Lukáš Dostál (Anaheim Ducks)  Dvaadvacetiletý gólman z Anaheimu dorazil už na poslední šampionát do Finska. Dokonce byl v bráně v úvodním duelu s Velkou Británií, do zbytku turnaje už ale kvůli zranění nezasáhl. Letos ovšem může přijet znovu. Ducks budou bez play-off a Dostál v dosavadních 11 startech ukázal kus svých kvalit. Svede boj o post jedničky s Vejmelkou?
 Petr Mrázek (Chicago Blackhawks)  Ambiciózní Toronto v létě vyměnil za Chicago. Tušil, že zůstane daleko před branami play-off, což se také potvrzuje. Jednatřicetiletý Petr Mrázek by tak měl být volný, je však otázkou, co mu (ne)dovolí zdraví. Aktuálně je totiž kvůli tříslům opět mimo hru, v letošní sezoně zapsal jen 33 startů.
 Daniel Vladař (Calgary Flames)  Pětadvacetiletý gólman je druhým rokem v Calgary. Aktuálně má na kontě 24 startů, což je nejvíc v jeho dosavadní zámořské kariéře. Danil Vladař předvádí dobré výkony, s Flames ho však čeká ještě tuhý boj o postup do play-off. Pokud Calgary selže, Vladař si může odbýt reprezentační premiéru.
 David Rittich (Winnipeg Jets)  Tvrdý boj o postup do play-off čeká také Winnipeg. Tedy tým, ve kterém působí David Rittich. Zatímco v předešlých dvou sezonách v Calgary, Torontu a Nashvillu moc prostoru nedostával, v bráně Jets se letos objevil už dvacetkrát. Třicetiletý rodák z Jihlavy chytal na mistrovství světa v roce 2018, jak to s ním dopadne tentokrát?
5
Fotogalerie

Je z čeho vybírat. 5 českých gólmanů z NHL, kteří by mohli přijet na mistrovství světa

Start letošního světového šampionátu v hokeji se blíží. A stejně jako každý rok je třeba vyřešit otázku, kdo bude brankářskou jedničkou?!

Brankářských adeptů, kteří se hlásí o pozvánku na mistrovství světa, má česká reprezentace hodně. Působí v extralize, jinde v Evropě, ale taky v zámoří. Jména pěti českých gólmanů z NHL, kteří by teoreticky mohli přijet na šampionát, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Karel Vejmelka (Arizona Coyotes)

Karel Vejmelka Arizona 22.jpg

Arizona sice není na dně celé NHL, do play-off se ale nepodívá. Karel Vejmelka, jenž byl jedničkou už na posledním šampionátu, tak bude opět k mání. V posledních dnech zámořských trejdů se spekulovalo o jeho možné výměně, nakonec ale zůstal v Arizoně, ve které patří ke klíčovým postavám. Nebýt jeho výkonů, jsou na tom Coyotes daleko hůř. Šestadvacetiletý gólman by mohl patřit k pilířům národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Dostál (Anaheim Ducks)

profimedia-0673375646.jpg

Dvaadvacetiletý gólman z Anaheimu dorazil už na poslední šampionát do Finska. Dokonce byl v bráně v úvodním duelu s Velkou Británií, do zbytku turnaje už ale kvůli zranění nezasáhl. Letos ovšem může přijet znovu. Ducks budou bez play-off a Dostál v dosavadních 11 startech ukázal kus svých kvalit. Svede boj o post jedničky s Vejmelkou?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Petr Mrázek (Chicago Blackhawks)

profimedia-0730183226.jpg

Ambiciózní Toronto v létě vyměnil za Chicago. Tušil, že zůstane daleko před branami play-off, což se také potvrzuje. Jednatřicetiletý Petr Mrázek by tak měl být volný, je však otázkou, co mu (ne)dovolí zdraví. Aktuálně je totiž kvůli tříslům opět mimo hru, v letošní sezoně zapsal jen 33 startů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Daniel Vladař (Calgary Flames)

Daniel Vladař Calgary.jpg

Pětadvacetiletý gólman je druhým rokem v Calgary. Aktuálně má na kontě 24 startů, což je nejvíc v jeho dosavadní zámořské kariéře. Danil Vladař předvádí dobré výkony, s Flames ho však čeká ještě tuhý boj o postup do play-off. Pokud Calgary selže, Vladař si může odbýt reprezentační premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Rittich (Winnipeg Jets)

profimedia-0726087427.jpg

Tvrdý boj o postup do play-off čeká také Winnipeg. Tedy tým, ve kterém působí David Rittich. Zatímco v předešlých dvou sezonách v Calgary, Torontu a Nashvillu moc prostoru nedostával, v bráně Jets se letos objevil už dvacetkrát. Třicetiletý rodák z Jihlavy chytal na mistrovství světa v roce 2018, jak to s ním dopadne tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud