku 2022.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ondřej Petrák

Ondřej Petrák 19.jpg

Ondřej Petrák debutoval v sezoně 2010/11 v dresu Slavie v nejvyšší lize a postupně se začal zabydlovat v prvním týmu sešívaných. Na začátku roku 2014 odešel do Norimberku, se kterým si zahrál i v Bundeslize. Nyní však tradiční německý klub hraje ve druhé lize a sedmadvacetiletý záložník moc prostoru nedostává. Na podzim naskočil jen do tří zápasů a nyní se spekuluje o jeho odchodu do Drážďan.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud