Je o něj zájem. Podívejte se, kam by po štaci ve West Hamu mohl zamířit Alex Král

Alex Král patří Spartaku Moskva, uplynulý ročník odehrál ve West Hamu, pokračovat bude ale jinde.

Poslední sezona Alexi Královi vůbec nevyšla. Český záložník dostal ve West Hamu minimum prostoru a jeho kariéra se zadrhla. Proto potřebuje změnu. Čtyřiadvacetiletý fotbalista je sice stále hráčem Spartaku Moskva, do Ruska se však pravděpodobně nevrátí. Kde by mohl pokračovat? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Lipsko

Alex Král Spartak.jpg

V současné době zřejmě favorit číslo jedna. Na odchodu z Lipska je totiž defenzivní středopolař Konrad Laimer, který má namířeno do Bayernu Mnichov, a vedení klubu za něj musí najít náhradu. Tou by se mohl stát právě Král, kterého do bundesligového celku láká trenér Domenico Tedesco, jenž českého reprezentanta vedl ve Spartaku Moskva. Tehdy jejich spolupráce fungovala parádně, v Lipsku by si navíc Král zahrál i Ligu mistrů. Takový restart potřebuje jako sůl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Fenerbahce

Alex Král ČR Darida.jpg

Jednou z možností je také odchod do Turecka. Konkrétně do Fenerbahce, které skončilo v uplynulém ročníku domácí soutěže druhé za suverénním Trabzonsporem. V klubu z Istanbulu, který letos v Konferenční lize vypadl se Slavií, by se potkal s dalším reprezentantem Filipem Novákem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Itálie

Alex Král Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Králův agent Karol Kisel zmínil také zájem z dalších stran. Konkrétně z Itálie, kde se na českého záložníka vyptávali už dříve. Loni okolo něj kroužily týmy ze Sassuola a Bergama, které bylo v uplynulé sezoně Serie A osmé. Sassuolo skončilo o tři místa hůř.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Anglie

Alex Král West Ham.jpg

V tuto dobu se to, vzhledem k nevydařenému angažmá ve West Hamu, nejeví jako příliš pravděpodobné, podle agenta Kisela je ale možné, že Král bude pokračovat i v Anglii. Český fotbalista zaujal anglické kluby v době, kdy zářil ve Spartaku Moskva, tehdy se mluvilo například o Evertonu nebo Newcastlu. Určitě by chtěl dokázat, že na Premier League má.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud