Jsou dobří, ale… 3 nejpřeceňovanější hráči aktuální sezony anglické Premier League

V anglické Premier League najdeme hráče, o jejichž kvalitách a ceně nikdo nepochybuje. Do této kategorie patří třeba Erling Haaland nebo Kevin De Bruyne. A pak existují fotbalisté, okolo kterých je (někdy) velký humbuk, ale na hřišti zdaleka nepodávají výkony, jež by s jejich mediální pověstí, platem či přestupní částkou korespondovaly.

V následujících kapitolách najdete tři fotbalisty z anglické Premier League, kteří jsou mediálně prezentováni jako hvězdy, pobírají tučné platy a v souvislosti s přestupy se u jejich jmen vyskytovaly nebo vyskytují částky, jež jsou možná dost nadhodnocené. Jistěže jsou to dobří hráči, ale v sezoně 2023/24 patří k nejpřeceňovanějším borcům v prestižní ostrovní lize.

Pokračování 2 / 4

3. Marcus Rashford (Manchester United)

Marcus Rashford3 (2).jpg

Marcus Rashford vlétl na scénu v Premier League v průběhu sezony 2015/16 a okamžitě na sebe upoutal velkou pozornost. Necelé čtyři měsíce poté, co debutoval v dresu Manchesteru United, už dostal první šanci v seniorské reprezentaci Albionu a zahrál si také na Euru ve Francii. Stal se tehdy ve věku 18 let a 228 dní nejmladším hráčem, který reprezentoval Anglii na evropském šampionátu.

Na Old Trafford se stal Rashford nepostradatelným, fantasticky se mu povedla minulá sezona, ale v té současné už to tak slavné není. V Premier League zaznamenal sedm branek v 31 zápasech a občas čelí výtkám, je „líný“ a hraje „žalostně“.

Vzhledem k tomu, že Kylian Mbappé odejde v létě z Paris Saint-Germain do Realu Madrid, spekuluje se o tom, že by ho měl v Parku Princů nahradit právě Rashford. Portál TransferMark uvádí, že má hodnotu 60 milionů eur. V Manchesteru by takový obchod nejspíš přivítali, protože by se zbavili břemene Rashfordova týdenního platu ve výši 300 tisíc liber týdně. Smlouvu má podepsanou až do roku 2028.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Mychajlo Mudryk (Chelsea)

Mychajlo Mudryk.jpg

Jedním z poměrně nedávných drahých přírůstků do kádru Chelsea je aktuálně třiadvacetiletý ukrajinský křídelník Mychajlo Mudryk. Blues v boji o podpis talentovaného mladíka ze Šachtaru Doněck loni v zimě porazili Arsenal, který nabízel 75 milionů eur plus bonusy ve výši 25 milionů eur. Chelsea za hráče zaplatila 70 milionů eur, ale v blízké budoucnosti však formou různých bonusů doplatí dalších 30 milionů eur. Jde o nejdražší prodej fotbalisty ukrajinským klubem v historii. Přestup Mudryka překonal předchozí rekord Freda, který se připojil v roce 2018 k Manchesteru United za 59 milionů eur, jenž také odcházel ze Šachtaru.

Od Mudryka si na Stamford Bridge hodně slibovali. Chelsea v něm získala nesmírně rychlého útočníka, ale zatím jsou jeho výkony zklamáním. V dresu Blues odehrál 54 střetnutí a dal jen šest gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Antony (Manchester United)

Antony1.jpg

Koupíte pozdě, koupíte draho. Ajax na to šel předloni v létě mazaně. V holandském klubu dobře věděli, jak moc na Old Trafford touží po brazilském útočníkovi Antonym, a tak šikovně a chytře lavírovali, až nakonec vyinkasovali od Manchesteru United těsně před uzavřením přestupního termínu 95 milionů eur, takže skoro třikrát přeplatili tehdejší předpokládanou tržní cenu hráče, jak ji uváděl renomovaný portál TransferMarkt.

Anglický klub si mladého kanárka smluvně pojistil až do roku 2027, ale možná, že toho už manažeři litují. Loni byl Antony totiž obviněn z napadení několika žen, takže byl asi na měsíc vyřazen z kádru. A když se pak vrátil na hřiště, nepodával výkony, které se od něho očekávaly. Podle portálu TransferMarkt spadla jeho tržní cena o více než dvě třetiny dolů a nyní činí 28 milionů eur.

V současnosti je Antony jen stínem hráče, jakým býval v Ajaxu a nejspíš se stane jedním z největších přestupových propadáků v dějinách Manchesteru United. Možná, že rozdíl mezi holandskou ligou a Premier League je tak velký, že skok z jedné soutěže do druhé odhalil jeho slabé stránky, které dříve nebyly tak na očích.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud