Kam to bude? 3 kluby, které krouží okolo slávistického klenotu Davida Juráska

Nejžádanějším hráčem Slavie na přestupovém trhu bude David Jurásek. Sešívaní budou mít co dělat, aby jej udrželi.

Juráskovi je teprve 22 let. Ve Slavii je rok a půl, přesto už se zařadil mezi hlavní hvězdy sešívané družiny i celé ligy. Svými výkony zaujal i zahraniční kluby a v létě možná odejde. Kdo jej sleduje? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Benfica Lisabon

David Jurásek Slavia.jpg

Loni v červnu odešel do Benfiky dánský bek Alexander Bah. Teď by se v jeho stopách mohl vydat i Jurásek, který klub z Lisabonu zaujal. Benfice vyšel letošní ročník na výbornou. V lize porazila o dva body Porto a získala titul, v Lize mistrů došla až do čtvrtfinále, v němž nestačila Inter Milán.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Brighton & Hove Albion FC

David Jurásek ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V srpnu tomu budou dva roky, co se ze Slavie odešel Abdallah Sima, který zamířil do Brightonu. Ten se nyní údajně zajímá taky o Juráska, pro něhož by byl přestup do Anglie velkou výzvou. Brighton skončil v uplynulém ročníku Premier League šestý a čekají ho boje v pohárové Evropě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Galatasaray SK

David Jurásek Slavia 2 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jurásek je spojován také s odchodem do Turecka. Už delší čas má být na radaru Galatasaraye, který míří za titulem. Turci by určitě neměli problém zaplatit, je však otázkou, zda by Juráska toto angažmá lákalo. Ambice totiž může mít ještě vyšší.

FotoVlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud