Jarolímova školka. 7 hráčů, z nichž rostou nové opory fotbalové reprezentace

To, s čím měl přijít Pavel Vrba, odstartoval až Karel Jarolím. Reprezentace prochází přestavbou a začínají se v ní objevovat stále nové tváře. To s sebou přináší i novou naději.

344849282.jpg

Vrba sice dostal český tým na Euro, tam ale Čech a spol. selhali. Po šampionátu skončili někteří zkušení hráči a bylo třeba začít s přestavbou. Ke Kadeřábkovi či Krejčímu přibyli další mladíci, z nichž pod Jarolímem „rostou“ nové opory reprezentace. Jména sedmi z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Jakub Brabec (24 let)

Jakub Brabec Genk.jpg

Na začátku sezony odešel do Belgie, stal se pevným článkem obrany Genku a rázem se zabydlel i v reprezentaci. Pro duel v Norsku by měl být parťákem zkušeného kapitána Tomáše Sivoka. Ještě musí trochu zpřesnit hru, pak bude velkou oporou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jakub Jankto (21 let)

Jakub Jankto3.jpg

Jednadvacetiletý ofenzivní záložník se letos začal prosazovat do sestavy Udinese, což neuniklo ani Jarolímově pozornosti. Premiéru si odbyl v duelu s Litvou a první start proměnil v první gól. Další dvě asistence přidal v San Marinu a velmi dobrý výkon předvedl i ve druhém poločase na půdě Belgie. Umí rozhýbat hru, dere se do zakončení, je hodně rychlý. Jednou bude tahounem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 8

Tomáš Souček (22 let)

Tomáš Souček.jpg

Trenér Jarolím umí přijít s nečekanými tahy. Jeden z nich ukázal v Belgii, kde poslal na hřiště Tomáše Součka. Výsledek? Záložník Slavie, který na jaře hostoval v Liberci, patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Nebál se tvořit, měl blízko ke gólu, nastřelil tyčku a výrazně si řekl o pevné místo v sestavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 8

Antonín Barák (22 let)

Antonín Barák.jpg

Jarolím ho v reprezentaci „představil“ v podzimním klání s Dánskem. Antonín Barák na nic nečekal a odměnil se gólem. Další dva přidal v San Marinu a jeho dosavadní reprezentační bilance je skvostná – tři zápasy, tři góly. Záložník Udinese, kam míří z mistrovské Slavie, by jednou mohl být rozdílovým hráčem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jaromír Zmrhal (23 let)

Jaromír Zmrhal ČR.jpg

Jaromír Zmrhal debutoval v reprezentaci v podzimním klání s Ázerbájdžánem a od té doby nechyběl v žádném zápase. Dal gól Norsku, v San Marinu přidal asistenci a v duelu s Belgií byl v základní sestavě. Od levé lajny umí obranám soupeřů nepříjemně zatápět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Patrik Schick (21 let)

Patrik Schick ČR.jpg

Ostrou premiéru si odbyl v duelu s Ázerbájdžánem. Moc nepřesvědčil, stejně jako v pondělí proti Belgii. Byla by ale hloupost ho jakkoliv zatracovat. Patrik Schick dal v první sezoně v Serii A jedenáct branek a přetahovaly se o něj evropské velkokluby. Pravděpodobně půjde do Juventusu, Pavel Nedvěd ho přirovnal ke Zlatanovi. Už brzy potáhne reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Michael Krmenčík (24 let)

Michael Krmenčík ČR.jpg

Debutoval ve veledůležitém zápase s Nory, ve kterém otevřel skóre. Přestože v Plzni tolik nenastupoval, trenér Jarolím mu dává důvěru a čtyřiadvacetiletý útočník se vyplácí. V pěti startech dal čtyři góly, trefil se i proti Belgii.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud