Filip Hronek (Detroit – Vancouver)  Tento trejd se nečekal. Filip Hronek hraje svou nejlepší sezonu v kariéře, byl jedním z lídrů Detroitu, přesto ho vedení Red Wings vyměnilo a poslalo jej do Vancouveru za výběry v draftu. Pětadvacetiletý bek letos v barvách Detroitu odehrál 60 zápasů a posbíral v nich 38 bodů, za Canucks ještě nenastoupil.
 Jakub Voráček (Columbus – Arizona)  Kariéra Jakuba Voráčka je možná u konce. Třiatřicetiletý útočník načal letošní ročník v Columbusu, za ten ale odehrál jen 11 zápasů a kvůli otřesům mozku předčasně ukončil sezonu. Vedení Blue Jackets jej však před pár dny vyměnilo do Arizony, odkud přivedlo Jona Gilliesa. Coyotes získali důležitý kontrakt k naplnění platového stropu, Voráček už se ale na led možná nevrátí.
 Radim Zohorna (Calgary – Toronto)  Šestadvacetiletý útočník je v zámoří třetím rokem a působí už ve třetí organizaci. Dva roky byl v Pittsburghu a letošní sezonu načal v Calgary. Za to však odehrál jen osm zápasů, nebodoval a před pár dny odešel místo Drydena Hunta do Toronta. Za Maple Leafs ještě nenastoupil.
 Jakub Vrána (Detroit – St. Louis)  Jakub Vrána prožívá turbulentní sezonu. Na čas ji z osobních důvodů přerušil, po návratu bojoval na farmě a paběrkoval na hraně prvního týmu Detroitu. Bylo evidentní, že v něj v Red Wings ztratili důvěru a českého útočníka taky nakonec vyměnili. Sedmadvacetiletý forvard zamířil do St. Louis, ve kterém by měl dostat novou šanci.
6
Fotogalerie

Jsou na nové adrese. 6 Čechů, které v minulých dnech „potkal“ trejd v NHL

Poslední dny v zámořské NHL nabídly mnoho vzrušující zábavy. Ta se neodehrávala jen na ledě, ale taky na přestupovém trhu.

V centru přestupových spekulací se objevovali Karel Vejmelka nebo Radko Gudas, adresy ale měnili jiní. Jména šesti českých hokejistů, kteří byli součástí trejdů NHL, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Martin Kaut (Colorado – San Jose)

Martin Kaut San Jose.jpg

V roce 2018 prošel prvním kolem draftu NHL, ve kterém ho získalo Colorado. Třiadvacetiletý útočník odehrál za Avalanche 47 zápasů, do prvního týmu úřadujícího šampiona NHL se ale nikdy natrvalo neprosadil. Na konci ledna jej Colorado vyměnilo do San Jose za Tomášem Hertlem. Martin Kaut v novém týmu odehrál zatím jen tři zápasy, jednou se zapsal mezi střelce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Filip Hronek (Detroit – Vancouver)

Filip Hronek Detroit 23.jpg

Tento trejd se nečekal. Filip Hronek hraje svou nejlepší sezonu v kariéře, byl jedním z lídrů Detroitu, přesto ho vedení Red Wings vyměnilo a poslalo jej do Vancouveru za výběry v draftu. Pětadvacetiletý bek letos v barvách Detroitu odehrál 60 zápasů a posbíral v nich 38 bodů, za Canucks ještě nenastoupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jakub Voráček (Columbus – Arizona)

Jakub Voráček Columbus 21.jpg

Kariéra Jakuba Voráčka je možná u konce. Třiatřicetiletý útočník načal letošní ročník v Columbusu, za ten ale odehrál jen 11 zápasů a kvůli otřesům mozku předčasně ukončil sezonu. Vedení Blue Jackets jej však před pár dny vyměnilo do Arizony, odkud přivedlo Jona Gilliesa. Coyotes získali důležitý kontrakt k naplnění platového stropu, Voráček už se ale na led možná nevrátí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Radim Zohorna (Calgary – Toronto)

Radim Zohorna Calgary.jpg

Šestadvacetiletý útočník je v zámoří třetím rokem a působí už ve třetí organizaci. Dva roky byl v Pittsburghu a letošní sezonu načal v Calgary. Za to však odehrál jen osm zápasů, nebodoval a před pár dny odešel místo Drydena Hunta do Toronta. Za Maple Leafs ještě nenastoupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jakub Vrána (Detroit – St. Louis)

Jakub Vrána Detroit 22.jpg

Jakub Vrána prožívá turbulentní sezonu. Na čas ji z osobních důvodů přerušil, po návratu bojoval na farmě a paběrkoval na hraně prvního týmu Detroitu. Bylo evidentní, že v něj v Red Wings ztratili důvěru a českého útočníka taky nakonec vyměnili. Sedmadvacetiletý forvard zamířil do St. Louis, ve kterém by měl dostat novou šanci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Andrej Šustr (Minnesota – Anaheim)

Andrej Šustr Anaheim.jpg

Loni si připsal po návratu z KHL 15 zápasů za Tampu Bay a dalších 23 startů přidal v Anaheimu. V létě zamířil do Minnesoty, za tu ale dvaatřicetiletý bek neodehrál ani jeden duel a je zase zpátky u Ducks. Andrej Šustr se stal součástí výměny za Johna Klingberga.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud