Lukáš Mensator  Žádný tým nemůže uspět bez výjimečného brankáře. Karlovy Vary ho měly v podobě Lukáše Mensatora, který prožil vynikající ročník. V základní části měl úspěšnost zákroků vyšší než 93 % a v play-off bránu doslova zavřel. V 16 zápasech vychytal 12 vítězství, inkasoval v průměru 2,27 branky na zápas a úspěšností zákroků přesáhl 94 %. Poprávu byl vyhlášen nejlepším hráčem vyřazovacích bojů a následně se dostal do nominace na světový šampionát.
 Ondřej Němec  Mistr světa z roku 2010 okusil extraligu v dresu Vsetína, výraznějších úspěchů ale dosáhl až v Karlových Varech. Nejprve získal Ondřej Němec stříbro a v roce 2009 vybojoval i historické zlato. V mistrovské sezoně zaznamenal celkově 26 kanadských bodů a byl klíčovým bekem týmu. V dalším ročníku bojoval s Energií o udržení a poté zamířil do Kontinentální hokejové ligy. Před sezonou 2016/17 se vrátil do ligy a pomohl brněnské Kometě ke dvěma mistrovským titulům.
 Josef Řezníček  Bývalý extraligový šéf, který jako první pokořil hranici tisíce odehraných zápasů v tuzemské nejvyšší soutěži, byl symbolem tehdejšího západočeského týmu. Kariéru v nejvyšší soutěži otevřel titulem s Olomoucí a uzavřel ji triumfem s Energií. V základní části posbíral 19 kanadských bodů, dalších šest jich přidal v play-off a zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Poté se vydal do hráčského důchodu.
 Václav Skuhravý  Útočník Václav Skuhravý debutoval v nejvyšší soutěži v sezoně 1998/99 v dresu Kladna. V roce 2002 odešel do Karlových Varů a v kádru Energie působil až do konce minulého ročníku. Během té doby se z něj stala jedna z nejvýraznějších person klubové historie a před 12 lety také významný článek na cestě za titulem. V mistrovské sezoně si stanovil bodové maximum, dal 18 branek, přidal 21 asistencí a dalších deset bodů zaznamenal v play-off. Na titulu měl lví podíl.
5
Fotogalerie

Je to už 15 let. Připomeňte si 5 klíčových hráčů, kteří v sezoně 2008/09 táhli Karlovy Vary k mistrovskému titulu

Na sezonu 2008/09 se bude v Karlových Varech vždycky vzpomínat. Energie, která působila ještě v legendární „plechárně“, oplatila Slavii rok starou finálovou porážku a vybojovala historický titul.

Letí to. Je to už 15 let, co hokejisté Karlových Varů vstoupili do sezony, v níž vybojovali svůj první a (zatím) poslední extraligový triumf. Pojďme se vrátit časem do ročníku 2008/09 a zavzpomínat. Jména pěti hráčů, kteří měli na tomto mimořádném úspěchu nejvýraznější podíl, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Petr Kumstát

Petr Kumstát1 (2).jpg

Útočník Petr Kumstát ovládl v základní části sezony 2008/09 týmovou produktivitu. Do statistik si zapsal 18 branek a přidal 25 asistencí. V play-off nasbíral dalších deset bodů a táhl Energii vstříc k titulu. Vytáhlý forvard vydržel na západě Čech do roku 2013, poté odešel společně s Lukášem Pechem do Sparty, kde ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Lukáš Mensator

Lukáš Mensator KV.jpg

Žádný tým nemůže uspět bez výjimečného brankáře. Karlovy Vary ho měly v podobě Lukáše Mensatora, který prožil vynikající ročník. V základní části měl úspěšnost zákroků vyšší než 93 % a v play-off bránu doslova zavřel.

V 16 zápasech vychytal 12 vítězství, inkasoval v průměru 2,27 branky na zápas a úspěšností zákroků přesáhl 94 %. Po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem vyřazovacích bojů a následně se dostal do nominace na světový šampionát.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Ondřej Němec

Ondřej Němec-Karlovy Vary1.jpg

Mistr světa z roku 2010 okusil extraligu v dresu Vsetína, výraznějších úspěchů ale dosáhl až v Karlových Varech. Nejprve získal Ondřej Němec stříbro a v roce 2009 vybojoval i historické zlato.

V mistrovské sezoně zaznamenal celkově 26 kanadských bodů a byl klíčovým bekem týmu. V dalším ročníku bojoval s Energií o udržení a poté zamířil do Kontinentální hokejové ligy. Před sezonou 2016/17 se vrátil do ligy a pomohl brněnské Kometě ke dvěma mistrovským titulům.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Josef Řezníček

Josef Řezníček1.jpg

Bývalý extraligový šéf, který jako první pokořil hranici tisíce odehraných zápasů v tuzemské nejvyšší soutěži, byl symbolem tehdejšího západočeského týmu. Kariéru v nejvyšší soutěži otevřel titulem s Olomoucí a uzavřel ji triumfem s Energií. V základní části posbíral 19 kanadských bodů, dalších šest jich přidal v play-off a zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Poté se vydal do hráčského důchodu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Václav Skuhravý

Václav Skuhravý-Karlovy Vary1.jpg

Útočník Václav Skuhravý debutoval v nejvyšší soutěži v sezoně 1998/99 v dresu Kladna. V roce 2002 odešel do Karlových Varů a v kádru Energie působil až do konce minulého ročníku. Během té doby se z něj stala jedna z nejvýraznějších person klubové historie a před 12 lety také významný článek na cestě za titulem. V mistrovské sezoně si stanovil bodové maximum, dal 18 branek, přidal 21 asistencí a dalších deset bodů zaznamenal v play-off. Na titulu měl lví podíl.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud