Tomáš Wiesner (25 let) – 850 tis. eur  Jeho jméno není tak „velké“ jako v případě dalších členů základní sestavy, Tomáš Wiesner v ní má ale v současné době pevné místo. Pětadvacetiletý krajní bek dostává přednost před Janem Mejdrem, jenž v létě dorazil z Hradce Králové, a je pevnou součástí rudé mašiny. V posledních třech zápasech dal dva góly, celkem se letos trefil třikrát, přidal i dvě nahrávky.
 Filip Panák (27 let) – 850 tis. eur  Sedmadvacetiletý stoper ve velké konkurenci nemá místo v sestavě, ovšem kdykoliv se dostane na plac, je na něj spoleh. Filip Panák, jehož dříve trápily vleklé zdravotní problémy, si ve Spartě vybudoval zajímavou pozici. Na ruku už navlékl i kapitánskou pásku.
 Matěj Kovář (22 let) – 900 tis. eur  Mladý gólman přišel do Sparty na začátku sezony z Manchesteru United. Na Letné je na hostování, ihned se však stal brankářskou jedničkou. Téměř dvoumetrový Matěj Kovář odvádí velmi kvalitní služby, jeho jméno bývá spojováno i s reprezentací. V budoucnu by se mohl stát jedničkou národního týmu.
 Martin Minčev (21 let) – 900 tis. eur  Do Sparty přišel v létě roku 2020 za více než padesát milionů korun. Na Letné se nějakou dobu nemohl prosadit a fanoušci moc nechápali, proč jej klub kupoval. Letos však své kvality usazuje. Mladý bulharský útočník sice chodí do hry převážně z lavičky náhradníků, přesto dal už čtyři góly a přidal i tři asistence. Jeho hodnota určitě poroste.
5
Fotogalerie

Jejich ceny půjdou nahoru. 5 důležitých hráčů Sparty, kteří nestojí ani milion eur

Sparta jede. Pražané válcují jednoho soupeře za druhým a vedou ligu. Trenér Brian Priske má nyní k dispozici velmi dobře fungující tým.

Nejhodnotnějším hráčem Sparty je podle portálu transfermarkt.de Ladislav Krejčí, jenž stojí 4,5 milionů eur. Drahé cenovky mají u svých jmen také Jan Kuchta, Adam Karabec nebo Jakub Jankto. Naopak pět jiných důležitých hráčů (zatím) nestojí ani milion eur, a dá se tak čekat, že jejich ceny půjdou brzy nahoru. O koho se jedná? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Kaan Kairinen (24 let) – 700 tis. eur

Kaan Kairinen Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Finský záložník přišel do Sparty v zimě. Ze zahraničních posil se uvedl nejlépe a ihned se zabydlel v základní sestavě. V posledních dvou duelech si připsal dvě asistence, celkem je má na kontě už čtyři. Je jedním z lídrů rudé družiny, Spartě hodně pomohl. Jeho cena půjde určitě nahoru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Wiesner (25 let) – 850 tis. eur

Tomáš Wiesner Sparta 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jeho jméno není tak „velké“ jako v případě dalších členů základní sestavy, Tomáš Wiesner v ní má ale v současné době pevné místo. Pětadvacetiletý krajní bek dostává přednost před Janem Mejdrem, jenž v létě dorazil z Hradce Králové, a je pevnou součástí rudé mašiny. V posledních třech zápasech dal dva góly, celkem se letos trefil třikrát, přidal i dvě nahrávky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Panák (27 let) – 850 tis. eur

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý stoper ve velké konkurenci nemá místo v sestavě, ovšem kdykoliv se dostane na plac, je na něj spoleh. Filip Panák, jehož dříve trápily vleklé zdravotní problémy, si ve Spartě vybudoval zajímavou pozici. Na ruku už navlékl i kapitánskou pásku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Kovář (22 let) – 900 tis. eur

Matěj Kovář Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Mladý gólman přišel do Sparty na začátku sezony z Manchesteru United. Na Letné je na hostování, ihned se však stal brankářskou jedničkou. Téměř dvoumetrový Matěj Kovář odvádí velmi kvalitní služby, jeho jméno bývá spojováno i s reprezentací. V budoucnu by se mohl stát jedničkou národního týmu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Minčev (21 let) – 900 tis. eur

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Sparty přišel v létě roku 2020 za více než padesát milionů korun. Na Letné se nějakou dobu nemohl prosadit a fanoušci moc nechápali, proč jej klub kupoval. Letos však své kvality usazuje. Mladý bulharský útočník sice chodí do hry převážně z lavičky náhradníků, přesto dal už čtyři góly a přidal i tři asistence. Jeho hodnota určitě poroste.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud