Kryštof Daněk Kryštof Daněk přišel do Sparty v létě z Olomouce. V Praze začal skvěle a na startu sezony patřil k nejlepším hráčům rudého týmu. Ve statistikách má dva góly a tři nahrávky, o své místo v sestavě ale přišel. Na jaře naskočil jen do čtyř zápasů, pokaždé jako střídající hráč. Jeho pozice je hodně složitá.
 Jakub Jankto Sparta jej přivedla v úvodu sezony. Jakub Jankto přišel ze španělského Getafe a čekalo se, že se stane rozdílovým hráčem ligy. Jenže to se nestalo. Sedmadvacetiletý křídelník dal v patnácti zápasech jediný gól, do hry chodí jen z lavičky náhradníků.
 Qazim Laci Albánský reprezentant dorazil do Sparty v zimě z Francie. Během podzimu toho moc nenahrál a v nijak oslnivém světle se zatím neukázal ani ve Spartě. Qazim Laci naskočil během jara do sedmi duelů, z toho byl jen jednou v základu. Sedmadvacetiletý záložník si na svou šanci musí počkat.
 Awer Mabil S australskou reprezentací si zahrál na loňském mistrovství světa. Na Letné si od něj hodně slibovali, jenže posila z Cádizu toho zatím moc neukázala. Awer Mabil se dostal do základní sestavy jen jednou, už o přestávce šel ale ze hry. V sedmi startech zaznamenal dvě asistence.
5
Fotogalerie

Jejich situace není dobrá. 5 posil Sparty, od kterých se na Letné čekalo víc

Fotbalové Sparty se před sezonou ujal dánský kouč Brian Priske. Pražský tým se pod jeho vedením hodně zvedl.

Sparta získala Jana Kuchtu nebo Kaana Kairinena – tedy dva hráče, kteří patří k oporám. Stejně jako gólman Matěj Kovář. Od dalších pěti posil Priskeho týmu se ale čekalo víc. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dimitirje Kamenovič

Dimitrije Kamenovič Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý srbský obránce přišel do Sparty v zimě z Lazia Řím. Nastoupil na patnáct minut v utkání proti Olomouci, další ligový start ale nepřidal. Ve sparťanských obranných řadách teď panuje velká konkurence.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Kryštof Daněk

Kryštof Daněk Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Kryštof Daněk přišel do Sparty v létě z Olomouce. V Praze začal skvěle a na startu sezony patřil k nejlepším hráčům rudého týmu. Ve statistikách má dva góly a tři nahrávky, o své místo v sestavě ale přišel. Na jaře dvacetiletý Daněk naskočil jen do čtyř zápasů, pokaždé jako střídající hráč. Jeho pozice je hodně složitá.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Jankto

Jakub Jankto Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Sparta jej přivedla v úvodu sezony. Jakub Jankto přišel ze španělského Getafe a čekalo se, že se stane rozdílovým hráčem ligy. Jenže to se nestalo. Sedmadvacetiletý křídelník dal v patnácti zápasech jediný gól, do hry chodí jen z lavičky náhradníků.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Qazim Laci

Qazim Laci Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Albánský reprezentant dorazil do Sparty v zimě z Francie. Během podzimu toho moc nenahrál a v nijak oslnivém světle se zatím neukázal ani ve Spartě. Qazim Laci naskočil během jara do sedmi duelů, z toho byl jen jednou v základu. Sedmadvacetiletý záložník si na svou šanci musí počkat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Awer Mabil

Awer Mabil Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

S australskou reprezentací si zahrál na loňském mistrovství světa. Na Letné si od něj hodně slibovali, jenže posila z Cádizu toho zatím moc neukázala. Awer Mabil se dostal do základní sestavy jen jednou, už o přestávce šel ale ze hry. V sedmi startech zaznamenal dvě asistence.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud