Dominik Kubalík – Ottawa Senators  Tři roky byl v Chicagu. Před minulou sezonou zamířil do Detroitu, za který nastřílel 20 branek. Dařilo se mu i na mistrovství světa, kde se mezi střelce zapsal osmkrát. Nově bude sedmadvacetiletý útočník dávat góly v Ottawě, kam zamířil jako součást výměny za Alexe DeBrincata.
 Tomáš Nosek – New Jersey Devils  Loni odehrál povedenou sezonu za Boston, u Bruins mu ale skončila smlouva. Spekulovalo se o jeho návratu do Pardubic, bývalý útočník Detroitu či Las Vegas ale nakonec v NHL zůstal. Třicetiletý defenzivně laděný Tomáš Nosek si v příštím ročníku vyzkouší angažmá v New Jersey.
 David Rittich – Los Angeles Kings  Angažmá změnil také jeden český gólman. David Rittich po roce opustil Winnipeg, za který v minulém ročníku odchytal 21 zápasů, a zamířil do Los Angeles. Třicetiletý brankář už v NHL chytal taky za Calgary, Toronto a Nashville.
 Filip Zadina – San Jose Sharks  Třiadvacetiletý útočník se před pěti lety stal šestkou draftu NHL, ve kterém jej ulovil Detroit. V Red Wings si od českého forvarda hodně slibovali, Filip Zadina ale za mořem zatím neukázal, co všechno se v něm skrývá. V minulém ročníku zasáhl vinou zranění jen do 30 zápasů, posbíral pouhých sedm bodů a v létě se odhodlal ke změně. Přestože mohl pokračovat v Detroitu, šel do rizika a s kůží na trh. Nakonec se dohodl se San Jose.
6
Fotogalerie

Jsou na nové adrese. 6 českých hokejistů, kteří v NHL během léta změnili dres

NHL je tvrdý byznys. Na přestupovém trhu je opět živo, o což se postarali i někteří čeští hokejisté.

David Pastrňák pokračuje v Bostonu, Martin Nečas v Carolině a Tomáš Hertl v San Jose. Někteří Češi to ale v NHL v létě zabalili a jiní změnili dres. Jména šesti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Radko Gudas – Anaheim Ducks

Radko Gudas Florida 22.jpg

Třiatřicetiletý tvrďák se dostal přes Tampu Bay a Philadelphii na Floridu, se kterou si zahrál v minulém ročníku finále Stanley Cupu. Teď je před ním ale nová výzva. Radko Gudas podepsal tříletý kontrakt s Anaheimem, který byl naposledy nejhorším týmem celé NHL. V nové organizaci si vydělá 12 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Dominik Kubalík – Ottawa Senators

Dominik Kubalík Detroit 22.jpg

Tři roky byl v Chicagu. Před minulou sezonou zamířil do Detroitu, za který nastřílel 20 branek. Dařilo se mu i na mistrovství světa, kde se mezi střelce zapsal osmkrát. Nově bude sedmadvacetiletý útočník dávat góly v Ottawě, kam zamířil jako součást výměny za Alexe DeBrincata.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tomáš Nosek – New Jersey Devils

Tomáš Nosek Boston 21.jpg

Loni odehrál povedenou sezonu za Boston, u Bruins mu ale skončila smlouva. Spekulovalo se o jeho návratu do Pardubic, bývalý útočník Detroitu či Las Vegas ale nakonec v NHL zůstal. Třicetiletý defenzivně laděný Tomáš Nosek si v příštím ročníku vyzkouší angažmá v New Jersey.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

David Rittich – Los Angeles Kings

David Rittich Winnipeg.jpg

Angažmá změnil také jeden český gólman. David Rittich po roce opustil Winnipeg, za který v minulém ročníku odchytal 21 zápasů, a zamířil do Los Angeles. Třicetiletý brankář už v NHL chytal taky za Calgary, Toronto a Nashville.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Filip Zadina – San Jose Sharks

Filip Zadina Detroit 22.jpg

Třiadvacetiletý útočník se před pěti lety stal šestkou draftu NHL, ve kterém jej ulovil Detroit. V Red Wings si od českého forvarda hodně slibovali, Filip Zadina ale za mořem zatím neukázal, co všechno se v něm skrývá. V minulém ročníku zasáhl vinou zranění jen do 30 zápasů, posbíral pouhých sedm bodů a v létě se odhodlal ke změně. Přestože mohl pokračovat v Detroitu, šel do rizika a s kůží na trh. Nakonec se dohodl se San Jose.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Radim Zohorna – Pittsburgh Penguins

Radim Zohorna Calgary.jpg

Účastník uplynulého světového šampionátu debutoval v NHL v sezoně 2020/21 v Pittsburghu. Loňský ročník český útočník načal v Calgary a dokončil ho v Torontu, teď už je ale zase zpátky u Penguins. Sedmadvacetiletý Radim Zohorna podepsal roční jednocestnou smlouvu na 775 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud