Zdeněk Ondrášek  Stal se hrdinou kvalifikačního duelu o postup na EURO proti Anglii. Zdeněk Ondrášek zářil v MLS a nahlas se hlásil o velký prostor i v reprezentaci. Hodně si od něj slibovala taky Plzeň, která jej přivedla z Dallasu. Ondrášek začal ve Viktorce skvěle, postupně ale uvadal a po uplynulé sezoně a pouhém roce v české lize Plzeň zase v tichosti opustil. Do reprezentace už se třiatřicetiletý forvard nejspíš nepodívá.
 Martin Doležal  V reprezentaci dostal několik šancí, ovšem upřímně, pamatujete si nějaký zápas, ve kterém vás zaujal? Zatímco v Jablonci sázel gól za gólem, národnímu týmu neměl moc co nabídnout. Útočníkovi polského Lubinu bude brzy 32 let, reprezentační trenéři by měli dávat šanci mladším a perspektivnějším. 
 Stanislav Tecl  Jednatřicetiletý Stanislav Tecl patří Slavii. V Edenu jsou s ním hodně spokojeni, zkušený útočník tvrdě dře a má pozitivní vliv na tým. Jedno mu ale chybí - góly. Letos se sice trefil v lize čtyřikrát, jinak je ale považován za vrchního spalovače šancí. V reprezentaci dostal už několik příležitostí, ani jednou ale nijak výrazně nezaujal. 
 Tomáš Pekhart  Loni měl formu jako hrom, stal se nejlepším střelcem polské ligy a hodně od něj čekali i fanoušci reprezentace. Jenže Tomáš Pekhart, tak jako už několikrát dříve, toho v národním týmu moc neukázal. Odjel sice na EURO a minulý týden zasáhl i do baráže ve Švédsku, útočník varšavské Legie, jemuž bude v květnu už 33 let, nikdy ale národnímu týmu nijak výrazně nepomohl. Takový Jan Kuchta má nyní jasně navrch. 
6
Fotogalerie

Jejich čas vypršel. Tito útočníci si už v reprezentaci (nejspíš) příliš neškrtnou

Česká fotbalová reprezentace sice postoupila do čtvrtfinále evropského šampionátu, na mistrovství světa ale opět neprošla. Čeká se tak další přestavba.

V národním týmu není zřejmě nikdo, kdo by nyní chtěl ukončit reprezentační kariéru. Dá se čekat ale určitá přestavba a někteří hráči už si v reprezentaci (zřejmě) neškrtnou. To se týká i několika útočníků, jejichž jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Michael Krmenčík 

profimedia-0619875459.jpg

Po nástupu trenéra Jaroslava Šilhavého se přetahoval o pozici s Patrikem Schickem. V reprezentaci byli zhruba na stejné čáře a Michael Krmenčík odehrál několik povedených zápasů. Jenže zatímco Schick se nastartoval k parádní kariéře a patří mezi nejlepší útočníky Evropy, Krmenčíkova kariéra pomalu uvadá. Neprosadil se v Bruggách a nevychází mu ani hostování ve Slavii. Na reprezentaci teď devětadvacetiletý forvard nemá. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Zdeněk Ondrášek

GetFile - 2022-03-29T085901.809.jpg

Stal se hrdinou kvalifikačního duelu o postup na EURO proti Anglii. Zdeněk Ondrášek zářil v MLS a nahlas se hlásil o velký prostor i v reprezentaci. Hodně si od něj slibovala taky Plzeň, která jej přivedla z Dallasu. Ondrášek začal ve Viktorce skvěle, postupně ale uvadal a po uplynulé sezoně a pouhém roce v české lize Plzeň zase v tichosti opustil. Do reprezentace už se třiatřicetiletý forvard, který nyní působí v Norsku, nejspíš nepodívá.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia​

Pokračování 4 / 7

Martin Doležal 

GetFile - 2022-03-29T085757.755.jpg

V reprezentaci dostal několik šancí, ovšem upřímně, pamatujete si nějaký zápas, ve kterém vás zaujal? Zatímco v Jablonci sázel gól za gólem, národnímu týmu neměl moc co nabídnout. Útočníkovi polského Lubinu bude brzy 32 let, reprezentační trenéři by měli dávat šanci mladším a perspektivnějším. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Stanislav Tecl 

profimedia-0557200507.jpg

Jednatřicetiletý Stanislav Tecl patří Slavii. V Edenu jsou s ním hodně spokojeni, zkušený útočník tvrdě dře a má pozitivní vliv na tým. Jedno mu ale chybí - góly. Letos se sice trefil v lize čtyřikrát, jinak je ale považován za vrchního spalovače šancí. V reprezentaci dostal už několik příležitostí, ani jednou ale nijak výrazně nezaujal. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Tomáš Pekhart 

profimedia-0614969261.jpg

Loni měl formu jako hrom, stal se nejlepším střelcem polské ligy a hodně od něj čekali i fanoušci reprezentace. Jenže Tomáš Pekhart, tak jako už několikrát dříve, toho v národním týmu moc neukázal. Odjel sice na EURO a minulý týden zasáhl i do baráže ve Švédsku, útočník varšavské Legie, jemuž bude v květnu už 33 let, nikdy ale národnímu týmu nijak výrazně nepomohl. Takový Jan Kuchta má nyní jasně navrch. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

A co další? 

GetFile - 2022-03-29T090353.459.jpg

Reprezentační jedničkou je Patrik Schick, ve velmi dobrém formě se jeví i Jan Kuchta. Místo v národním týmu už má taky Adam Hložek a šanci brzy dostane nejspíš i Tomáš Čvančara. A co další hráči? V národním týmu se poprvé objevil Václav Jurečka, naopak Matěj Vydra (na snímku) z anglického Burnley moc prostoru nedostává. Stejně jako třeba Jan Kliment, který hraje za Wislu Krakov.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud