Pavel Kadeřábek  Za normálních okolností by Coufala zastoupil Pavel Kadeřábek. Jednalo by se o plnohodnotnou náhradu, pravý obránce Hoffenheimu si dlouhodobě drží vysoký standard, jenže Kadeřábek před pár dny nečekaně ukončil reprezentační kariéru, aby se mohl naplno věnovat té klubové. „Rozhodl se a já to musím respektovat. Mluvili jsme spolu, bral ohled na rodinu i na své zdraví. Odehrál zápas, pak se tři dny léčil. Myslel jsem si, že se k nám připojí, ale bohužel,“ prohlásil Šilhavý. 
 Tomáš Kalas  Stejně jako Coufal patří k pevným pilířům defenzivy národního týmu. Zejména na EURU ukázal kus svých kvalit, navíc má pevný flek v sestavě druholigového anglického Bristolu. Tomáš Kalas hraje pravidelně, jenže to si teď vyžádalo svou daň. „U něj je to podobné jako u Cufa, trápí ho potíže v tříselné oblasti, kterou má přetíženou. Odehrál hodně zápasů. Volal, že to na baráž nepůjde,“ sdělil Šilhavý. 
 Ondřej Čelůstka  S Kalasem vytvořil na EURU velmi dobře fungující stoperskou dvojici. Čtvrtfinálový duel proti Dánsku ale nedohrál a od té doby laboruje se zdravotními problémy. Dvaatřicetiletý Ondřej Čelůstka bojuje s bolavým kolenem a achilovkou a během jara odehrál za Spartu jen tři zápasy. Mimo hru je už déle než měsíc a nezasáhne ani do baráže.
 Jan Bořil  Taky Jan Bořil odehrál letní EURO. Ovšem i jeho poté začaly trápit zdravotní problémy, které dokonce ohrozily jeho kariéru. Slávistický kapitán už si v této sezoně nekopne a co bude dál, to neví ani on sám. Jisté je pouze to, že na baráž zkušený levý bek nebude.
7
Fotogalerie

Kalamita. Podívejte se, kteří obránci vypadli českému týmu před baráží ve Švédsku

Fanoušci národního týmu se báli, jak na letním EURU bude fungovat česká defenziva. Ta šlapala na jedničku, teď se ale rozpadla.

Reprezentační obranné řady potkala před barážovým utkáním o postup na mistrovství světa do Kataru ve Švédsku doslova kalamita. Kteří beci jsou mimo hru? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 8

Vladimír Coufal 

GetFile.jpg

Toto je rána, která bolí. Pravý bek West Hamu je pro reprezentaci jednou z klíčových opor, kromě defenzivní práce je hodně cítit i ve hře dopředu. Místo na place má jisté, do hry ho však nepustí zranění. Vladimír Coufal je po operaci a národnímu týmu nepomůže. „Bylo jasné, že baráž nestihne. Teprve začíná s lehkým tréninkem,“ řekl kouč Šilhavý. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Pavel Kadeřábek 

GetFile (5).jpg

Za normálních okolností by Coufala zastoupil Pavel Kadeřábek. Jednalo by se o plnohodnotnou náhradu, pravý obránce Hoffenheimu si dlouhodobě drží vysoký standard, jenže Kadeřábek před pár dny nečekaně ukončil reprezentační kariéru, aby se mohl naplno věnovat té klubové. „Rozhodl se a já to musím respektovat. Mluvili jsme spolu, bral ohled na rodinu i na své zdraví. Odehrál zápas, pak se tři dny léčil. Myslel jsem si, že se k nám připojí, ale bohužel,“ prohlásil Šilhavý. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Tomáš Kalas 

GetFile (1).jpg

Stejně jako Coufal patří k pevným pilířům defenzivy národního týmu. Zejména na EURU ukázal kus svých kvalit, navíc má pevný flek v sestavě druholigového anglického Bristolu. Tomáš Kalas hraje pravidelně, jenže to si teď vyžádalo svou daň. „U něj je to podobné jako u Cufa, trápí ho potíže v tříselné oblasti, kterou má přetíženou. Odehrál hodně zápasů. Volal, že to na baráž nepůjde,“ sdělil Šilhavý. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Ondřej Čelůstka

GetFile (2).jpg

S Kalasem vytvořil na EURU velmi dobře fungující stoperskou dvojici. Čtvrtfinálový duel proti Dánsku ale nedohrál a od té doby laboruje se zdravotními problémy. Dvaatřicetiletý Ondřej Čelůstka bojuje s bolavým kolenem a achilovkou a během jara odehrál za Spartu jen tři zápasy. Mimo hru je už déle než měsíc a nezasáhne ani do baráže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jan Bořil

GetFile (4).jpg

Taky Jan Bořil odehrál letní EURO. Ovšem i jeho poté začaly trápit zdravotní problémy, které dokonce ohrozily jeho kariéru. Slávistický kapitán už si v této sezoně nekopne a co bude dál, to neví ani on sám. Jisté je pouze to, že na baráž zkušený levý bek nebude.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Vypadli i další 

GetThumbNail.jpg

Vzhledem k nastalým okolnostem musel realizační tým hodně improvizovat. Pozornost trenéra Šilhavého a spol. se upřela do Plzně, jejíž defenzivu řídí Lukáš Hejda. Jenže ten není stoprocentně fit a ze srazu se omluvil. Uvažovalo se taky o Davidu Juráskovi, který se zabydlel na levém kraji obrany Slavie, ten ale nakonec zůstane reprezentační jednadvacítce. „Bylo v plánu, že by se posunul k nám, ale lehce se zranil. Vypadalo to, že vůbec nebude, tak jsem vzali Zeleného," vysvětlil Šilhavý. Vinou zdravotních problémů v nominaci není ani slávistický Ondřej Kúdela (na snímku) a David Hovorka zůstal jen mezi náhradníky. Tam figuruje taky Filip Novák z Fenerbahce, i on je ale už několik týdnů mimo hru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Kdo je v nominaci?

GetFile (3).jpg

Stoperskou jedničkou by měl být v baráží Jakub Brabec (na snímku), jenž na začátku sezony odešel z Plzně do Arisu Soluň. Po jeho boku nejspíš vyběhne defenzivní záložník Tomáš Holeš nebo David Zima z italského Turína, v záloze je ještě Tomáš Petrášek. Na krajích by měli operovat Aleš Matějů a Jaroslav Zelený, z náhradníků má velkou šanci na nominaci ještě Milan Havel. Kdo další připadá v úvahu? Martin Frýdek, Václav Jemelka, Radim Řezník, Stefan Simič, Patrizio Stronati a Tomáš Wiesner.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud