David Lischka  - Třiadvacetiletý bek se měl na Letné stát stoperem číslo jedna. Jenže v uplynulém ročníku David Lischka několikrát zbytečně chyboval a úplně nejsilnější pozici si nezískal. Letos byl ve hře zatím čtyřikrát, pokaždé v základní sestavě a na kontě má i dvě asistence. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Dominik Plechatý  - Loni hostoval v Jablonci, v létě ale zůstal ve Spartě, což se ukázalo jako správné rozhodnutí. Letenské totiž kosí marodka zadních řad a Dominik Plechatý tak dostává zřejmě více šancí, než sám předpokládal. Letos jednadvacetiletý stoper zasáhl do pěti zápasů a z toho byl čtyřikrát v základní sestavě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ladislav Krejčí  - Sparta jej zatím využívá na postu defenzivního záložníka, to se ale po příchodu Davida Pavelky může změnit. Výhodou jednadvacetiletého Ladislava Krejčího totiž je, že může naskočit i na místě stopera, kde by nyní mohl dostat šanci. V aktuálním ročníku nastupuje pravidelně a na kontě má i dvě branky. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 David Pavelka  - Týden do zápasu s Lille, to je ještě hodně času. Ve Spartě se tak musí připravit na všechno, tedy klidně i na další marodku. S Davidem Pavelkou, jenž dorazil v závěru přestupního termínu z Turecka, se sice počítá do středu zálohy, v případě nouze by však teoreticky zvládl naskočit i na místě stopera. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kalamita na Letné. 4 hráči Sparty, kteří proti Lille mohou naskočit ve středu obrany

Sparta se už příští týden dočká své obnovené premiéry v Evropské lize. Na Letné ale řeší vážný problém – trenéru Václavu Kotalovi se totiž rozpadá střed obrany.

Bez názvu1.jpg

Sparta řeší vážný problém. Lukáš Štetina je na dlouho mimo hru, letos ještě nehrál ani Dávid Hancko a v reprezentačním duelu ve Skotsku se zranil i Ondřej Čelůstka. Kdo tak nastoupí ve středu obrany za týden proti Lille? Trenér Václav Kotal má v podstatě jen čtyři možnosti. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

David Lischka

David Lischka Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý bek se měl na Letné stát stoperem číslo jedna. Jenže v uplynulém ročníku David Lischka několikrát zbytečně chyboval a úplně nejsilnější pozici si nezískal. Letos byl ve hře zatím čtyřikrát, pokaždé v základní sestavě a na kontě má i dvě asistence.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Dominik Plechatý

Dominik Plechatý Sparta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni hostoval v Jablonci, v létě ale zůstal ve Spartě, což se ukázalo jako správné rozhodnutí. Letenské totiž kosí marodka zadních řad a Dominik Plechatý tak dostává zřejmě více šancí, než sám předpokládal. Letos jednadvacetiletý stoper zasáhl do pěti zápasů a z toho byl čtyřikrát v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí Sparta 19 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta jej zatím využívá na postu defenzivního záložníka, to se ale po příchodu Davida Pavelky může změnit. Výhodou jednadvacetiletého Ladislava Krejčího totiž je, že může naskočit i na místě stopera, kde by nyní mohl dostat šanci. V aktuálním ročníku nastupuje pravidelně a na kontě má i dvě branky.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

David Pavelka

David Pavelka Brazílie.jpg

Týden do zápasu s Lille, to je ještě hodně času. Ve Spartě se tak musí připravit na všechno, tedy klidně i na další marodku. S Davidem Pavelkou, jenž dorazil v závěru přestupního termínu z Turecka, se sice počítá do středu zálohy, v případě nouze by však teoreticky zvládl naskočit i na místě stopera.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud