Jak dlouho je udrží v Edenu? 5 opor Slavie, o které je zájem v zahraničí

Slavia zbrojí, nakupuje posily, rozhazuje miliony a buduje tým, který by měl schopen zaútočit na český titul a následně atakovat evropské poháry. V Edenu se ale musí mít na pozoru, o opory týmu je zájem v zahraničí.

Simon Deli Ngadjui.jpg
Simon Deli a Michael Ngadeu Ngadjui - dvě opory Slavie, o které je zájem v zahraničí. (Foto: Profimedia.cz)

„Sešívaní“ získali v zimě posily z Norska a Chorvatska, uskutečnila historicky nejdražší transfer mezi dvěma ligovými kluby a potvrzují, že jsou zpět mezi domácí špičkou. Jenže úspěchy přinášejí i vrásky klubovému vedení. Slavia je sice velmi aktivní na přestupovém trhu, na druhou stranu ale musí být obezřetná a strážit si své opory. Zahraniční kluby se totiž v nedávné době zajímaly o pět klíčových hráčů týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 3.jpg

Kdyby přišel Vukadin Vukadinovič, byl by jeho odchod ze Slavie téměř hotovou věcí. Jenže srbský rychlík setrval ve Zlíně a budoucnost Jaromíra Zmrhala zůstává nejistá. Stále však platí, že mu Slavia v případě zajímavé nabídky nebude bránit v odchodu.

O reprezentačního záložníka se zajímají Brémy, Montpellier, Bruggy a znovu kluby z Ruska. Pokud někdo z Edenu v zimě odejde, pak to bude (asi) právě on.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Antonín Barák

Antonín Barák.jpg

Další z hráčů, o kterého je v zahraničí zájem. Antonín Barák přišel do Slavie před rokem z Příbrami, rychle se zabydlel v základní sestavě, dal čtyři branky a v letošním ročníku přidal další tři. Taky si odbyl reprezentační premiéru, kterou proměnil v branku do dánské sítě.

O dvaadvacetiletého záložníka, který je na svém postu jedním z nejlepších v lize, rázem projevil zájem některý z předních italských klubů. V Edenu však smetli nabídku ze stolu. Barák tedy zůstává, ale brzy, třeba už v létě, může být vše jinak.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Simon Deli

Simon Deli Slavia.jpg

Reprezentant z Pobřeží slonoviny, který je aktuálně na Africkém poháru národů, se dříve snažil prosadit ve Spartě. Neuspěl. Působil i v Českých Budějovicích a Příbrami, v oporu ale vyzrál až ve Slavii.

Postupně se vypracoval v jednoho z nejlepších ligových stoperů a dlouhodobě odvádí nadstandardní výkony. Je klíčovým hráčem zadních řad pražského týmu, který v létě odmítl lákavou nabídku z Marseille. Brzy se však určitě objeví další.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michael Ngadeu Ngadjui

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Šestadvacetiletý Michael Ngadeu Ngadjui je ve Slavii krátce. Přišel v létě z Rumunska a zprvu se mu nijak zvlášť nevedlo. Po přesunu ze stoperského postu na místo defenzivního štítu ale vylétl vzhůru a vypracoval se mezi základní stavební kameny sešívaného týmu.

Aktuálně je na Africkém poháru národů, na kterém patří ke klíčovým hráčům výběru Kamerunu, přitom v reprezentaci debutoval teprve v září. Už na podzim okolo něj kroužili zahraniční zájemci, po africkém šampionátu jich bude určitě ještě víc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Milan Škoda

Milan Škoda 2.jpg

Milan Škoda byl na odchodu v létě, jednou nohou měl nakročeno do Číny, Slavia mu ale nakonec přestup zatrhla a dala hráči novou luxusní smlouvu. Jednatřicetiletý útočník neskrýval zklamání, v úvodu ročníku se rozjížděl pomaleji, pak ale nabral solidní formu a na podzim nastřílel osm branek. Slavia se ho rozhodně nebude chtít zbavit, co by se ale stalo, kdyby mu na stole přistála ještě jedna, poslední, lukrativní nabídka?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud