David Douděra (Slavia) – 900 tis. eur Ještě loni kopal ligu za Mladou Boleslav. Odehrál parádní ročník, coby pravý bek dal deset branek, přidal čtyři asistence a v létě přišel do Slavie. V Edenu čtyřiadvacetiletý David Douděra pokračuje v dobrých výkonech, nabral zkušenosti v pohárové Evropě a v lize přidal další tři góly. Teď je i v reprezentaci.
 Lukáš Sadílek (Sparta) – 2 mil. eur Sparta jej přivedla v létě ze Slovácka. Šestadvacetiletý záložník si na Letné ihned vybudoval skvělou pozici a drží si pevný flek v sestavě. Patří ke klíčovým hráčům rudého týmu, teď je poprvé i v reprezentaci. Za tu hraje také jeho mladší bratr Michal, ten však nyní v nominaci kvůli zdravotním problémům chybí.
 Tomáš Čvančara (Sparta) – 2 mil. eur Dvaadvacetiletý útočník přestoupil v průběhu minulé sezony z Jablonce do Sparty. Na jaře dal sedm branek a dalších 12 jich přidal v tomto ročníku. Odměnou za jeho skvělé výkony je mu první reprezentační pozvánka. Tomáš Čvančara má nakročeno k zajímavé kariéře.
 Martin Vitík (Sparta) - 2,2 mil. eur Je mu teprve 20 let, v lize už ovšem naskočil téměř do padesátky zápasů. Mladý stoper Martin Vitík v současné době patří ke klíčovým postavám Sparty, která se bodově dotáhla na vedoucí Slavii. Teď udělal další posun a poprvé se dostal do reprezentace.
6
Fotogalerie

Jejich ceny porostou. Podívejte se, kolik stojí šest nováčků ve fotbalové reprezentaci

Česká fotbalová reprezentace v pátek zahájí kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V týmu trenéra Jaroslava Šilhavého je i šest nováčků.

V reprezentační nominaci nechybí stálice národního týmu, kouč Šilhavý ale ukázal i na šest nováčků – tři ze Sparty a tři ze Slavie. Jaké jsou, podle údajů portálu transfermarkt.de, jejich tržní ceny? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Matěj Jurásek (Slavia) – 650 tis. eur

Matěj Jurásek Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Nejmladší hráč současné nominace. Devatenáctiletý Matěj Jurásek se začíná prosazovat do sestavy Slavie a velmi dobré výkony ho vynesly až do reprezentace. V lize dal odchovanec Karviné letos čtyři góly a přidal tři nahrávky. Měl by být budoucností Slavie.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Douděra (Slavia) – 900 tis. eur

David Douděra Slavia Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Ještě loni kopal ligu za Mladou Boleslav. Odehrál parádní ročník, coby pravý bek dal deset branek, přidal čtyři asistence a v létě přišel do Slavie. V Edenu čtyřiadvacetiletý David Douděra pokračuje v dobrých výkonech, nabral zkušenosti v pohárové Evropě a v lize přidal další tři góly. Teď je i v reprezentaci.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Lukáš Sadílek (Sparta) – 2 mil. eur

Lukáš Sadílek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta jej přivedla v létě ze Slovácka. Šestadvacetiletý záložník si na Letné ihned vybudoval skvělou pozici a drží si pevný flek v sestavě. Patří ke klíčovým hráčům rudého týmu, teď je poprvé i v reprezentaci. Za tu hraje také jeho mladší bratr Michal, ten však nyní v nominaci kvůli zdravotním problémům chybí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Tomáš Čvančara (Sparta) – 2 mil. eur

Tomáš Čvančara 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý útočník přestoupil v průběhu minulé sezony z Jablonce do Sparty. Na jaře dal sedm branek a dalších 12 jich přidal v tomto ročníku. Odměnou za jeho skvělé výkony je mu první reprezentační pozvánka. Tomáš Čvančara má nakročeno k zajímavé kariéře.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Martin Vitík (Sparta) - 2,2 mil. eur

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Je mu teprve 20 let, v lize už ovšem naskočil téměř do padesátky zápasů. Mladý stoper Martin Vitík v současné době patří ke klíčovým postavám Sparty, která se bodově dotáhla na vedoucí Slavii. Teď udělal další posun a poprvé se dostal do reprezentace.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 7

David Jurásek (Slavia) – 3 mil. eur

David Jurásek Slavia.jpg

Bylo jen otázkou času, kdy se dočká reprezentační pozvánky. Ta mu přišla tentokrát a dvaadvacetiletý levý krajní obránce ze Slavie se chystá na reprezentační premiéru. Svými výkony už zaujal i zahraniční kluby, v národním týmu klidně může být v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud