Jsou pryč. 4 cizinci, kteří během aktuální sezony skončili ve Spartě

Sparta v zimě přivedla čtyři nové zahraniční fotbalisty. Další čtyři cizinci ale na Letné v této sezoně skončili.

Kádr Sparty se od startu letošní sezony docela proměnil. Několik nových hráčů do něj přišlo, s dalšími fotbalisty se ale dánský kouč Brian Priske rozloučil (nebo už s nimi nepočítá). Byli mezi nimi i čtyři cizinci, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Florin Nita - Rumunsko

Florin Nita Sparta 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Zkušený rumunský gólman sice Spartu ještě definitivně neopustil, na hřišti už se ale v barvách pražského celku neobjeví. Florin Nita, jenž dříve býval brankářskou oporu letenského týmu, o svou pozici přišel a v letošním ročníku se do brány nepodíval. Teď neodletěl ani na soustředění a hledá si nový klub. Nedávno se spekulovalo o zájmu francouzského St. Étienne.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Dominik Holec – Slovensko

Dominik Holec Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Sezonu začal coby sparťanská brankářská jednička. Po příchodu Matěje Kováře ale usedl mezi náhradníky a na jaře už v pražském celku působit nebude. Osmadvacetiletý Dominik Holec odešel na hostování do Lechu Poznaň, kde by měl dostat o poznání více prostoru. V Polsku už dříve úspěšně hostoval v Rakówě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Andreas Vindheim – Norsko

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Od sedmadvacetiletého norského beka si ve Spartě hodně slibovali, Andreas Vindheim se ale na Letné moc neprosadil. V sezoně 2019/20 odehrál jednadvacet zápasů, loni už jich ale bylo jen šest. Na jaře hostoval v německém Schalke, v tomto ročníku se chtěl zase porvat o místo ve Spartě, v konkurenci Jana Mejdra nebo Tomáše Wiesnera ale neuspěl. Pražané jej už ani nevzali na soustředění do Španělska.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Dávid Hancko – Slovensko

Dávid Hancko Sparta kapitán Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Slovenský obránce přišel do Sparty v roce 2019 z Fiorentiny. Nejprve na hostování, které se poté změnilo v přestup. Dávid Hancko na Letné hodně „vyrostl“ a stal se jedním z klíčových hráčů rudého týmu. Nastupoval na kraji obrany nebo na stoperu, navíc dával i důležité góly. V srpnu však z Prahy odešel do Rotterdamu a podepsal čtyřletý kontrakt s Feyenoordem, který za něj zaplatil 200 milionů korun a další může přidat ještě na bonusech.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud