Eduardo Santos  Karvinou prošla řada cizinců včetně několika Brazilců. Skvěle se předvedl Eduardo Santos, který se ve Slezsku objevil v ročníku 2019/20. V Karviné se z něj rychle stala opora a lídr zadních řad. Urostlý bek svými výkony zaujal i elitní ligové kluby a v zimě 2022 odešel na hostování do Plzně. Ve Viktorce se zabydlel v základní sestavě a místo sestupových starostí válčil o titul, kterému také nakonec dopomohl. V létě pak přestoupil do pražské Slavie, s níž pomohl vyválčit vítězství v pohárové soutěži.

Eduardo Santos
Karvinou prošla řada cizinců včetně několika Brazilců. Skvěle se předvedl Eduardo Santos, který se ve Slezsku objevil v ročníku 2019/20. V Karviné se z něj rychle stala opora a lídr zadních řad. Urostlý bek svými výkony zaujal i elitní ligové kluby a v zimě 2022 odešel na hostování do Plzně. Ve Viktorce se zabydlel v základní sestavě a místo sestupových starostí válčil o titul, kterému také nakonec dopomohl. V létě pak přestoupil do pražské Slavie, s níž pomohl vyválčit vítězství v pohárové soutěži.

 Filip Panák  Filip Panák odehrál v Karviné tři ligové sezony. Je zajímavé, že současný stoper Sparty, který už nakoukl i do reprezentace, ve slezském klubu začínal na ofenzivních pozicích a nastupoval i v útoku. Až později se stáhl do obrany a na tomto postu zaujal Spartu, která ho z Karviné v zimě 2019 přivedla. Na Letné se stal jedním z pilířů defenzívy. 
 Lukáš Budínský  V lize začínal Lukáš Budínský v Bohemians, poté však zamířil do Karviné, kde prožil úspěšné časy. V první slezské sezoně mezi elitou se trefil sedmkrát, v dalším ročníku přidal osm zásahů a poté dokonce devět (navrch přidal ještě sedm nahrávek). Poté zamířil do Mladé Boleslavi a sezonu 2019/20 končil s třinácti brankami a pěti asistencemi. Následně odešel do Baníku, angažmá v Ostravě mu ale příliš nesedlo a nyní je opět v kádru Karviné.
 Ondřej Lingr  Ondřej Lingr si připsal dva premiérové ligové starty v sezoně 2016/17 a postupně dostával víc a víc prostoru. Sezonu 2019/20 končil se sedmi góly a poté odešel do Slavie. Tam prožil tři povedené roky, během kterých se podílel na zisku mistrovského titulu a dvou triumfech v pohárové soutěži. Loni v srpnu odešel na hostování do Feyenoordu Rotterdam.
 Adriel Ba Loua  Ofenzivní štírek z Pobřeží slonoviny Adriel Ba Loua přišel do Karviné před sezonou 2018/19 a rychle se stal oblíbencem fanoušků slezského celku. Během dvou let dal v Karviné tři góly, přidal 16 nahrávek a vysloužil si angažmá v Plzni. Ve Viktorce zažil povedenou premiérovou sezonu, jeho vztah s tehdejším koučem Michalem Bílkem ale ochladl, a tak odešel v létě roku 2021 do Polska.
6
Fotogalerie

Karviná jako odrazový můstek. 6 hráčů, kteří se ze slezského klubu probili k lukrativnímu angažmá

Karviná je jedním z aspirantů na sestup z elitní české ligy. I kdyby však slezský klub zmizel o soutěž níž, o některé hráče budou mít jistě zájem bohaté tuzemské oddíly.

V Karviné působí ze známých jmen například Martin Doležal, dříve její dres oblékali Tomáš Wágner nebo Jan Laštůvka. Ale taky několik dalších hráčů, kteří se z hornického města odrazili vstříc k lukrativnímu angažmá. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Eduardo Santos

Eduardo Santos (2).jpg

Karvinou prošla řada cizinců včetně několika Brazilců. Skvěle se předvedl Eduardo Santos, který se ve Slezsku objevil v ročníku 2019/20. V Karviné se z něj rychle stala opora a lídr zadních řad. Urostlý bek svými výkony zaujal i elitní ligové kluby a v zimě 2022 odešel na hostování do Plzně. Ve Viktorce se zabydlel v základní sestavě a místo sestupových starostí válčil o titul, kterému také nakonec dopomohl. V létě pak přestoupil do pražské Slavie, s níž pomohl vyválčit vítězství v pohárové soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Filip Panák

GetFile - 2022-05-04T100209.810.jpg

Filip Panák odehrál v Karviné tři ligové sezony. Je zajímavé, že současný stoper Sparty, který už nakoukl i do reprezentace, ve slezském klubu začínal na ofenzivních pozicích a nastupoval i v útoku. Až později se stáhl do obrany a na tomto postu zaujal Spartu, která ho z Karviné v zimě 2019 přivedla. Na Letné se stal jedním z pilířů defenzívy.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Lukáš Budínský

GetFile - 2022-05-04T100147.123.jpg

V lize začínal Lukáš Budínský v Bohemians, poté však zamířil do Karviné, kde prožil úspěšné časy. V první slezské sezoně mezi elitou se trefil sedmkrát, v dalším ročníku přidal osm zásahů a poté dokonce devět (navrch přidal ještě sedm nahrávek). Poté zamířil do Mladé Boleslavi a sezonu 2019/20 končil s třinácti brankami a pěti asistencemi. Následně odešel do Baníku, angažmá v Ostravě mu ale příliš nesedlo a nyní je opět v kádru Karviné.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Ondřej Lingr

GetFile - 2022-05-04T095904.021.jpg

Ondřej Lingr si připsal dva premiérové ligové starty v sezoně 2016/17 a postupně dostával víc a víc prostoru. Sezonu 2019/20 končil se sedmi góly a poté odešel do Slavie. Tam prožil tři povedené roky, během kterých se podílel na zisku mistrovského titulu a dvou triumfech v pohárové soutěži. Loni v srpnu odešel na hostování do Feyenoordu Rotterdam.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Adriel Ba Loua

GetFile - 2022-05-04T095951.577.jpg

Ofenzivní štírek z Pobřeží slonoviny Adriel Ba Loua přišel do Karviné před sezonou 2018/19 a rychle se stal oblíbencem fanoušků slezského celku. Během dvou let dal v Karviné tři góly, přidal 16 nahrávek a vysloužil si angažmá v Plzni. Ve Viktorce zažil povedenou premiérovou sezonu, jeho vztah s tehdejším koučem Michalem Bílkem ale ochladl, a tak odešel v létě roku 2021 do Polska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Rafiu Durosinmi

Rafiu Durosinmi-Karviná.jpg

V Karviné mají velmi dobrý čich na talentované africké fotbalisty. Do slezského klubu jich zamířilo už několik, aby se z nich brzy staly cíle pro bohatší ligovou konkurenci. Jedním z těchto případů byl také nigerijský útočník Rafiu Durosinmi. V sezoně 2021/22 odehrál za Karvinou 19 utkání a nastřílel v nich tři branky, což vzbudilo zájem pražské Slavie či Plzně, kam se nakonec loni v lednu talentovaný mladík přesunul na hostování, jež se v létě změnilo v přestup.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud