Jandačovi náhradníci. 8 hráčů, kteří (zatím) nejsou v olympijské nominaci

Olympijská nominace hokejového týmu je známa. Dostalo se do ní například plzeňské duo Milan Gulaš a Tomáš Mertl, na některé další očekávané tváře ale nedošlo. Prozatím.

Bez názvu.jpg

Všechno se ještě může změnit. Olympijský turnaj se hraje až v únoru a do té doby se může kdokoliv zranit. Na svou šanci tak stále čeká několik náhradníků, kteří i nadále tajně sní o dodatečné nominaci. Jména osmi z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Robin Hanzl

Robin Hanzl Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Byl v předběžných plánech. Povedl se mu světový šampionát, jenže devětadvacetiletého produktivního forvarda Nižněkamsku trápí zdravotní problémy, kvůli nimž letos neodehrál ani jednu reprezentační akci. I proto v nominaci chybí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 9

Jakub Klepiš

Jakub Klepiš Červenka.jpg

Petr Koukal či Michal Vondrka se do nominace dostali, třiatřicetiletý mistr světa z roku 2010 se ale pozvánky nedočkal. Jakub Klepiš se letos vrátil do reprezentace, odehrál vydařený Karjala Cup a byl na hraně nominace. Skončil těsně za ní...

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 9

Jakub Krejčík

Jakub Krejčík Kometa.jpg

Před uplynulým světovým šampionátem se vrátil ze Švédska domů, posílil Kometu Brno a oslavil s ní mistrovský titul. Jakub Krejčík na jihu Moravy zůstal a patří k nejlepším extraligovým obráncům, na kontě má už 26 kanadských bodů. Nahlas se hovořilo o jeho olympijské pozvánce, ta mu ale nedorazila.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Zbyněk Michálek

Zbyněk Michálek Sparta.jpg

Po uplynulé sezoně se zdálo, že ukončí kariéru. V NHL ho už nechtěli, Zbyněk Michálek to ale nakonec nezabalil a posílil Spartu. Té hodně pomohl a zase se dostal do tempa. Na Channel One Cupu prokázal, že na mezinárodní úrovni stále stíhá, přesto třetí účast pod olympijskými kruhy nepřidá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 9

Martin Nečas

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Bylo to žhavé téma. Objeví se Martin Nečas v nominaci nebo ne? Řada hlasů volala po tom, aby čerstvě devatenáctiletý útočník, který zářil na světovém šampionátu juniorů, dostal šanci, přednost ale nakonec dostali zkušenější. Dvanáctka posledního draftu si musí na první start v seniorské reprezentaci počkat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 9

Andrej Nestrašil

Andrej Nestrašil ČR.jpg

V hierarchii Caroliny stoupal pořád vzhůru, trenér Jandač ho chtěl vzít na Světový pohár, jenže pak se Andrej Nestrašil zranil a všechno se změnilo. Nedostal se do týmu pro mistrovství světa a v létě vyměnil NHL za Kontinentální hokejovou ligu. V Nižněkamsku jsou s jeho službami spokojeni, vyšly mu obě letošní reprezentační akce, do Koreje přesto nejede.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 9

Martin Růžička

Martin Růžička Třinec Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Znovu se dostal do skvělé formy, na kontě má už 23 extraligových gólů a 22 nahrávek. Hattrickem rozhodl úvodní zápas Channel One Cupu proti Finsku a v olympijských plánech figuroval až do posledních minut. Trenéři se ale nakonec rozhodli jinak.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 9

Ladislav Šmíd

Ladislav Šmíd Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Během uplynulých dvou sezon odehrál jen 22 zápasů za Calgary, loňský ročník vynechal kvůli zranění celý a v létě se vrátil do Liberce. I kvůli olympiádě. Objevil se ve dvou zápasech Karjala Cupu, v Liberci se dostal do dobré pohody, přednost ale dostali jiní.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud