Obránce – Adam Foote (Kanada)  Adam Foote strávil převážnou část kariéry v NHL v dresu Colorada, se kterým získal dvakrát Stanley Cup. V roce 2002 vybojoval olympijské zlato a dva roky nato se radoval z triumfu i na Světovém poháru. Turnaj mu vyšel na výbornou, připsal si tři asistence, celkově sedm kladných bodů a byl nejlepším bekem kanadského výběru. Foto: Profimedia.cz
 Obránce - Kimmo Timonen (Finsko)  Jen čtyři hráči byli na turnaji produktivnější než Kimmo Timonen, který byl jediným obráncem v elitní desítce kanadského bodování. Finský bek dal v šesti zápasech jeden gól, připsal si pět asistencí a pomohl výběru Suomi ke stříbru. Tři stříbrné medaile má i ze světových šampionátů, další z olympiády, na které skončil třikrát třetí. V roce 2015 získal s Chicagem Stanley Cup a poté ukončil kariéru. Foto: Profimedia.cz
 Útočník – Saku Koivu (Finsko)  Bývalý kapitán Suomi Saku Koivu získal čtyři olympijské medaile, ve sbírce má též čtyři cenné kovy (včetně zlata) z mistrovství světa i stříbro ze Světového poháru. Obrovský bojovník, který přemohl i rakovinu, byl prvním evropským kapitánem slavného Montrealu, je třetím nejproduktivnějším Finem v historii NHL a k tahounům patřil i na Světovém poháru v roce 2004. Ke třem gólům přidal jednu nahrávku a dostal se do All-Star týmu. Foto: Profimedia.cz
 Útočník - Vincent Lecavalier (Kanada)  Někdejší hvězda Tampy Bay dala na Světovém poháru v roce 2004 dva góly – jeden z nich v prodloužení semifinálové bitvy s českým týmem, který tak zůstal před finálovými branami. Vincent Lecavalier přidal ještě pět nahrávek a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem turnaje. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Je to už 19 let. Pamatujete? Takto vypadal All-Star tým Světového poháru v roce 2004

Vraťme se o 19 let zpátky. V polovině září roku 2004 vyvrcholily boje hokejového Světového poháru. Češi tehdy nezvládli základní skupinu, v play-off ale zabrali a v semifinále málem přešli přes pozdějšího šampiona z Kanady.

Světový pohár v roce 2004 vyšel několika českým individualitám, Milan Hejduk s Patrikem Eliášem a Martinem Havlátem se dostali mezi deset nejproduktivnějších hráčů turnaje. V All-Star týmu ale chyběli. Jak vypadala elitní pětka s brankářem, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář – Martin Brodeur (Kanada)

Martin Brodeur 16-9.jpg
 

Martin Brodeur je považován za jednoho z nejlepších brankářů všech dob. Třikrát vyhrál Stanley Cup, dvakrát olympiádu, co mu ale chybí, to je titul z mistrovství světa. Ve finálových bitvách v letech 1996 i 2006 byli totiž lepší Češi. Na Světovém poháru v roce 2004 se však radovala bývalá hvězda New Jersey.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Adam Foote (Kanada)

Adam Foote.jpg

Adam Foote strávil převážnou část kariéry v NHL v dresu Colorada, se kterým získal dvakrát Stanley Cup. V roce 2002 vybojoval olympijské zlato a dva roky nato se radoval z triumfu i na Světovém poháru. Turnaj mu vyšel na výbornou, připsal si tři asistence, celkově sedm kladných bodů a byl nejlepším bekem kanadského výběru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Kimmo Timonen (Finsko)

Kimmo Timonen-Finsko.jpg
 

Jen čtyři hráči byli na turnaji produktivnější než Kimmo Timonen, který byl jediným obráncem v elitní desítce kanadského bodování. Finský bek dal v šesti zápasech jeden gól, připsal si pět asistencí a pomohl výběru Suomi ke stříbru.

Tři stříbrné medaile má i ze světových šampionátů, další z olympiády, na které skončil třikrát třetí. V roce 2015 získal s Chicagem Stanley Cup a poté ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník – Saku Koivu (Finsko)

Saku Koivu-2004.jpg

Bývalý kapitán Suomi Saku Koivu získal čtyři olympijské medaile, ve sbírce má též čtyři cenné kovy (včetně zlata) z mistrovství světa i stříbro ze Světového poháru. Obrovský bojovník, který přemohl i rakovinu, byl prvním evropským kapitánem slavného Montrealu, je třetím nejproduktivnějším Finem v historii NHL a k tahounům patřil i na Světovém poháru v roce 2004. Ke třem gólům přidal jednu nahrávku a dostal se do All-Star týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - Vincent Lecavalier (Kanada)

Vincent Lecavalier-Kanada.jpg
 

Někdejší hvězda Tampy Bay dala na Světovém poháru v roce 2004 dva góly – jeden z nich v prodloužení semifinálové bitvy s českým týmem, který tak zůstal před finálovými branami. Vincent Lecavalier přidal ještě pět nahrávek a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem turnaje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - Fredrik Modin (Švédsko)

Marek Židlický-repre.jpg
 

Mistr světa z roku 1998, olympijský šampion z Turína a vítěz Stanley Cupu, který vybojoval s Tampu Bay, prožil výjimečný turnaj. Ve čtyřech zápasech dal Fredrik Modin čtyři góly, připsal si stejný počet asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem turnaje. Výběr Tre Kronor dohrál už ve čtvrtfinále, bývalý forvard Tampy, Toronta, Columbusu, Los Angeles, Calgary či Atlanty se přesto dostal do All-Star týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud