André Lakos (39 let, Rytíři Kladno).  Rakouský obránce hrál několik let v zámoří. Vyzkoušel si také KHL, krátce se mihl v Chomutově, působil v Rumunsku, Německu či Znojmě. Hrál také EBEL ligu a v průběhu loňského ročníku se objevil v kladenském dresu. Rytířům pomohl k návratu do extraligy, v baráži posbíral sedm bodů a vysloužil si nový kontrakt. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Václav Skuhravý (40 let, Energie Karlovy Vary).  Čtyřicetiletý forvard, jenž v roce 2009 dovedl Karlovy Vary v pozici kapitána k historickému titulu, to ještě nebalí. Vyzkoušel si taky angažmá v Českých Budějovicích a Kladně. V průběhu sezony 2015/16 ale znovu oblékl karlovarský dres, s Energií zažil pád i návrat do extraligy, v níž loni posbíral celkově 21 bodů. Teď se chystá na další sezonu. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Viktor Hübl (40 let, Verva Litvínov) . Další sezonu přidá také Viktor Hubl. Čtyřicetiletý útočník nosí od roku 2008 litvínovský dres a severočeskému klubu má stále co nabídnout. Pravidelně se dostával nad třicetibodovou hranici, loni jich sice posbíral „jen“ 27 (14+13), přesto znovu patřil k ústředním postavám Vervy. Na tom se nic nemění. Foto: Profimedia.cz
 Jaromír Jágr (47 let, Rytíři Kladno) . Legenda se vrací na extraligové ledy. Jaromír Jágr si nejvyšší českou soutěž zahrál naposledy během zámořské výluky v sezoně 2012/13, kdy patřil k ozdobám extraligy. Je mu sice už 47 let, stále však bude patřit k hlavním tahákům. V uplynulé sezoně Rytířům pomohl k postupu, udrží teď Kladno mezi elitou? Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Jágr a spol. aneb 5 nejstarších hráčů, kteří se představí v nové extraligové sezoně

Po uplynulé sezoně sice ukončili kariéry Jaroslav Hlinka či Leoš Čermák, po extraligových kluzištích se přesto bude prohánět několik veteránů, jejichž výkony se vyplatí sledovat.

Několik zkušených hokejistů po minulé sezoně pověsilo brusle na hřebík a zamířilo do sportovního důchodu. V extralize však uvidíme Tomáše Plekance, Martina Erata či Zbyňka Irgla. A také další zkušené hokejisty, jejichž výkony se rozhodně vyplatí sledovat. Jména pěti nejstarších hráčů, kteří by měli zasáhnout do příští sezony, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Žižka (39 let, Berani Zlín)

Tomáš Žižka Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zkušený bek, jenž má na kontě i 25 odehraných zápasů v NHL, několik let nastupoval ve Slavii a podstatnou část kariéry spojil také s Kometou. Od roku 2014 je ve Zlíně, kde se nyní Tomáš Žižka chystá na další sezonu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

André Lakos (39 let, Rytíři Kladno)

Andre Lakos 2 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Rakouský obránce hrál několik let v zámoří. Vyzkoušel si také KHL, krátce se mihl v Chomutově, působil v Rumunsku, Německu či Znojmě. Hrál také EBEL ligu a v průběhu loňského ročníku se objevil v kladenském dresu. Rytířům pomohl k návratu do extraligy, v baráži posbíral sedm bodů a vysloužil si nový kontrakt.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Václav Skuhravý (40 let, Energie Karlovy Vary)

Václav Skuhravý KV Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřicetiletý forvard, jenž v roce 2009 dovedl Karlovy Vary v pozici kapitána k historickému titulu, to ještě nebalí. Vyzkoušel si taky angažmá v Českých Budějovicích a Kladně. V průběhu sezony 2015/16 ale znovu oblékl karlovarský dres, s Energií zažil pád i návrat do extraligy, v níž loni posbíral celkově 21 bodů. Teď se chystá na další sezonu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Viktor Hübl (40 let, Verva Litvínov)

Viktor Hubl.jpg

Další sezonu přidá také Viktor Hubl. Čtyřicetiletý útočník nosí od roku 2008 litvínovský dres a severočeskému klubu má stále co nabídnout. Pravidelně se dostával nad třicetibodovou hranici, loni jich sice posbíral „jen“ 27 (14+13), přesto znovu patřil k ústředním postavám Vervy. Na tom se nic nemění.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jaromír Jágr (47 let, Rytíři Kladno)

Jaromír Jágr Kladno 2019 2 MICHAL ŠULA  MAFRA  Profimedia.jpg

Legenda se vrací na extraligové ledy. Jaromír Jágr si nejvyšší českou soutěž zahrál naposledy během zámořské výluky v sezoně 2012/13, kdy patřil k ozdobám extraligy. Je mu sice už 47 let, stále však bude patřit k hlavním tahákům. V uplynulé sezoně Rytířům pomohl k postupu, udrží teď Kladno mezi elitou?

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud