Filip Hronek – 25 let, Vancouver Canucks  Česká defenzivní jednička. Pětadvacetiletý Filip Hronek vyměnil v průběhu minulé sezony poprvé v NHL dres a zamířil z Detroitu do Vancouveru. Za Canucks vinou zranění odehrál jen čtyři zápasy, letos by však měl patřit ke klíčovým postavám organizace. V posledních dvou sezonách se vždy dostal alespoň na 38 bodů.
 Jan Rutta – 33 let, San Jose Sharks  Také Jan Rutta v létě změnil dres. Třiatřicetiletý bek, který má ve sbírce dva Stanley Cupy s Tampou Bay, skončil po roce v Pittsburghu a odešel do San Jose. Bývalý chomutovský obránce, jenž hrál v NHL taky za Chicago, se stal součástí trejdu za Erika Karlssona.
 Radim Šimek – 31 let, San Jose Sharks  Rutta se v San Jose potkal také s Radimem Šimkem, který hraje za Sharks od ročníku 2018/19. V minulé sezoně jednatřicetiletý bek zasáhl do 44 zápasů, ve kterých dal gól a přidal dvě nahrávky. Kolik prostoru dostane letos?
 Co další?  Do NHL by letos měl zasáhnout taky devatenáctiletý defenzivní talent David Jiříček (na snímku), jenž si v minulém ročníku odbyl premiéru v Columbusu. Blues Jackets jej ale poslali na farmu, kde začne taky Stanislav Svozil. Do prvního kádru Bostonu se překvapivě nevešel Jakub Zbořil a nejistá je také budoucnost Libora Hájka. Tomu skončila smlouva v New Yorku Rangers a novou šanci dostal od Pittsburghu. Do kádru Penguins se ale pětadvacetiletý bek nevešel. Z NHL už dříve odešel Filip Král, který se vydal z Toronta do Finska.
5
Fotogalerie

Je jich zase méně. Podívejte se, kteří čeští obránci se udrželi v NHL

Nový ročník NHL otevřel své brány. Znovu do něj zasáhne i řada českých hokejistů.

Zatímco o útočná esa nemá český hokej nouzi, s českými obránci to v nejlepší lize světa nevypadá moc dobře. Jejich počet totiž zase klesl. Kdo se objeví v akci? A kdo začne na farmě? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Radko Gudas – 33 let, Anaheim Ducks

Bez názvu.jpg

V minulé sezoně si zahrál finále Stanley Cupu s Floridou, v létě však u Panthers skončil a zamířil do Anaheimu, který byl nejhorším týmem celé NHL. Z tohoto pohledu si třiatřicetiletý bek pohoršil, Radko Gudas se však na novou výzvu těší. V kapse má dobrý kontrakt, navíc bude plnit roli mentora. Ducks na něj budou spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Hronek – 25 let, Vancouver Canucks

Filip Hronek Vancouver 23.jpg

Česká defenzivní jednička. Pětadvacetiletý Filip Hronek vyměnil v průběhu minulé sezony poprvé v NHL dres a zamířil z Detroitu do Vancouveru. Za Canucks vinou zranění odehrál jen čtyři zápasy, letos by však měl patřit ke klíčovým postavám organizace. V posledních dvou sezonách se vždy dostal alespoň na 38 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Rutta – 33 let, San Jose Sharks

Jan Rutta SJ 23.jpg

Také Jan Rutta v létě změnil dres. Třiatřicetiletý bek, který má ve sbírce dva Stanley Cupy s Tampou Bay, skončil po roce v Pittsburghu a odešel do San Jose. Bývalý chomutovský obránce, jenž hrál v NHL taky za Chicago, se stal součástí trejdu za Erika Karlssona.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Radim Šimek – 31 let, San Jose Sharks

Radim Šimek SJ 23.jpg

Rutta se v San Jose potkal také s Radimem Šimkem, který hraje za Sharks od ročníku 2018/19. V minulé sezoně jednatřicetiletý bek zasáhl do 44 zápasů, ve kterých dal gól a přidal dvě nahrávky. Kolik prostoru dostane letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Co další?

David Jiříček Columbus 23.jpg

Do NHL by letos měl zasáhnout taky devatenáctiletý defenzivní talent David Jiříček (na snímku), jenž si v minulém ročníku odbyl premiéru v Columbusu. Blues Jackets jej ale poslali na farmu, kde začne taky Stanislav Svozil. Do prvního kádru Bostonu se překvapivě nevešel Jakub Zbořil a nejistá je také budoucnost Libora Hájka. Tomu skončila smlouva v New Yorku Rangers a novou šanci dostal od Pittsburghu. Do kádru Penguins se ale pětadvacetiletý bek nevešel. Z NHL už dříve odešel Filip Král, který se vydal z Toronta do Finska.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud