Hvězdy, které Slavii hodně chybí. Jak se v zahraničí vede Olayinkovi či Juráskovi?

Po skvělém vstupu do sezony přichází mírný útlum. Ukazuje se, jak moc Slavii chybí hráči, kteří v létě z Edenu odešli.

Slavia v létě přišla o tři klíčové opory, které teď v Edenu hodně chybí. Jak se jim vede v jejich nových zahraničních klubech? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

David Jurásek

Bez názvu.jpg

Třiadvacetiletý levý reprezentační bek chybí Slavii asi ze všech hráčů nejvíc. David Jurásek patřil k nejlepším hráčům ligy a bylo jasné, že z Edenu odejde. V létě si plácl s Benfikou, ve které si během přípravy vybojoval místo v sestavě. Na startu ročníku se zranil, teď se ale pomalu vrací. Do posledních dvou ligových zápasů naskočil z lavičky náhradníků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ondřej Lingr

profimedia-0807322067.jpg

Nová smlouva, nebo odchod. Situace Ondřeje Lingra byla jasně daná. Dlouho okolo něj kroužil Panathinaikos, na poslední chvílí se ale do hry o jeho služby vložil Feyenoord. Čtyřiadvacetiletý reprezentant, který dal během tří let ve Slavii 30 ligových branek, si taky s úřadujícím nizozemským šampionem plácl. S Feyenoordem v lize oslavil čtyři výhry. V základu sice ještě nebyl, zasáhl ale do všech zápasů, na kontě má gól i nahrávku. Naskočil taky do vítězného utkání Ligy mistrů proti Celticu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Peter Olayinka

profimedia-0788082275.jpg

Sedmadvacetiletý nigerijský fotbalista byl v Edenu od roku 2018. Se Slavií získal tři tituly a na ruku navlékl i kapitánskou pásku. Několikrát byl blízko odchodu, nakonec ale odešel až v létě. Ovšem po vypršení smlouvy a zadarmo. Zlákala ho nabídka Crvene zvezdy Bělehrad, kde se ihned zařadil mezi klíčové postavy. V osmi ligových zápasech dal gól a přidal tři nahrávky, zahrál si i v Lize mistrů proti Manchesteru City.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Daří se i Bahovi

profimedia-0802416844.jpg

Sešívaným hodně chybí také Alexander Bah, který je společně s Juráskem (a taky Petarem Musou) v Benfice. Do Portugalska ale odešel už o rok dřív. V klubu z Lisabonu má skvělou pozici, nastupuje v základu a patří k oporám týmu. Dokonce se psalo o tom, že zaujal Barcelonu, Arsenal nebo West Ham. Pětadvacetiletého dánského reprezentanta nejspíš čeká ještě další krok dopředu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud