Jsou to mladí „veteráni“. 4 nejstarší fotbalisté na aktuální soupisce Sparty

Přestárlý kádr? Ten na Letné nenajdete. Na aktuální soupisce Sparty totiž aktuálně najdeme jen trio hráčů, kterým je třicet let či víc.

Pražská Sparta průběžně omlazuje kádr a už několik let sází na perspektivní hráče na úkor těch zkušenějších. Kteří čtyři borci letenského souboru jsou momentálně nejstarší? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Michal Trávník – 29 let

Michal Trávník-Sparta1.jpg

Slovácko, Jablonec, Sparta - tak vypadala mezi lety 2012 až 2021 ligová cesta záložníka Michala Trávníka. V sezoně 2018/19 dal v dresu Jablonce deset branek, přidal stejný počet asistencí a na přestupovém trhu byl o jeho podpis velký zájem. Sledovaly ho kluby z Anglie, Německa nebo Ruska, on ale nakonec zamířil za třicet milionů korun do Sparty. Jenže na Letné na výkony ze severu Čech nenavázal, v lize nedal během dvou let ani jeden gól a v létě 2020 ze Sparty odešel hostovat do Turecka, konkrétně do Kasimpasy.

V novém prostředí pookřál, měl místo v základní sestavě a pravidelně hrál. Sotva se však vrátil na Letnou, už se zase stěhoval – tentokrát na Slovácko, kde strávil minulou sezonu na dalším hostování. Nyní je opět na soupisce Sparty, s níž má ještě na rok podepsanou smlouvu, ale jeho osud v kádru úřadujícího mistra je nejistý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

4. Jakub Pešek – 30 let

Jakub Pešek-Sparta.jpg

Jakub Pešek přišel do Sparty během předloňského léta z Liberce a podepsal v klubu tříletou smlouvu. Okamžitě se stal jedním z pilířů sestavy. Ofenzivní záložník, který může alternovat i na pozici křídla, pražskému týmu pomohl v premiérové sezoně na Letné sedmi ligovými góly a šesti asistencemi. Dobrou formu si přenesl také do reprezentace.

Na začátku června nastoupil do všech čtyř utkání Ligy národů a vstřelil gól do sítě Španělska. V nové ligové sezoně nastoupil do úvodních tří zápasů jako člen základní sestavy a zaznamenal jednu asistenci, poté se však vážně zranil a do konce ročníku už se na hřišti neobjevil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Jaroslav Zelený – 30 let

Jaroslav Zelený-Sparta.jpg

Brzy jednatřicetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v šesti různých klubech. Byl hráčem Hradce Králové, Karviné, Jablonce, Slavie, Mladé Boleslavi a nyní má sebou rok ve Spartě.

I když v uplynulém ročníku Fortuna ligy skóroval jen jednou, byl pro mužstvo nesmírně přínosný. Odehrál 34 ligových utkání a jen čtyřikrát nebyl v základní sestavě. Jen dva hráči z týmu měli na kontě víc minut na hřišti než on a úspěšných přihrávek. Nikdo z jeho spoluhráčů nevyprodukoval tolik nahrávek do gólových šancí jako on. Na Letné má smlouvu do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. David Pavelka – 32 let

David Pavelka-Sparta.jpg

Spekulovalo se, že by mohl před nadcházející sezonou odejít ze Sparty jako volný hráč, ale David Pavelka na Letné prodloužil smlouvu ještě o jeden rok. V pouhých 32 letech je v tuto chvíli nejstarším hráčem Sparty, jejímž je odchovancem.

Kromě rudého dresu hájil v české lize také barvy Slovácka a Liberce, odkud v lednu roku 2016 přestoupil do turecké Kasimpasy. Vydržel tam čtyři roky a pak zamířil na Letnou. V uplynulém ročníku odehrál 18 ligových střetnutí, v nichž dal jeden gól a přidal k němu jednu asistenci. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na 700 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud